Eurowybory

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 95 total)
 • Author
  Posts
 • mattik
  Participant
  #2116

  Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale postanowiłem założyć taki oto temat :). Chciałbym się dowiedziec:Czy będziecie głosować (wersja dla takich jak ja nieletnich trekerów: czy gdybyście mogli, głosowalibyście?)?Na którą 'liste' zagłosujecie (zagłosowalibyście) jeśli chcecie głowsować?Oto komitety :-D, które biorą udział w wyborach: UW 😛 POSDPLSLD-UPNKWW (Płażyński)PiSLPRSamoobronaOKOPolska Partia PracyEmeryci i cos ludoweRuch Obrony BezrobotnychPSLInicjatywa dla Polski (była min. skarbu Sowińska)

  Thengel
  Participant
  #19660

  Niestety na nikogo 🙁 Sytuacja na lewej stronie polskiej sceny politycznej jest tak tragczna że szkoda gadać. Przyjemnie by było gdybyśmy nie głosowali na partie polskie tylko europejskie.

  P.S

  http://www.votematch.net/index.htm ---> link do testu z którą partią europejską się zgadzasz (niestety po angielsku i części pytań nie rozumiałem ale wy sobie pewnie poradzicie)

  Krusty
  Participant
  #19665

  Będę wierny swoim przekonaniom, więc zagłosuje na Unie Wolności a żałuje tylko, że nie mieszkam w Warszawie i nie mogę zagłosować na Geremka. Ale to nic zagłosuje na Jana Kułakowskiego ;).

  mattik
  Participant
  #19666

  Gdybym mógł, głosowałbym na J. Onyszkiewicza z UW 8), albo ew. na Klicha z PO.

  Corvus
  Participant
  #19667

  Co fakt to fakt...... polska scena polityczna jest bardziej niż żenująca, ale cóż zrobić 🙁 Ja osobiście będę głosował na UW albo PO........ a na kogo dokładnie to się jeszcze zobaczy 😀

  fluor
  Keymaster
  #19669

  Ja w Eurowyborach oddam głos najprawdopodobniej na kogoś z UPR, chociaż marne są szanse na uzyskanie w ten sposób swojej reprezentacji... Za to w wyborach parlamentarnych z żalem będę głosować na jakąś większą partię antylepperowską, pewnie PO.

  Domko
  Participant
  #19670

  Ja pewnie będę głosował na PO, głównie dlatego, aby pan Lepper i spółka nie wygrali tych wyborów.

  Gosiek
  Participant
  #19736

  Wybory już za nami, wyniki ogłoszone... Jakie są Wasze komentarze i wrażenia? Mnie osobiście nieco zaskoczyła wysoka pozycja LPR (zaskoczyła in minus oczywiście) i aż tak niska frekwencja. Że nie będzie zbyt wysoka wskazywał termin (eh, ten długi weekend wszystkiemu winien) i ogólnospołeczne zniechęcenie do polityki. Ale że aż tak... Szkoda. A co do LPR to niestety pomógł im znowu Ojciec Dyrektor. Wrrr... 😈

  mattik
  Participant
  #19740

  No frekwencja zaskoczyła in minus, chociaż w pewnym momencie myślałem, że będzie jakieś 10%. Kolejne niespodzianka in minus to wynik LPR (LePeR), pomogło im rzeczywiście wezwanie Ojca Dyrektora. W okręgu małopolsko-świętokrzyskie najwięcej głosów otrzymał Pęk. A ja mam o nim zdanie conajmniej niepochlebne :evil:. Cieszy mnie za to przyzwoity wynik UW - 7,33%, a Warszawie (brawo! chyba się tam przeprowadzę 😛 ) 18% i 114 tys. głosów na Geremka. 😛

  Domko
  Participant
  #19742

  Aż mi wstyd, że mieszkam w Krakowie i cała ta LPR miała tu olbrzymie poparcie.

  Ale tak naprawdę w Krakowie była doyć niska frekwencja i do głosowania szły głównie starsze osoby słuchające Radia Maryja, ponieważ posłuchały wezwania swojego ukochanego Ojca Rydzyka. Poza tym było im po drodze z kościoła.

  Ja wiem, że w polityce są sami kombinatorzy (niestety), ale są dwie partie, do których żywię najgorsze uczucia:

  1. Samoobrona - Bogaci wiejscy dorobkiewiczowie z czasów PRL udają teraz inteligentnych i troszczących się o biednych.

  2. Liga Polskich Rodzin - Tak wygląda próba wejścia ludzi Ojca Rydzyka do parlamentu. Odwoływanie się do dziwnie postrzeganego pseudo-patriotyzmu jest chyba najbardziej denerwujące.

  Głównie dlatego, aby do PE nie weszła Samoobrona, głosowałem na PO. Myślałem, że partia Leppera dostanie drugie miejsce, co mi się nie podobało. A tu na drugie miejsce wyskoczyła LPR, co mnie również zdenerwowało, a w szczególności poseł Pęk (w małopolsce), którego niezbyt toleruję.

  The D
  Participant
  #19743

  Dla mnie frekwencja nie była żadnym zaskoczeniem. Już na referendum była niewysoka, więc było do przewidzenia, że na eurowyborach będzie jeszcze niższa. Dodatkowym czynnikiem zniechęcającym (tak było w przypadku moich rodziców) była ordynacja wyborcza. W praktyce lista miała dużo większe znaczenie niż nazwisko konkretnej osoby, przy którym postawiło się krzyżyk. Do lokalu poszedłem bez żadnego kandydata, właściwie tylko z nastawieniem "byle nie LePeR" rozważając zagłosowanie na PO bądź PiS i licząc po cichu, że UW wystawi jakiegoś ciekawego kandydata. Niestety, okrąg 5-ty było to szeroko pojęte Mazowsze jednak bez samej stolicy. Na pierwszym miejscu UW figurował jakiś politolog, którego nazwiska nigdy w życiu nie słyszałem. Tym większe było moje zdziwienie, gdy na tej samej liście znalazłem mojego byłego nauczyciela od angielskiego! Jak już napisałem wyżej, mój głos pewnie bardziej przysłużył się wspomnianemu politologowi, ale co tam.

  Thengel
  Participant
  #19744

  Jakie wrażenia? Porażka polskiej i również europejskiej demokracji. Sprawa UW- no cóż przyjemnie będzie oglądać Geremka wygłaszającego mowy z których nic nikt nie zrozumie poza kilkoma profesorami którzy przez przypadek znaleźli się na sali obrad 🙂 Po drugie- euforia fanów UW jest niestety bezsasadna. Do głosowania poszły prawie wyłącznie miasta i nikogo nie powinien dziwić taki wynik "patii inteligencji" co innego to wybory powszechne szczególnie że wystawili swoich najlepiej rozpoznawanych działaczy. A co do ogólnie wyborów. No cóż można powiedzieć. Porażka socjalistów, dobry wynik liberałów. Można jedynie płakać... 🙁

  Dalek
  Participant
  #19746

  Porażka socjalistów... Można jedynie płakać... 🙁

  To akurat powód do radości. Szkoda, że SLDuchy mają jeszcze takie poparcie. Ludzie nie wyciągają w ogóle wniosków 👿 .

  Thengel
  Participant
  #19749

  To akurat powód do radości. Szkoda, że SLDuchy mają jeszcze takie poparcie. Ludzie nie wyciągają w ogóle wniosków  .

  Pisałem o wyborach europejskich nie o SLD 🙂 Osobiście nie głosowałbym na nich.... Mnie też martwi że pseudo-socjaldemokracja która niszczy wizerunek sosjalistów.

  Warp_10
  Participant
  #19971

  To akurat powód do radości. Szkoda, że SLDuchy mają jeszcze takie poparcie. Ludzie nie wyciągają w ogóle wniosków  .

  Pisałem o wyborach europejskich nie o SLD 🙂 Osobiście nie głosowałbym na nich.... Mnie też martwi że pseudo-socjaldemokracja która niszczy wizerunek sosjalistów.

  znaczy ze popierales drugie SLD, znaczy SdPl (;PP) czy jakas mniejsza lewicowa partje, ktorej nie zauwazam?

  co do wyborow, to oczywiscie ze Geremek i UW 😀

  w PE przystapili do liberalow, a nie chadekow jak PO ;>>

  BTW, w pierwszym poscie ktos zapomnial o UPR 😛

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 95 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram