Forum Fantastyka Star Trek Gdzie są Ferengi?

Gdzie są Ferengi?

Viewing 5 posts - 76 through 80 (of 80 total)
  • Author
    Participant

Wiem, ale warto wziąć te punkty pod uwagę bo w serialach nigdy nie było powiedziane (przynajmniej ja sobie nie przypominam), że np. wielki kryzys u Ferengi nie miał miejsca. 

The D
    Participant

wszystkie poprzednie filmy i seriale z pierwotnego uniwersum pokazały że mechanika temporalna ST nie dopuszcza czegoś takiego jak alternatywna linia czasowa. Wszelkie zmiany w przeszłości miały oddźwięk  w przyszłości z której podróżnik się cofnął, wprowadzając drobne lub wielkie zmiany bądź też będąc samospełniającą się przepowiednią. 

W większości przypadków tak było - naprawianie linii czasowej itp. Ale sa i odcinki w których pokazano, że różne linie istnieją równolegle i nawet mogą się komunikować w pewien ograniczony sposób. Najoczywistszy przykład to Parallels z TNG, ale był też i odcinek Voyagera w którym 2 wersje ze sobą rezonowały czy coś w ten deseń.

Melnikor
    Participant

To były bardziej równoległe światy (powstałe na skutek podjęcia innej decyzji) niż równoległe linie czasowe powstałe na skutek cofnięcia się przez kogoś w czasie.

Bodajże w Voy'u w odcinku gdzie Kim cofał się w czasie żeby nie dopuścić to wypadku ze Slipstream'em padło stwierdzenie, że jeśli cofnie się w czasie i zmieni przeszłość to cała przyszłość w której żył nigdy nie będzie miała miejsca i zostanie wymazana.

I. Thorne
    Participant

Jesli chodzi o dwa Voyagery, to akurat tam byl problem, ze oba sttaki "laczyly sie" i do tego konsumowaly energie, ktora nie zdublowala sie. Nie wiem czy to byla calkowicie inna linia czasowa wedlug mechaniki temporalnej, ale jednak wydarzenia na obu statkach byly rozne.

Ale wracajac do tematu Ferengi. Kiedys juz o tym pisalem. Wiemy, ze Ferengi aktywnie handlowali w Unia Kardazjanska, w koncu Quark byl na Terok Nor calkiem ladny kawalek czasu. Ale nikt mi nie powie, ze Ferengi - po prostu kupcy i handlowcy tak bardzo sie przestraszyli Archera i spolki, ze przez 200 lat olali najwieksza potege kwadrantu alfa i z nia nie handlowali! To jakby zignorowac handel z USA, gdy koszty transportu sa malo wazna czescia ceny towaru.

Q__
    Participant

Pochwała Ferengi (Lore reloaded):
    https://www.youtube.com/watch?v=CKraM59OAS0

Viewing 5 posts - 76 through 80 (of 80 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram