Eurowybory

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 95 total)
  • Author
    Participant

TVN 24, kilkanaście dni temu, z pamięci: "...i pani Magdalena Środa, Porozumienie dla Przyszłości Centrolewica. Lista Dariusza Rosatiego, może to coś państwu powie."

Eviva
    Participant

Ciekawa ankieta, chociaż tylko 10 pytań, w dodatku niektóre niezbyt precyzyjne

I co to jest to PdP Centrolewica ?

Nie mam pojęcia, nigdy o czymś takim nie słyszałam.

Match
    Participant

PdP= SDPL + PD + Zieloni 2004

A kompasów wyborczych jest sporo, choćby:

http://latarnikwyborczy.pl/

http://www.euprofiler.eu/

Pytania na wp są przediwnie dobrane - o ile moje wyniki z nich były dość zbieżne i oczywiste, to według kompasu wp powinienem zagłosowac na UPR, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem 😛

Barusz
    Participant

Przedziwnie dobrane to może mniej, ale chyba trochę przypadkowi ludzie odpowiadali na te pytania, z najbardziej charakterystycznych rzeczy:Czy Traktat Lizboński wraz z Kartą Praw Podstawowych jest dobry dla Polski?Samoobrona RP – Tak.Czy rządy poszczególnych krajów powinny mieć prawo odcinania dostępu do internetu użytkownikom pobierającym nielegalne pliki?Prawo i Sprawiedliwość – Nie.Samoobrona RP – Nie.Czy rządy poszczególnych krajów Unii Europejskiej powinny wspomagać banki z pieniędzy publicznych?Prawo i Sprawiedliwość – Nie (tu może ktoś się przestraszył słowa „banki” w pytaniu, gdyby stało tam ogólniejsze słowo „przedsiębiorcom”, to opinia byłaby inna. Ów ktoś musiałby jednak być niezłym bystrzakiem...).Czy organizacje walczące z terroryzmem powinny mieć prawo podsłuchiwania prywatnych rozmów telefonicznych?Prawo i Sprawiedliwość - Nie mam zdania.Albo też ja nie wiem nic o polskiej scenie politycznej ;>

Xalein
    Participant

Bez względu na to z której strony mnie biorą (czyt. jakie wypełniam ankiety) wychodzi że powinienem na lewice głosować - i tak miałem taki zamiar 🙂

Dzikowy
    Participant

Ja tradycyjnie na Gada, tylko sobie znowu muszę papierek załatwić w UGiMie i do Wawy podążać.

Eviva
    Participant

Widzę, że tu sami świadomi politycznie, głosujący. A mówią, ze trekkerzy to dziwacy.

Cross
    Keymaster

"Głosuję, ponieważ wierzę,

że mam wpływ na sprawy europejskie"

No bez jaj 🙂

Eviva
    Participant

"Głosuję, ponieważ wierzę,

że mam wpływ na sprawy europejskie"

No bez jaj 🙂

Nie zrozumiałam - kto jest bez jaj i na której liście?

Toreth
    Participant

Bez jaj to chyba na każdej liście... wszyscy 😉 Znając jakość polskich polityków...Ja jestem świadoma politycznie i dlatego głosować nie będę: nie będę decydować w jakiej Europe macie żyć, skoro sama tam nie mieszkam i nie będę ponosić tego konsekwencji.

Eviva
    Participant

Ja jestem świadoma politycznie i dlatego głosować nie będę: nie będę decydować w jakiej Europe macie żyć, skoro sama tam nie mieszkam i nie będę ponosić tego konsekwencji.

Dzięki Ci za to. Kiedys słyszałam, ze szczyt bezczelności to zagłosowac na PIS i wyjechać z kraju... Cos w tym niewątpliwie jest, w końcu to my mamy potem tych drabów na karku, a nie emigranci. Pamiętam też taki stareńki skecz, w którym tłumaczyli, że końcówka -man w kazdym słowie to anglicyzm, wobec tego "hetman" to ktoś, kto wyjechał daleko z kraju. A ten, kto został - "tuman".

Zaczynam się do tego przychylać.

Lo'Rel
    Participant

A ja świadomie i z premedytacją na wybory nie idę. Bo zwyczajnie mam je gdzieś. Kolokwialnie mówiąc, rzygać mi się chce jak widzę kolejny raz te same, żałosne podchody z wyborcami.

Cross
    Keymaster

Czynię podobnie od lat.

fluor
    Keymaster

Co to znaczy podchody z wyborami? Nie podoba Ci się żaden z kandydatów to zawsze możesz oddać głos nieważny - to jest wyraźny sygnał buntu, w przeciwieństwie do bojkotu frekwencji łatwo komponującego się ze zwyczajnym lenistwem i nieświadomością.

Barusz
    Participant

A głos nieważny łatwo może się skomponować z kartką wrzuconą do urny przez pełnego dobrych chęci ale niezbyt mądrego obywatela, który nie potrafi oddać głosu ważnego - jakiejś wielkiej różnicy nie dostrzegam ;>Prawdę mówiąc od dawna brakuje mi w dyskursie publicznym szacunku dla świadomie niegłosujących. Ludzi podpisujących się pod zdaniem: "nie znam się na mechanice życia publicznego, nie cztałem tysiąca książek na ten temat, nie wiem, kto będzie nami rządził lepiej, a kto gorzej, więc nie idę".

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 95 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram