Forum Fantastyka Fantasy i horror Forgotten Realms

Forgotten Realms

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    Posts
  • CoBrah
    Participant
    #26319

    Jesli chodzi o gry osadzone w swiecie FR, to co do BG I zgadzam sie z Zarathosem - liniowe, ze az boli. Raz ta gre przeszedlem, a kiedy chcialem w nia pograc po raz wtory, szybko mi sie znudzila 🙁

    Co innego BG II - w ta czesc to moge grac kilka razy. Fakt, jest liniowa (taka fabula,taka gra- w takim RPG musi byc cos co zmusi cie do jej przejscia - gdyby nie to, wcale bym Imoen nie ratowal 🙂 ), ale jak juz wspomnial Zeal jest masa watkow pobocznych, ktore pozwalaja zapomniec o watku glownym na dlugi czas. I co mi sie bardzo podoba, sa watki korelujace z klasa postaci,ktora sie gra.

    Że o romansie z Viconią nie wspomnę smile.gif

    W ogole bardzo spodobal mi sie pomysl z rozmowami miedzy czlonkami druzyny.Wprowadza to dodatkowy smaczek. Ja na przyklad mialem romans z Aerie, ktorego efektem byla ciaza 😀

    Co do serii ID, przyjemnie sie w nie gra, ale nie powalaja niczym na kolana. Natomiast w NWN nie mialem okazji pograc dluzej niz 3min. 🙂

    Liranna
    Participant
    #26322

    Nie miałam jeszcze okazji pograć w drugą część BG, ale z tego co już słyszałam zapowiada się bardzo ciekawie. Hmmm... jest tam jakiś miły elf, którego można zromansować, bo za ludźmi jakoś nie przepadam, zresztą dobitnie świadczy o tym moja drużyna z BG 1, gdzie mam 2 półelfy, 2 elfy, drowa. Żeby nie było wątpliwości, ja gram elfką. Kochana drużyna. Żałuję tylko, że Drizzta nie można było dołączyć.

    CoBrah
    Participant
    #26341

    Żałuję tylko, że Drizzta nie można było dołączyć.

    To bylo chyba marzenie kazdego.Drizzt przy mym boku... 🙂

    Przypominam sobie,ze w Bg I za pomoca kodow mozna bylo go sobie przyzwac na jakis czas - jako przyjaciela lub przeciwnika. Coz,moja druzyna w walce z nim nie przetrwala nawet minuty 🙂

    W BG II takze spotykamy Drizzta,razem z jego wesola kompania. I to na dluzej niz tylko przelotnie.... 😆

    Wracajac do ksiazek.Pewnie i tak juz wiecie,ale ISA w marcu wypuszcza dwie nowe ksiazki. 🙂 Dwa interesujace tytuly,napisane przez dwoch niezlych autorow.

    Pierwsza ksiazka to "Evermeet Wyspa Elfów" Elaine Cunningham.Znajac dotychczasowe dziela tej pisarki mozna spodziewac sie calkiem dobrej i wciagajacej lektury.Czekam z niecierpliwoscia...

    Drugi tytul to "Oblężenie" Troy Denning,kontynuacja cyklu Powrot Arcymagow.Pierwszy tom,wg mnie bardzo ciekawy i wciagajacy,czytalem dosc dawno,wiec bede musial sobie teraz przypomniec. 🙂

    Zeal
    Participant
    #26343

    Hmmm... jest tam jakiś miły elf, którego można zromansować...

    Nie. Dla kobiecych postaci jest tylko jeden romans... Z człowiekiem.

    Mężczyźni mają za to trzy do wyboru.

    To bylo chyba marzenie kazdego.Drizzt przy mym boku... 

    No..Nie. 🙂 Nie każdego. Uprzedzam: charakter CD. 😛

    Pierwsza ksiazka to "Evermeet Wyspa Elfów" Elaine Cunningham.Znajac dotychczasowe dziela tej pisarki mozna spodziewac sie calkiem dobrej i wciagajacej lektury.Czekam z niecierpliwoscia...

    Ja również. Ale z zupełnie inngo powodu. Ciekawi mnie, jak zostanie opisana taktyka Drowów.

    Liranna
    Participant
    #26350

    Widać BG nie jest dla kobiet skoro żadnego ładnego elfa do romansowania nie dali. O nowych książkach mi wiadomo, bo sprawdzam co jakiś czas stronę ISA no i siedzę na ich forum. Poza tym nie mogłabym przegapić książek o elfach. 🙂 Zeal: A ty znowu Drowy i drowy. To już mi pod drowofilię podchodzi 😉

    Zeal
    Participant
    #26352

    Czy ja wiem? Jedna moja znajoma radzi sobie w inny sposób - gra męskimi postaciami 😛

    Poza tym - możesz zromansować w BG II Drowa z Podmroku - ale to na modzie. Normalnie się nie da...

    Zeal: A ty znowu Drowy i drowy ...

    ...Drowki!

    🙂

    Zarathos
    Participant
    #26362

    Dolaczyc Drizzta?? he he he. Chyba do robaczkow pare stop pod powierzchnia matki gleby 🙂 Ma za dobry sprzet zeby mu pozwolic chodzic po swiecie 🙂

    Liranna
    Participant
    #26372

    Drizzt to mój ulubieniec i będzie chodził po świecie, bo ja tak chcę.Zeal: Poproszę o dokładniejsze dane. Chce tego Drowa 🙂

    Zeal
    Participant
    #26374

    http://bg.czweb.org/download.php?id=002001

    Weimer - Solaufein Mod

    Kto to jest Solaufein, gdzie się go spotyka, jaką ma historię - zagraj, a się dowiesz.

    Liranna
    Participant
    #26409

    Zeal: Na pewno sprawdzę.Wracając do książek ze świata FR przypomniała mi się jeszcze jedna, do której chętnie bym wróciła, gdyby nie było nowości. Jest to cykl Groźba z Morza autorstwa Mela Odom. Mnie się bardzo spodobała opowieść o Jhereku i polecam ją zwłaszcza tym, którzy lubią morze.

    CoBrah
    Participant
    #26415

    ...Drowki!

    Mimo ze lubie mroczne elfy, to wybieram zycie bez stresu. 🙂

    Wole delikatniejsze i lagodniejsze elfki z powierzchni 😀

    Wracając do książek ze świata FR przypomniała mi się jeszcze jedna, do której chętnie bym wróciła, gdyby nie było nowości. Jest to cykl Groźba z Morza autorstwa Mela Odom

    Ty bys wrocila, a ja bym chetnie w koncu ten cykl przeczytal. 🙂 Od jakiegos czasu nie nadazam za nowosciami...

    Za to chetnie wrocilbym do Sagi Cormyru.

    Zeal
    Participant
    #26422

    Mimo ze lubie mroczne elfy, to wybieram zycie bez stresu.

    Wole delikatniejsze i lagodniejsze elfki z powierzchni

    Elfy z powierzchni są rasą, której szczerze nie lubię. To jest o tyle ciekawe, że - jakby nie było - Drowy są elfią podrasą...

    Heh. Ludzkie upodobania chadzają czasem swoimi drogami...

    Domko
    Participant
    #26431

    Jak tak czytam Waszą rozmowę, to mam wrażenie, że niewiele wiem o FR. No, ale jeśli tylko grało się w Baldur's Gate. :DMam dla odmiany pytanie, które może i mnie nakłoni do bliższego zapoznania się z tym światem. Co takiego pociąga Was w FR, a czego nie ma w innych światach?To jest po prostu pytanie osoby, która nie miała zbyt dużej styczności z FR.

    Zeal
    Participant
    #26432

    Co takiego pociąga Was w FR, a czego nie ma w innych światach?

    Uprzedzam... Mówię za siebie 🙂

    Podstawową sprawą jest stopień dopracowania świata. W podręcznikach znajdziesz odpowiedź na niemal wszystkie pytania, jakie mogą Ci przyjść do głowy. Są oczywiście takie, które mimo wszystko pozostaną pytaniami...

    Sam mam parę takich kwestii. Ale tak naprawdę dotyczą one rzeczy marginalnych. Trzeba naprawdę mocno się zainteresować konkretną sprawą, aby takie pytanie w ogóle się narodziło.

    Poza tym sam świat, zależności są bardzo intuicyjne. Nie potrzeba wcale dużej wiedzy o FR, aby zacząć grać. Wiedza przychodzi z czasem. Nic na siłę.

    Właśnie, wiedza... Ciekawe, który inny świat ma tak rozbudowaną historię, łącznie z datami, nazwiskami, wydarzeniami, miejscami... Ciekawe, w którym innym świecie wydarzenia pozornie ze sobą niezwiązane tak się ze sobą zazębiają? Wg mnie jest to idealny świat do snucia wielopoziomowych sesji. Wielopoziomowych - tzn. intryga w intrydze.

    Co dalej... A, tak. System profesji jest dobrze rozbudowany. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tak samo jest z rasami. Ich rozpiski są szczegółowe i zazwyczaj dość logiczne.

    Ostatnią kwestią jest sprawa gustu. To jest tak, jak z fotelem. Jeden siądzie i powie "Eee, ale niewygodny". Inny zaś - siądzie, przeciągnie się... I powie "Znalazłem w końcu to, czego szukałem".

    Po prostu - nie trafiłem na świat, który wyglądałby tak korzystnie pod względem całokształtu jak FR.

    CoBrah
    Participant
    #26435

    Co takiego pociąga Was w FR, a czego nie ma w innych światach?

    Magia....To sie po prostu czuje.Kiedy czytalem swa pierwsza ksiazke ze swiata FR, juz wiedzialem ze czytam cos szczegolnego 🙂 Nie spotkalem juz wiecej rownie "magicznych" swiatow.

    Wszechstronnosc i zroznicowanie...Rozbudowany swiat,mnogosc i szczegolowosc ras, niesamowicie rozbudowana historia i geografia.Pod tym wzgledem,jak dla mnie,swiat jedyny w swoim rodzaju.

    Poza tym wielosc wydarzen ze soba powiazanych.W kazdej ksiazce wspominane sa wydarzenia,ktore szczegolowiej opisane sa w innej,podobnie jest z bohaterami. To powoduje,ze wszystko,co zostalo stworzone w realiach FR tworzy jedną,niepowtarzalną calość.

    I to jest piekne 🙂

    No a reszte powiedzial juz Zeal, z ktorym calkowicie sie zgadzam 🙂

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram