Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Falkon - nowe wieści

Falkon - nowe wieści

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7603

  Falkon się zbliża wielkimi krokami, a organizatorzy ogłaszają coraz to nowe atrakcje. Tym razem jest to coś wyjątkowego, co doceni każdy chcący spróbować swoich sił w walce. Przeczytacie też o festiwalowym klubie, w którym spędzić będzie można wieczory i zdobyć piwo rzutem kośćmi.

  Dołączona grafika

  [more]Falkon Arena i Liga Bohaterów

  Podczas Fantastycznego Ataku Lublina nie może zabraknąć miejsca, w którym rodzą się i umierają bohaterowie; w którym aplauz tłumów miesza się z bitewnymi okrzykami i szczękiem broni; gdzie historię pisze się mieczem. Tym miejscem jest Falkon Arena!

  Falkon Arena to przedsięwzięcie, jakiego nigdy dotąd nie było na żadnym polskim konwencie. Miejsce, gdzie każdy uczestnik będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w walce bezpieczną bronią larpową, wykorzystywaną podczas wszystkich polskich larpów terenowych, zmierzyć się z uznanymi czempionami rodzimych konwentów, a także stanąć do walki o atrakcyjne nagrody.

  Falkon Arena czekać będzie na śmiałków już w piątek. Wówczas będziecie mogli do woli wyszaleć się z bezpieczną bronią i przygotować do sobotniej rywalizacji. Wieczorem natomiast na Falkon Arenę wkroczą reprezentanci największych larpowych konwentów w kraju. To pierwsze takie spotkanie w historii polskiego fandomu, więc może skończyć się tylko w jeden sposób – widowiskowymi pojedynkami czempionów! Będziecie mieli niepowtarzalną okazję, żeby przyjrzeć się ich technice walki oraz strojom, a także dowiedzieć się wszystkiego, co wiąże się z udziałem w terenowych larpach.

  W sobotę zaś rozpoczniemy zmagania turniejowe w Lidze Bohaterów. W fazie eliminacyjnej każdy może wejść na Falkon Arenę i stanąć do pojedynku jeden na jednego. Wygrana zapewnia awans do kolejnych rund, a najlepsi przechodzą do fazy pucharowej. Swoich sił może spróbować każdy. Jednak na Arenie rządzą bohaterowie. Dlatego zachęcamy uczestników do pojawienia się w strojach godnych bohaterów – każdy otrzymuje premię do punktów życia, stosowną do tego, co mówi o nim jego strój. Rzecz jasna wszyscy kochamy bohaterki, dlatego każda przedstawicielka płci pięknej może liczyć na dodatkową premię.

  W fazie pucharowej liczy się nie tylko technika, refleks i strategia. Liczy się również charyzma, a bohaterowie muszą mieć po swojej stronie publikę. W tej fazie premia do punktów życia każdego śmiałka będzie uzależniona od tego, ile osób ma za sobą. Przybywajcie więc tłumnie, by dopingować najlepszych. Zmagania zwieńczy Walka Finałowa, która odbędzie się w sobotni wieczór. Zostanie stoczona na starodawnych, zapomnianych już zasadach, które poznacie przed samym starciem. Wtedy to na oczach wszystkich zostanie wyłoniony pierwszy w historii Czempion Falkon Areny!

  Oprócz nieśmiertelnej sławy i chwały równej herosom zwycięzca otrzyma w nagrodę wyposażenie prawdziwego bohatera oraz trzos waluty festiwalowej. Staną przed nim również otworem drzwi do fantastycznych krain w postaci wejściówek na konwenty terenowe, mechanicznych bonusów dla stworzonej przez niego postaci oraz konwentowych koszulek.

  Na Falkon Arenę zapraszają Farmerownia oraz Płaszcz i Suknia.

  Źródło: [url="http://"http://www.falkon.co/falkon/index.php/program-festiwalu/falkon-arena-liga-bohaterow"]www.falkon.co[/url]

  Graffiti – klubem festiwalowym Falkonu

  Dołączona grafika

  W tym roku oficjalnym klubem festiwalowym Falkonu zostało Graffiti. Klub znajduje się przy ul. Piłsudskiego 13, około kilometr w linii prostej od Targów Lublin. Będziecie tam mogli nie tylko spotkać się ze znajomymi, dobrze zjeść i wypić, ale również świetnie się bawić każdego falkonowego wieczoru.

  Piątkowy wieczór w Graffiti to nie lada gratka dla miłośników mocnego uderzenia – koncert w ramach trasy Rebellion Tour III. Wystąpią takie zespoły jak: Hate, Vedonist, Pyorrhoea czy Banisher. Bilet na koncert dla uczestników Falkonu kosztuje tylko 10 zł.

  W sobotę w klubie festiwalowym – Fantastyczny Atak Lublina! Być może słyszeliście już o słynnych lubelskich rockotekach w Graffiti, może mieliście nawet okazję w nich uczestniczyć – chociażby podczas Falkonu 2010 lub 2011. Jeśli nie, to tym razem musicie tam być. Wstęp tylko za okazaniem opaski, a wewnątrz czeka na Was przekrój klasyki światowego rocka.

  W niedzielę w Graffiti coś, czego w Lublinie jeszcze nie było: Falkon Fiesta – fantastyczna impreza w strojach do białego rana. Na parkiecie będą miały okazję spotkać się elfy i androidy, wampiry i kowboje, herosi z komiksów, steampunkowe damy, punki z cyberwszczepami, gotyckie piękności, jednym słowem – wszystkie fantastyczne postaci, jakie tylko odwiedzą tegoroczny festiwal. Zachęcamy Was do tego, żebyście się przebrali i wzięli razem z nami udział w Fieście! Możecie liczyć na muzykę, która nie pozwoli usiedzieć w miejscu, świetną atmosferę oraz niespodzianki. Wstęp za okazaniem opaski.

  W trakcie trwania festiwalu, od godziny 9 do 18* możecie kupić „Piwo Szczęściarza”. Po okazaniu barmanowi opaski (i dowodu tożsamości), za szklanicę złotego trunku zapłacicie k6+2 zł, czyli, w zależności od wyniku rzutu kością, od 3 do 8 zł. Niech szczęście Wam sprzyja!

   

  *Akcja „Piwo Szczęściarza” startuje już w piątek wraz z otwarciem akredytacji.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram