Forum Fantastyka Gry Fallout III

Fallout III

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • Author
    Participant

Podano wymagania Fallouta III:

Minimalne:

1. Windows XP/Vista

2. 1GB RAM-u (XP)/ 2GB RAM-u (Vista)

3. procesor Pentium 4 2,4 Ghz Intela lub porównywalny

4. karta graficzna wspierająca biblioteki DirectX 9,0c, z 256 MB RAM-u; GeForce 6800 lub lepsza/ATI X850 lub lepsza

Zalecane:

1. Windows XP/Vista

2. 2GB RAM-u

3. procesor Core 2 Duo Intela lub porównywalny

4. karta graficzna wspierająca biblioteki DirectX 9,0c, z 512 MB RAM-u; GeForce 8800 lub lepsza/ATI 3800 lub lepsza

http://www.gram.pl/news_8g3lHOu1_Fallout_3..._sprzetowe.html

Mam nadzieję, że wkrótce ktoś podzieli się wrażeniami - co się udało, co skopano.

Slawek
    Moderator

Wszystko fajnie, tylko co za idiota wymyślił tak niski limit poziomu doświadczenia? Dwudziesty poziom i nasza postać kompletnie przestaje zdobywać jakiekolwiek EXP? Przez prawie 30h zabawy złego słowa bym nie powiedział o tej grze - solidne wykonanie, ciekawe side-questy, wielki świat do eksploracji. A teraz? Z RPG zrobiła mi się strzelanka i automatycznie odechciało mi się dalej grać. Pozostaje tylko skończyć główny wątek fabularny, bo cokolwiek innego nie ma większego sensu.

Tym samym wybór perka Swift Learner nie był takim dobrym pomysłem jak by się z początku wydawało.

Never Pass Up Experience - The maximum level your character can reach in Fallout 3 is 20, but that doesn't mean you're going to get there quickly. Quite the opposite is true, actually -- getting to level 20 is a true challenge

Uhu, wykonaj parę side-questów, odwiedź może z 1/8 lokacji i po sprawie.

I tak przy okazji, co Bethesda ma z tymi labiryntowatymi miastami/lokacjami? Nadal nie mogę się połapać do końca co znajduje się gdzie w Megaton, a teraz w dodatku trafiłem do jakiejś dzieciarni w jaskiniach - same pokręcone mosty i inne bzdety. O magicznych tunelach metra nie wspomnę. Daggerfall miał olbrzymie lochy, w Morrowindzie był Tribunal, w Oblivionie stolica, tutaj takie cyrki - no litości. Gracz chciałby wiedzieć gdzie iść, a nie kręcić się w kółko bez celu.

Niemniej jednak jako ogół Fallout 3 to bardzo dobry tytuł. Od dawna mnie tak żadna gra nie wciągnęła. Klimat poprzedników został zachowany, a fakt, iż jest to swego rodzaju klon Obliviona wcale nie przeszkadza w zabawie. Polecam (do 20 levelu).

Krusty
    Participant

Jako że gra jest klonem Obliviona którego nie cierpie i uważam za najgorszy produkt na jaki wydałem kasę... to 5 godzinach dałem sobie spokój...

Erixin
    Participant

Mam dostać od Mikołaja na gwiazdkę F III i nie mogę się doczekać. Nie psujcie mi humoru proszę. 😆

Krusty
    Participant

Lepiej sięgnąć po Dragon Age, Divinity 2, Wieśka, Maskę Zdrajcy czy nawet Mass Effect które są o wiele lepszymi grami.

Slawek
    Moderator

Narzekać potrafisz ale nie pamiętam abyś przedstawił jakiekolwiek sensowne argumenty przemawiające za Twoją opinią oprócz "nie podoba mi się".Fallout 3 to cholernie dobra i wciągająca gra, która pomimo paru wad zapewnia dobrą zabawę na długie godziny. Jedyna rzecz, która zdecydowanie mi się nie podobała to ograniczenie limitu zdobywanego doświadczenia do 20 poziomu, 30 w dodatkach (i tak za mało). Jeśli planuje się dłuższą zabawę, zwiedzając wszelkie lokacje i szukając rzadkich przedmiotów to zdecydowanie odradzam perka Swift Learner.

Krusty
    Participant

T'R no nie wiem co napisać ta gra za bardzo przypomina mi Obliviona i nie zachowała nic z ducha poprzednich części, historia jest słaba, zadania mało ciekawe, podobnie postacie, gra jest łatwa, strzelanie i rozwijanie postaci kompletnie mi się nie podoba jak już kupować action rpg to Mass Effect jest o wiele lepszą inwestycją.

r_ADM
    Participant

Rowniez uwazam, ze F3 to fantastyczna gra. Co dla mnie najwazniejsze, to zachowany klimat poprzednich falloutow; wasteland wyglada fantastycznie i przeniesienie go w trzeci wymiar wyszlo super. Fabula na niezlym poziomie; questy standartowe - czy to zle czy dobrze nie wiem, natomiast w tego rodzaju grze trudno o rewolucje - tak czy inaczej nie nudzilem sie. Zmiana widoku w grze nie byla zlym pomyslem - fajnie bylo obejrzec kilka lokacji z widoku pierwszej osoby. Walka tez raczej na plus. Gra praktycznie wymusza uzywanie vats'a wiec nie wyszla bezmyslna strzelanina. Bardzo dobrze wyszly elementy rpg - rozwoj postaci jest dobry a znaczna czesc podejmowanych decyzji ma wplyw jezeli nie na caly swiat to co najmniej na poszczegolnych npcow. Wachlarz zachowan naszej postaci moze byc dosc szeroki wiec jest ok. Ogolnie jak ktos lubi takie klimaty to zagrac trzeba.

Slawek
    Moderator

T'R no nie wiem co napisać ta gra za bardzo przypomina mi Obliviona

Dla mnie już Oblivion był grą bardzo dobrą, pomimo paru dziwnych rozwiązań, a Fallout 3 tylko ulepsza sprawdzoną formułę. Nie wiem co Ci się nie podoba w obu tych pozycjach, tym bardziej, że Oblivion ładnie zachował klimat starego Daggerfalla, w przeciwieństwie do przereklamowanego Morrowinda.

i nie zachowała nic z ducha poprzednich części

Śmiem twierdzić przeciwnie, nawiązując także do wypowiedzi r_ADM. Gra pozostała bardzo wierna oryginałom, idealnie odwzorowując atmosferę postnuklearnych pustkowi. Choć przyznam, że świat ten nie wydał się jakoś szczególnie niebezpieczny, oraz przydałoby się więcej "brudu" w miastach, to jednak ciężko mi się przyczepić do czegoś większego w tej kwestii. Parę miesięcy temu skończyłem po raz n-ty oba Fallouty i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Bethesda wykonała kawał dobrej roboty w przeniesieniu tego świata w 3D.

historia jest słaba

Kwestia gustu, aczkolwiek częściowo się zgodzę - bez większych rewelacji ogólnie, ale nie znaczy, że źle.

zadania mało ciekawe

Tu się kompletnie nie zgodzę. Choć faktem jest, że wszystko w niemal każdym RPGu sprowadza się do "idź/przynieś/zabij/znajdź/zanieś" to jednak zadania w F3 były bardzo oryginalne, ciekawe i nieraz wielowątkowe. W dodatku większość z nich można było ukończyć na kilka sposobów. Nie wiem czego oczekiwałeś, ale mnie bardziej zaciekawiły wszelkie zadania poboczne w F3 niż niejeden główny wątek w tradycyjnych RPGach.

gra jest łatwa

Zwiększ poziom trudności.

Jasne, Fallout 3 nie jest grą idealną, ale nadal pozostaje w ścisłej czołówce RPG ostatnich lat. Mógłbym się przyczepić do małej interakcji z otoczeniem i kiepskiej fizyki (talerz spadnie z półki ale wisząca lampa jest nietykalna), a także do wspomnianego limitu doświadczenia i wielu innych. Jednak pomimo tego spędziłem przy grze wiele godzin i chętnie jeszcze do niej wrócę.

Krusty
    Participant

Dla mnie właśnie Morrowind był dobrym wymagających rpg zaś Oblivion to narzędzie do uruchamianie modów dla niewyżytych seksualnie nastolatków z debilnym level scallingiem który zabija całą radość z rozwijania postaci i najnudniejszym zadaniami i fabułą w dziejach. Niestety nie mogę prowadzić z tobą równorzędnej dyskusji odnośnie F3 bo zwyczajnie mnie wynudził na śmierć po 10 godzinach i nie miałem już ochoty kończyć na go siłę jak Obliviona. Nie mnie jednak zdaje mi się że duża cześć graczy podziela moją opinie i czeka z wytęsknieniem jak Obsidian skończy New Vegas czyli powrót F do domu.

Erixin
    Participant

Morrowind fajna gra, Obliwion też mi się podobał, choć żadnej z części nie skończyłem. Oby F3 był złotym środkiem 🙄

cinus
    Participant

Nie wiem co wy chcecie od F3 - po za Wiedźminem to chyba najlepsza gra, w jaką grałem kiedykolwiek :)Fabuła jest genialna, wątki poboczne przynajmniej ciekawe... można się przyczepić do niektórych dodatków(M:Z), ale to już na siłę chyba.

Krusty
    Participant

Nie wiem co wy chcecie od F3 - po za Wiedźminem to chyba najlepsza gra, w jaką grałem kiedykolwiek 🙂

To w mało rzeczy grałeś. 😉

Reyden
    Participant

@ Cinus To widać że w mało gier grałeś ( młody gracz ? ) .Kiedyś to były gry - Quake I-III , UT'99 czy UT2004 , Fallout 1 i 2 , Diablo 1 i 2 , starsze NSF-y ( Z czasów NFS 2000 i starsze , + HP 2 i MW ) , masa dobrych RPG i RTS ( StarCraft , Total Annichilation , seria Homeworld ) .Dziś już nie robi się takich gier - liczy się tylko kasa - dają masę świecidełek ( hdr, bloom itp) , ultra grafika , fabuły brak a wymagania z kosmosu .A co do samego F3 - to widać nie grałeś nigdy w F1i F2 , F3 nawet nie ma połowy tego klimatu co miał F2 , dla ortodoksyjnych fanów Fallouta to nawet FT ma więcej falloutowego klimatu niż F3 .

Slawek
    Moderator

Kiedyś to były gry - Quake I-III (...) Diablo 1 i 2

Przereklamowane.

Teraz też są gry, wcale nie gorsze niż kiedyś. Sugerowałbym jednak poszerzyć horyzonty na coś więcej niż PC i kolejne FPSy/TPSy.

Dziś już nie robi się takich gier - liczy się tylko kasa - dają masę świecidełek ( hdr, bloom itp) , ultra grafika , fabuły brak a wymagania z kosmosu .

Widać zatwardziały PeCetowiec ;>. No i jasne - kiedyś dla twórców kasa w ogóle nie miała znaczenia, wcale 😛

A co do samego F3 - to widać nie grałeś nigdy w F1i F2 , F3 nawet nie ma połowy tego klimatu co miał F2 , dla ortodoksyjnych fanów Fallouta to nawet FT ma więcej falloutowego klimatu niż F3 .

Fallout 1 i 2 to dla mnie gry wielkie, kultowe, ale mimo to trójkę uważam za o wiele lepszego następcę niż beznadziejny Fallout Tactics, do którego nie mogłem się przekonać pomimo czterech podejść. Klimat pustkowi jest świetny, a mógłby go polepszyć jedynie nieco usprawniony survival - faktyczne zmagania o przetrwanie, zdobywanie wody i pożywienia itp.

Mile widziane jakieś konkretne argumenty ze strony krytyków, gdyż naprawdę obecnie większość sprowadza się do "nie podoba mi się", "zepsuli klimat" czy "to i tamto jest meh" - pomimo tego, że wiele osób twierdzi inaczej. Jakieś rozwinięcie? Porównanie do czegoś?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram