Forum Trek.pl Konsola Informacyjna FAQ - Najczęściej zadawane pytania

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Romulanka
  Participant
  #1876

  Poniżej zostaje umieszczone FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania - zbiór przydatnych porad dotyczących (na razie) użytkowania forum, z którymi powinien zapoznać się każdy użytkownik. Będzie on w miarę możliwości powiększany i udoskonalany.

  Ulepszanie Forum:

  Czy można by dodać nową ikonkę/skin?

  Tak, pod warunkiem, że ktoś te rzeczy wykona. Szczegółowe pytania i gotowe propozycje należy zgłaszać do Administratora.

  Mam pomysł na nowy dział tematyczny na Forum - gdzie mam go zgłosić? Do kogo mam się zwrócić w razie problemów z Forum?

  W dziale Konsola Informacyjna znajduje się temat Problemy, pytania i propozycje, w którym można zgłaszać wszelkie pomysły, usterki i zadawać pytania. Tam oprócz Administratorów i Moderatorów pomóc mogą także użykownicy, którzy spotkali się z podobnymi problemami.

  Czy mógłbym/mogłabym zostać moderatorem? Jakie warunki muszę spełnić?

  Wszelkie propozycje i pytania w tej sprawie prosimy zgłaszać do Pierwszego Oficera.

  Użytkowanie Forum:

  Regulamin - cóż to takiego?

  Regulamin forum jest to krótki, podręczny zbiór reguł, dzięki którym forum nie zamienia się w totalny chaos. Regulamin należy znać i przestrzegać - inaczej moderatorzy mogą się baaardzo zdenerwować. 😉

  Dlaczego nie wypada pisać kilku postów jeden pod drugim? Przecież to czasem wygodniejsze...

  Niestety, niekoniecznie jest to wygodne dla innych użytkowników. Mniej postów oznacza szybsze wczytywanie strony oraz mniejszą ilość stron do wczytania. Forum i tak nie należy do wyjątkowo szybkich, a trzeba pamiętać, że część użytkowników ma modemy.

  Poza tym, należy pamiętać, że istnieje opcja edycji postów. Nawet jeżeli po wysłaniu wiadomości przyjdzie do głowy jakaś odkrywcza myśl, można ją dopisać do istniejącej wiadomości.

  W jaki sposób można odpowiedzieć w jednym poście na kilka poprzednich, z cytatami?

  Wystarczy kliknąc przycisk "+ QUOTE" w postach, ktore chcemy zacytować. Przyciski się zaświecą, wtedy klikamy "ADD REPLY" u gory lub na dole strony forum. Dalej zwyczajnie piszemy post z tą różnicą, że bedziemy juz w nim mieli zacytowane wypowiedzi, które wybraliśmy. Wystarczy wpisać swoje odpowiedzi w odpowiednie miejsca. Trzeba jednak pamiętać, żeby skracać cytaty do niezbędnego minimum, ponieważ posty, które wybraliśmy, są cytowane w całości.

  W jednym z moich postów część wyrazów została zaznaczona na czerwono? Jak to się stało? Co mam z tym fantem zrobić?

  Zaznaczone wyrazy zawierają błędy (ortograficzne lub literowe) i wypadałoby je poprawić. Moderatorzy nie oznaczają błędów ze złośliwości. Robią to po to, aby "zachęcić" forumowiczów do poprawiania błędów. Problem polega na tym, ze spora część użytkowników tego forum nawet nie rzuci okiem na swój post przed wysłaniem. Skutkiem tego są literówki i błędy, których można uniknąć, a które w skrajnych wypadkach sprawiają, ze część wypowiedzi trzeba wręcz rozszyfrowywać.

  Jak można poprawiać błędy w swoich postach?

  Wystarczy nacisnąć przycisk "edit" przy swoim poście i poprawić zanaczony na czerwono fragment. Należy zauważyć, że podczas pisania występuje bardzo użyteczna opcja "Podgląd" umożliwiająca przyjrzenie się wiadomości przed wysłaniem i poprawienie literówek i innych błędów jeszcze w trakcie edycji.

  Ale po co ja mam poprawiać te błędy? Niech moderatorzy to robią, mi one nie przeszkadzają!

  Błędy na forum wyglądają bardzo nieelegancko i utrudniają czytanie, a to wpływa na jego poziom. Poza tym, pozwoli ci to zwrócić uwagę na to, jakie błędy popełniasz i unikać ich w przyszłości. Czyż nie byłoby milo nauczyć się pisać poprawnie? Kilku forumowiczów od razu zauważyło w tym forum szansę na poprawienie tego jak piszą, nawet nieźle im idzie. Właśnie po to zaznaczamy błędy, poprawiając je można szybko nauczyć się pisowni.

  Jak umieścić w poście trekowe ikonki?

  Każda ikonka - trekowa lub zwykła - ma swoje "wywołanie", które wystarczy wpisać w poście, żeby się pojawiła, np. :ufp: to ":ufp:", a :ik: to ":ik:" (bez cudzysłowu). Żeby poznać wywołania, wystarczy podczas pisania postu kliknąć link "Pokaż wszystkie" znajdujący się pod standardowym zestawem ikonek. Stamtąd można tez je wprowadzać, po prostu klikając na nich.

  Miałem napisane 123 posty, a teraz ta liczba się zmniejszyła. Jak to się stało?

  Czasem tematy są usuwane, z różnych powodów. Jeśli kiedyś napisałeś posty w temacie, który później został usunięty, to liczba napisanych przez Ciebie postów się zmniejszyła, bo one same też zostały usunięte. Jednak tym nie należy się przejmować, tutaj nie jest istotne ile piszecie, tylko co piszecie.

  Różności:

  Gdzie mogę znaleźć napisy do mojego ulubionego serialu?

  Zanim wyślesz na forum prośbę o adresy, radzimy wnikliwie przeszukać poniższe strony:

  napisy.gwflota.com

  napisy.gwrota.com

  napisy.ussbrowarek.org

  napisy.scifi.pl

  napisy.org

  napisy.info

  http://www.titulkykserialum.net - strona z angielskimi napisami

  Jeżeli pod tymi adresami nic nie znajdziesz, dany serial najprawdopodobniej po prostu nie został przetłumaczony.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram