Fleet Armada System

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #121597

    Cóż, Asgard odpada. Tutaj nikt od nich się nie wypowiedział, więc przekazuję informację:
     

    Witam Slawku.
    Pomysł na przyłączenie się do Sojuszu Polskich Flot w STO, został odrzucony w wyniku glosowania jakie miało miejsce w ostatnich 2 dniach.

    Wyniki:
    Za 9 osób
    Przeciw 11 osób.

    Pomysł został tym samym odsunięty od realizacji w czasie i przestrzeni.

    Jeśli w najbliższym czasie pojawią się nowe na pewno zmodyfikowane i bardziej konkretne informacje o Armadach, będzie można wziąć pod uwagę ponowne rozpatrzenie pomysłu.
    W chwili obecnej Asgard Armada pozostaje w stanie jaki piastuje od kilku lat.

    Życze milej i spokojnej gry

    Pozdrawiam Galarek, Flash, Liberto.

    BADPhantom
    Participant
    #121599

    i ich już nie brać ;P

    trzeba wyjść z założenia "nie to nie a później żałuj" xD

    Slawek
    Moderator
    #121601

    Ich decyzja i pełne do niej prawo. A jeśli będą żałować i zmienią zdanie, to myślę miejsce się zagospodaruje. Nalegać jednak nie będziemy.

    swgs1994
    Participant
    #121603

    Ma ta wspólna Armada jakikolwiek sens? Wiecie jak to się skończy: kłótnia kto jest ważniejszy, a potem wszysko się rozpadnie. Wystarczy, że ktoś z innej floty np. Beta podpadnie liderowi floty Alfa i JEBUDU! Flota wylatuje z Armady. Albo flota Alfa uruchomi projekt dla jednej z flot Beta, wystarczy że inna flota nie otrzyma informacji, że projekt jest zastrzeżony i znowu będzie kłótnia. Ten system Armad jest WADLIWY. Cryptic naprawdę nie pomyślało kiedy stworzyło te poziomy. Osobiście twierdzę (nie chcę otrzymać żadnej kary za to) ale nie powinniśmy tworzyć Armady. Zobaczycie, ona nas tylko poróżni.

    Slawek
    Moderator
    #121605

    Wyjaśnij, co jest w systemie wadliwego i na podstawie czego tak uważasz? Także czy czytałeś całość podanych w temacie pomysłów?

    Floty w armadzie nie mają absolutnie żadnego wpływu na wzajemne poczynania. Każda flota może pozostać niezależna, do tego stopnia, że jeśli chce może całkiem przyblokować przychodzące i wychodzące wkłady do projektów. Nikt nikomu nie będzie mówił co i jak ma robić. To floty będą decydowały czego sobie życzą we własnych projektach. Zaś na sprawy wewnętrzne reszta w ogóle nie będzie miała wglądu.

    Natomiast pomysł stworzenia prowizorycznej floty Alfa, w której skład weszłoby kilka altów z różnych flot Beta/Gamma zapewni właśnie, że jednostka nie podejmie jakiejś pochopnej, czy egoistycznej decyzji. A nawet gdyby, to kick floty Beta powoduje, że wylatuje cała gałąź - tj. Beta i będące pod nią Gammy, a nie tylko jedna flota.

    Plusy bycia w armadzie to zniżki dilithium do projektów i bonus do zdobywanych skill points, tym większe im wyższy jest łączny level wszystkich placówek wszystkich flot. Do tego także możliwość wspomożenia innych flot surowcami, których sami mamy dużo, zaś one niekoniecznie.

    Minusy? Prawdę mówiąc nie widzę jakichś znaczących. Jak flota będzie chciała, to może się całkiem odizolować, siedzieć w swoim grajdołku, przyblokować kontrybucje wychodzące i przychodzące oraz zignorować jakiekolwiek chaty i korespondencje. Ich prawo. I tak będzie ona pożytkiem dla reszty flot, gdyż powiększy zniżki/bonusy.

    No chyba, że czegoś nie widzę, albo ktoś więcej testował system na Tribblu, to proszę o konkrety.

    I. Thorne
    Participant
    #121606

    Ja mam wrazenie, ze Asgard mysli, ze dolaczy do potezniej armady i bedzie fajnie. Chyba nie czytali za duzo o armadach :>

     

    Gdyby tak patrzec to ja dawno bym grindowal w jakies flocie z USA i pisal po angielsku. A siedze w D303, mamy tyle do wydania na flote, ze ho ho...

     

    Wiedzialem, ze ktos sie wylamie. Mam nadzieje, ze kiedys jednak wroca i powiedza "mieliscie racje z polska armada."

    Melnikor
    Participant
    #121608
     

    i ich już nie brać ;P

    trzeba wyjść z założenia "nie to nie a później żałuj" xD

    Nie chcą? Ich prawo. Ale nie ma co ich z miejsca skreślać i blokować dołączenie w przyszłości.

     

    Ma ta wspólna Armada jakikolwiek sens? Wiecie jak to się skończy: kłótnia kto jest ważniejszy, a potem wszysko się rozpadnie. Wystarczy, że ktoś z innej floty np. Beta podpadnie liderowi floty Alfa i JEBUDU! Flota wylatuje z Armady. Albo flota Alfa uruchomi projekt dla jednej z flot Beta, wystarczy że inna flota nie otrzyma informacji, że projekt jest zastrzeżony i znowu będzie kłótnia. Ten system Armad jest WADLIWY. Cryptic naprawdę nie pomyślało kiedy stworzyło te poziomy. Osobiście twierdzę (nie chcę otrzymać żadnej kary za to) ale nie powinniśmy tworzyć Armady. Zobaczycie, ona nas tylko poróżni.

    Cały zamysł Armady nie ma na celu ustalenia kto jest ważniejszy (stąd propozycja altowej alfy) tylko umożliwienie wsparcia surowcami mniejszych Flot bez konieczności wychodzenia z własnych. Ot określiłbym to jako danie nam możliwości wykonania przelewu surowców na konto potrzebujących Flot.

     

    Tak jak napisał Suavek wewnętrzna autonomia poszczególnych Flot nie jest niczym zagrożona.

    Slawek
    Moderator
    #121611

    Czyli jak, są jakieś sprzeciwy, lub zmiany planów? Czy możemy założyć, że jutro wieczorem tworzymy niby-alphę pod armadę? Tak jak mówiłem, jestem w stanie przeznaczyć w tym celu jednego alta. Łącznie będzie trzeba 5 osób do samego założenia floty, ale nie będzie konieczne, żeby wszyscy zostali w niej na stałe, jeśli nie będą tego chcieli. Kwestia po prostu zachowania jakiegoś balansu, co by nie została tam jedna, czy dwie osoby.

    Myślę też, że nieuniknione będzie zaangażowanie flot zagranicznych. Nie wiem prawdę mówiąc jak się za to zabrać, więc jeśli ktoś ma pomysły, czy nawet zaprzyjaźnione floty, to śmiało wychodźcie z propozycjami.

    Jakieś pomysły na nazwę? Nie wiem czy coś się zmieniło w tej sprawie, ale czytałem, że nazwa armady jest taka, jak nazwa alfy, ale mogę się mylić.

    Ostatnia sprawa - flota KDF. Czy tworzymy Armadę jako Alfa, czy szukamy jakiejś innej armady, żeby się wepchać jako beta lub gamma? Osobiście jestem przychylny tej drugiej opcji, dla zniżek dilithium, ale w sumie bez znaczenia.

    Melnikor
    Participant
    #121613

    W ramach nazwy proponuje STOnline.pl i tak wszystkie polskie Floty w mniejszym lub większym stopniu kręcą się wokół portalu więc nazwa była by neutralna. 

    Ago
    Participant
    #121620

    Witam

    Popieram akces Area 51 wstąpienia do Armady (tak jak Suavek już wspomniał o naszej wcześniejszej rozmowie). Mam także wolnego alta do dyspozycji Armady.

    Myślę, że należy Armadę budować wokół Stonline.pl (jak najwięcej polskich flot), a w celu maksymalizacji profitów, należy przemyśleć nad dołączeniem zagranicznych flot.

    Pozdrawiam

    Jadorg
    Participant
    #121621

    Równiez alt do dyspozycji. Sądzę że najlepiej byłoby całość dopiąć na TS, chyba tak będzie najlepiej dogadac kto co. 

    domirex
    Participant
    #121622

    Też tak sądzę że pod ts się podpiąć to dobry pomysł, przy okazji może znajdzie się więcej ludu do pogrania razem. 🙂

    Slawek
    Moderator
    #121625

    Flota/Armada STOnline.pl jest już założona i pierwsze zaproszenia zostały rozesłane do Niners (Beta), Royal Squadron (Beta) i Area 51 (Gamma - na życzenie). Jeśli reszta naszych mniejszych flot oficjalnie potwierdzi chęć przyłączenia, to także trzeba będzie rozesłać zaproszenia, bo póki co oficjalnej odpowiedzi nie było.

    Miejsce jest, w tym nawet dla jednej Bety. Jak już ogarniemy nasze rodzime floty, to trzeba będzie się rozejrzeć za zagranicznymi, żeby troszkę ten level armady podbić.

    Floty po przyłączeniu muszą odczekać 24h w tym całym 'probation period' i dopiero potem się poprawnie 'aktywują'.

    Osoby, które chciałyby mieć swego alta na stałe w Alphie niech wpiszą swój @handle, albo w grze się odezwą, żeby wysłać invite i wyrównać rangi.

    denisos6
    Participant
    #121642

    Black Eagle Silesia

    Jestesmy nowi jako flota w STO, ale jezeli to nie przeszkoda to wyrażamy chęć współpracy w tworzeniu POLSKIEJ ARMADY,

     

    Dane BES

    POZIOM FLOTY 1

    18 członków

    6 aktywnych (2 Polaków 4 obcokrajowców)

    Silver Phoenix
    Participant
    #121643

    Osoby, które chciałyby mieć swego alta na stałe w Alphie niech wpiszą swój @handle, albo w grze się odezwą, żeby wysłać invite i wyrównać rangi.

    Ile altów potrzeba? Po jednym od każdego czy więcej (10 dni urlopu, dopiero wróciłem - stąd tak późno pytam)?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram