Forum Fantastyka Star Trek Film w Star treku

Film w Star treku

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • Author
    Posts
  • Dreamweb
    Participant
    #24315

    Fakt jest taki, że przed telewizorem można się zrelaksować tudzież zapaść w drzemkę, na holodeku gdzie uczestniczymy aktywnie jest to trudne... Poza tym w pierwszym nakręconym "Star Treku" czyli "The Cage", dziejącym się długo po 2040, w kajucie kapitana stoi telewizor, który jednakże można swobodnie traktować jako eksponat, coś jak agaty, model Stargazera czy inne przedmioty znajdujące się w kabinie Picarda, a nie jako przedmiot codziennego użytku...

    Fade
    Participant
    #24317

    Widocznie Federanci preferują aktywną rozrywkę.Telewizję maja za to Cardassianie, a przynajmniej wyswietlaja wiadomosci na billboardach. Te ich publiczne procesy sądowe tez pewnie sa wyświetlane na jakichś telewizorach.

    Dreamweb
    Participant
    #24331

    Miało być o filmach, a zrobiło się o TV... Dlatego taka ciekawostka - czarno-biały holoprogram Parisa był odwzorowaniem starego ziemskiego filmu "Bride Of Chaotica". W serialu Enterprise w odcinku "Cogenitor" gdy Trip pokazuje cogenitorowi (to ma jakieś tłumaczenie?!:) listę filmów które mogą obejrzeć, znajduje się na niej "Bride Of Chaotica". To mi się podobało. Szkoda że nie obejrzeli tego - fajnie by było zobaczyć w Enterprise Chaoticę, kapitana Protona i robota...

    Beyo
    Participant
    #24359

    Uaaa ja chce oryginal..ktos to ma w DIVXie?

    A co do enterprise nie przesądzajmy moze jeszcze to obejrza...i jedna rzecz..gdzie mozna obejrzec Wolkanska niewolnice Milosci?:P

    Wolkanie by pewnie ocenzurowali..

    Od Moderatora: Beyo cos tu lekko offtopiciem zatraca 😉

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #25354

    Ja powroce do motywu sztuki wspolczesnej w treku. W odcinku Sanctuary DS9 2x10 jedna z drugoplanowych postaci jest Varani - bajoranski kompozytor. W odcinku gra na detym instrumencie (niestety nazwa nie pada) swoja sonate. Jest takze przedstawiany jako wybitny muzyk. Dowiadujemy sie takze ze na Bajor przed okupacja kardasianska istaniala akademia muzyczna.

    Barusz
    Participant
    #35729

    A ja powrócę do tematu 😉

    czarno-biały holoprogram Parisa był odwzorowaniem starego ziemskiego filmu "Bride Of Chaotica". W serialu Enterprise w odcinku "Cogenitor" gdy Trip pokazuje cogenitorowi (to ma jakieś tłumaczenie?!:) listę filmów które mogą obejrzeć, znajduje się na niej "Bride Of Chaotica".

    [post="23015"][/post]

    W rzeczonym odcinku fajne nawiązanie do "Casablanki" gdy Archer mówi o Visianach: "Ci ludzie są fascynujący, mają wiele do zaoferowania. To może być początek wspaniałej przyjaźni. Zapomniałbym, prosili o próbki filmów. Przygotowałem listę."

    Gdy zaś idzie o bajorańską sztukę współczesną, to pamiętać trzeba o rzeźbach tworzonych przez Kirę Nerys w "Accession" (DS9 4x17). Kto widział ten wie.

    Q__
    Participant
    #243280

    Taak, co najmniej pamięć o sztuce filmowej musiała przetrwać do końcówki XXIV wieku, dowodem utrzymany w konwencji filmowej holoprogram Mariner z LD "Crisis Point".

    (Oczywiście, jak za dużo myśleć 😉 robi się dziwnie, bo wygląda na to, że Beckett i/lub komputer pokładowy znali... filmy ST. Trek istnieje w świecie Treka?* 😉 )

    * TOSowy Manual otwiera do tego pewną furtkę 😉 .

Viewing 7 posts - 16 through 22 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram