Eurowybory

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 95 total)
  • Author
    Posts
  • fluor
    Keymaster
    #19972

    BTW, w pierwszym poscie ktos zapomnial o UPR 😛

    Nie udawajmy, że to przypadek... w końcu właśnie dlatego osiągnęli taki niski rezultat 😛

    Thengel
    Participant
    #19973

    znaczy ze popierales drugie SLD, znaczy SdPl (;PP) czy jakas mniejsza lewicowa partje,ktorej nie zauwazam?

    Po raz drugi wyjaśniam że chodzi mi o europejską nie o polską lewą stronę.

    Nie. Głównie dlatego że z Wawy startował Rosati, choć również dlatego że rzeczywiście jest to drugie SLD (co najwyraźniej pokazuje poparcie SdPl dla prof. Belki). A owszm popieram mniejszą lewicową partię Nową Lewicą. Ale oczywiście nie liczyłem na choćby zarejestrowanie się przez nich 🙂

    Krusty
    Participant
    #19976

    Co do PO to zalewa mnie, gdy słyszę od kogoś, że to są liberałowie, nie wiem skąd ludzie to biorą? Przecież wystarczy jeden rzut oka na ich program, poglądy i zachowanie a widać od razu, że to nie jest czysty liberalizm tylko jakiś dziwny zlepek poglądów konserwatywnych i liberalnych. Prawdziwi liberałowie to właśnie UW, dlatego bardzo się cieszę z wyniku tej partii i mam nadzieje, że powtórzą a nawet polepszą swój wynik w wyborach parlamentarnych, bo sejm bez UW to nie to samo.…Co do socjalistów to szkoda, że nie ma wśród nich więcej takich jak osób śp. Jacek, Kuroń może wtedy bym ich szanował bardziej niż teraz?…PS. Geremek na przewodniczącego PE.

    Warp_10
    Participant
    #19979
    Quote:
    Co do PO to zalewa mnie, gdy słyszę od kogoś, że to są liberałowi

    zapewne przez to,ze pol UW tam w pradawnych czasach ucieklo ;P

    Quote:
    PS. Geremek na przewodniczącego PE.

    yessss... ;>>

    mattik
    Participant
    #19981

    Uhhh... Bardzo przepraszam za pominięcie UPR :-P. Jedynych prawdziwych liberałów w Polsce :P.

    Krusty
    Participant
    #19988

    Oni są nawet zbyt liberalni nawet jak na liberałów ;).

    Ixion
    Participant
    #20093

    W wyborach oczywiście głosowałem na UPR. Jedyną partię o rozsądnym programie gospodarczym i politycznym. Niestety, moja ulubiona partia nie uzyskała zadowalających wyników. Co gorsza kampania pokazała, że UPR upodabnia się do reszty polit-poprawnych ugrupowań 🙁 i to jest największy problem. Liczę jednak na to, że JKM sprowadzi partie na właściwe tory.Co do sukcesu LPR to wolę, by grupa Czcigodnych Euro-Posłów (czyli CEPów) blokowała wszelkie inicjatywy unijne, bo jak na razie zmierzają one do cofnięcia nas do o 20 lata, do ?Roku 1984? ;)Warto też zwrócić uwagę, że słowo ?liberał? w cywilizacji zachodniej (USA) oznacza gospodarczego socjalistę i obyczajowego liberała, a ?konserwatysta? to gospodarczy liberał i obrońca tradycyjnych wartości moralnych. Jeśli chce się określić osobę o poglądach zdecydowanie wolnościowych to dobrym słowem jest ?libertarianin?.Unia wolności nie jest partią liberalną ekonomicznie (patrz program powszechnej prywatyzacji i NFI posła Lewandowskiego, wtedy z UW), a jedynie ?mało socjalistyczną?.P.S.Przez parę miesięcy nie miałem dostępu do sieci, ani czasu na pisanie postów. Liczę jednak, że stan ten uległ właśnie trwałej zmianie i wracam do czynnego udziału w dyskusjach, więc drżyjcie socjaliści 😉

    Thengel
    Participant
    #20098

    Liczę jednak na to, że JKM sprowadzi partie na właściwe tory.

    A czy Janusz Korwin Mikke się nie wycofął z polityki?

    Warto też zwrócić uwagę, że słowo ?liberał? w cywilizacji zachodniej (USA) oznacza gospodarczego socjalistę i obyczajowego liberała, a ?konserwatysta? to gospodarczy liberał i obrońca tradycyjnych wartości moralnych.

    Cywilizacja zachodnia to na szczęście również Europa. Czy nie lepszym oznaczeniem konserwatysty o poglądach na gospodarkę liberalnych nie lepiej nazwać teacherystą lub neoliberałem?

    Przez parę miesięcy nie miałem dostępu do sieci, ani czasu na pisanie postów. Liczę jednak, że stan ten uległ właśnie trwałej zmianie i wracam do czynnego udziału w dyskusjach, więc drżyjcie socjaliści

    🙂 Nie mam zamiaru drżeć ale cieszyć się mogę. Mam tylko nadzieję że nie zabraknie mi zapału do prowadzenia dyskusji.

    Ixion
    Participant
    #20102

    A czy Janusz Korwin Mikke się nie wycofął z polityki?

    Nie pełni już funkcji prezesa UPR, ale z jego tekstu w „Najwyższym Czasie” wnioskuję, że ma zamiar coś zmienić w partii, którą stworzył. Poza tym kandydował na senatora, a teraz do Europarlamentu.

    Cywilizacja zachodnia to na szczęście również Europa. Czy nie lepszym oznaczeniem konserwatysty o poglądach na gospodarkę liberalnych nie lepiej nazwać teacherystą lub neoliberałem?

    W Wielkiej Brytanii liberałowie to też socjaliści, tak samo jak Partia Pracy. Liberalni ekonomicznie są konserwatyści.

    Neoliberałowie w obecnym rządzie USA mają poglądy zupełnie nieliberalne, jak chociażby zwiększanie deficytu budżetowego. Poza tym korzenie polityczne ich poglądów są wątpliwe, niektórzy z nich to karierowicze, którzy zmienili poglądy na gospodarkę, bo tylko tak mogli pełnić swoje funkcje z ramienia Republikanów. Teacherysci to znacznie lepsza nazwa, trochę bardziej zawężona, niektórzy skrajni liberałowie ekonomiczni (w tym i ja) twierdzą, że premier UK mogła pójść znacznie dalej w reformach.

    Nie mam zamiaru drżeć ale cieszyć się mogę. Mam tylko nadzieję że nie zabraknie mi zapału do prowadzenia dyskusji.

    Liczę, że nie zabraknie mi czasu 🙂

    fluor
    Keymaster
    #72832

    Polecam kompas wyborczy na WP, w którym możecie porównać swoje poglądy z odpowiedziami przedstawicieli ugrupowań startujących do europarlamentu.

    Mój wynik:

    Dołączona grafika

    r_ADM
    Participant
    #72833

    Prawica Rzeczypospolitej Polski - 73% zbieżnych odpowiedzi

    Pozostałe partie:

    Unia Polityki Realnej - 64%

    Prawo i Sprawiedliwość - 64%

    Libertas - 64%

    Polska Partia Pracy - 45%

    PdP - CentroLewica - 45%

    Samoobrona RP - 36%

    Platforma Obywatelska - 27%

    SLD-UP - 18%

    hehe

    Zarathos
    Participant
    #72834

    Polska Partia Pracy - 73%

    Prawo i Sprawiedliwość - 64%

    Unia Polityki Realnej - 64%

    Prawica Rzeczypospolitej Polski - 55%

    SLD-UP - 45%

    Samoobrona RP - 45%

    Libertas - 45%

    PdP - CentroLewica - 36%

    Platforma Obywatelska - 18%

    Fascynujące.

    Xalein
    Participant
    #72851

    Polska Partia Pracy - 64% zbieżnych odpowiedzi

    PdP - CentroLewica - 64% zbieżnych odpowiedzi

    Pozostałe partie:

    Unia Polityki Realnej - 55%

    SLD-UP - 55%

    Samoobrona RP - 45%

    Platforma Obywatelska - 36%

    Prawica Rzeczypospolitej Polski - 36%

    Prawo i Sprawiedliwość - 27%

    Libertas - 27%

    Co do wyników to zdziwiło mnie PPP, ale PdP jak najbardziej nie.

    Eviva
    Participant
    #72852

    Dołączona grafika A oto mój wynik

    PdP - CentroLewica - 64% zbieżnych odpowiedzi

    Pozostałe partie:

    • SLD-UP - 55%
    • Polska Partia Pracy - 45%
    • Prawo i Sprawiedliwość - 36%
    • Prawica Rzeczypospolitej Polski - 36%
    • Platforma Obywatelska - 27%
    • Samoobrona RP - 27%
    • Libertas - 27%
    • Unia Polityki Realnej - 27%

    Nie wiem, cieszyć się czy rumienić ze wstydu.

    Crane
    Participant
    #72853

    Ciekawa ankieta, chociaż tylko 10 pytań, w dodatku niektóre niezbyt precyzyjne

    PdP - CentroLewica - 73% zbieżnych odpowiedzi

    Pozostałe partie:

    * SLD-UP - 64%

    * Samoobrona RP - 64%

    * Platforma Obywatelska - 55%

    * Polska Partia Pracy - 55%

    * Prawo i Sprawiedliwość - 45%

    * Unia Polityki Realnej - 45%

    * Prawica Rzeczypospolitej Polski - 36%

    * Libertas - 27%

    I co to jest to PdP Centrolewica ?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 95 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram