Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Gender w natarciu

Gender w natarciu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Keymaster

W Szwecji od niedawna wprowadzany jest nowy sposób oceniania filmów. Sprawdza się je pod kątem tego, czy są wolne od stereotypów na temat płci. Testów nie zdają np. trylogia "Władcy pierścieni"', sześć części "Gwiezdnych wojen" i niemal wszystkie przygody Harry'ego Pottera. Aby uzyskać znaczek "A", film musi przejść tzw. test Bechdel: muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach.

Źródło: Cbc

fluor
    Keymaster

Abstrahując od faktu czy test jest miarodajnym narzędziem do mierzenia tego czy film wspiera czy obala stereotypy, jest to na pewno pewien sposób na zwrócenie uwagi szerszej publiki na to zjawisko.

Barusz
    Participant

"muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach."To "Hamlet" by nie zdał.

Glub
    Participant

IMHO ideologia gender jest szkodliwa

Match
    Participant

Gender nie jest ideologią, ideologią jest feminizm.

Barusz
    Participant

Wiara w duże znaczenie płci jest podstawą dla ideologii, Glub żadnego błędu nie popełnił.

Match
    Participant

Sugerujesz, że płeć nie ma żadnego znaczenia?

Barusz
    Participant

Nie i zacząć trzeba od tego, że nawet gdybym chciał to zasugerować (że "żadnego"), to nie użyłbym słowa "duże".Swoją drogą nawet w takiej naprawdę krótkiej wymianie zdań widać często największy problem ze wszystkimi ludźmi zapatrzonymi w jakąkolwiek ideologię, ze wszystkimi sługami doktryn. Oni nie uznają takich normalnych stanów rzeczy, zawsze musi być "bardzo". Jak w tym wypadku, nie ma innej możliwości dla osoby posiadającej inny pogląd niż "nie ma żadnego znaczenia".

Match
    Participant

I znowu zaczynasz dyskusję o sposobie prowadzenia dyskusji.

Barusz
    Participant

Nie, to co pisałem tyczyło twojego sposobu myślenia, nie żadnej dyskusji. Nie wiem, jak można się tam dopatrywać czegokolwiek o dyskusji. Bo co, bo użyłem tego słowa ("dyskusja")? No tak...

Match
    Participant

Nie wiem, jak można się tam dopatrywać czegokolwiek o dyskusji. Bo co, bo użyłem tego słowa ("dyskusja")? No tak...

Tak bardzo sofistyka, zresztą jak zawsze. A wystarczyło odpowiedzieć na pytanie i wykazać się odrobiną zrozumienia, a nie wyjeżdżać z przesiąknięciem ideologią i internetową psychoanalizą.

;________________________________;

Barusz
    Participant

Na pytanie odpowiedziałem, jeśli zerkniesz na mój post, to zobaczysz, że zaczyna się on od słowa "Nie".Wystarczyło żeby co? Żeby ci nie podpaść???To, który z nas jest przesiąknięty ideologią, to moim zdaniem widać tu nader wyraźnie. Było to już opisywane. Jeden z nas uznaje tylko duże znaczenie i "nie ma żadnego znaczenia", drugi nie. To jest, było to już stwierdzone, największy problem z wami, wy nie uznajecie takich normalnych stanów rzeczy, tylko "bardzo"-"wcale". To jest ta wasza choroba.Teraz istotnie mamy "dyskusję o dyskusji", nie jestem pewien czemu ją zaczynałeś.Ok., tyle ode mnie, wycofuje się z pisania w tym watku, bo to już bezsensowne.

Match
    Participant

To jest, było to już stwierdzone, największy problem z wami, wy nie uznajecie takich normalnych stanów rzeczy, tylko "bardzo"-"wcale". To jest ta wasza choroba.

Z jakimi "nam"? To bardzo ciekawe co piszesz.

Cross
    Keymaster
    Match
    Participant

Kubuś Puchatek jako zmasowany atak ideologii gender.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram