Forum Trek.pl Newsy Star Trek Gale Force Nine zapowiada trekowe planszówki

Gale Force Nine zapowiada trekowe planszówki

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • snowman
  Participant
  #8405

  LlVYeaS.png

  Firma Gale Force Nine Games (producent wszelkiego rodzaju akcesoriów do gier planszowych/stolikowych) zapowiada serię trekowych planszówek, których premiera nastąpić ma latem przyszłego roku. A oto co na ten temat powiedział serwisowi StarTrek.com John-Paul Brisigotti, CEO Battlefront Group:
   

  We are both humbled and excited to add to the legacy of Star Trek. Building on the great history and depth of Star Trek, the team at Gale Force Nine are creating a compelling game system that will explore all corners of the universe and bring gamers and fans alike into the world of Star Trek like nothing that’s come before.

   
  Tymczasem zaś każdy zainteresowany szczegółami dotyczącymi nadchodzących gier może subskrybować specjalny biuletyn informujący o wszelkich nowościach w ofercie firmy. Pierwsze informacje mają zostać ujawnione w ciągu najbliższych tygodni.
   
  Źródło: StarTrek.com

  fluor
  Keymaster
  #121679

  Ciekawe co z tego wyniknie. Myślę, że jest szansa na kolejną ciekawą grę w uniwersum.

   

  Grałem w ich "Sons of Anarchy" i była bardzo w porządku, chociaż tematycznie mi nie odpowiadała.

  Crane
  Participant
  #121682

  Ja tylko podpowiem że ta firma jest również odpowiedzialna za takie planszówkowe tytuły jak "Spartacus" i co może tu być istotniejsze "Firefly".

  snowman
  Participant
  #122493

  Gale Force Nine ujawniła właśnie tytuł (Star Trek: Ascendancy) oraz  podstawowe informacje na temat zapowiedzianej zeszłego roku planszówki. W przyszłym tygodniu zaprezentowane zostaną natomiast zasady rozgrywki. W kolejnych tygodniach twórcy gry ujawniać będą informacje opisujące specyfikę każdej z dostępnych frakcji (Federacji, Imperium Klingońskiego, Imperium Romulańskiego). Ogłoszono również, że jeszcze w tym roku gra doczeka się dwóch rozszerzeń. Pierwsze z nich wprowadzi do gry Unię Kardasjańską, drugie zaś Sojusz Ferengi.

   

  itjxPDx.png

  Crane
  Participant
  #122513

  Gdyby ktoś poczuł niedosyt po oficjalnej zapowiedzi to więcej można obejrzeć i poczytać tutaj: http://www.manbattlestations.com/blog/2016/04/05/star-trek-ascendancy-preview/

   

  Osobiście strasznie się na grę napaliłem, bo jednak wygląda zacnie, mam tylko nadzieje że gra dotrze do Polski we wrześniu.

  Toudi
  Participant
  #245372

  Nie widzę tematu o grze, jeśli gdzieś jest, to proszę o wskazanie.
  A co do ST: Ascendancy to się kiedyś rozpisałem o tu: http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=7&topic=4110 to nie będę się powtarzał. Ale uważam to za świetną grę.

  I jak się zanosił bodaj po śmierci któregoś z autorów, że to już koniec gry, to pod koniec zeszłego roku GF9 zapowiedziało nowe dodatki, dwa oficjalne zapowiedzene: Breen i Domunium (to drugie ma mieć możliwość gry jako NPC jak Borg). No i trzeci, o którym jeszcze nie mówią.

  breendominium

  No co mogę powiedzieć. IMHO świetna gra. Trzeba gdzieś kiedyś zerwać noc i zagrać na maksa graczy. Najlepiej na pełną dominację. 🙂

  Tylko przypomnienie. Obecnie dostępne frakcje to (3 pierwsze podstawka)
  Federacja
  Romulanie
  Klingoni
  Kardasjanie
  Ferengi
  Volkanie
  Andorianie
  Borg

  W 2022 dojdzie
  Breen
  Dominium
  Nieznana jeszcze frakcja

  Ja się tam już nie mogę doczekać. 😉 Kto wie, może w tym roku nawet znajdę w rejonie graczy na partyjkę. 😉

  Q__
  Participant
  #249573

  Clive Burrell od bloga SKoST o swoich doświadczeniach z ST: Ascendancy:
  http://trekclivos79.blogspot.com/2021/01/lockdown-ascendancy-with-borg.html

  Q__
  Participant
  Q__
  Participant
  #250148

  W nawiązaniu do poprzedniego poprzedniego posta 😉 , szerzej o dodatku "The Dominion War":
  http://trekclivos79.blogspot.com/2022/09/expanded-dominion-in-ascendancy.html

  kaimada
  Participant
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram