Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka EURO za czy przeciw...

EURO za czy przeciw...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • Author
    Participant

Jestem calkowicie przeciw !!

Jestesmy POLAKAMI przez wiekszosc zeszlego stulecia walczylismy za POLSKE ... Dla mnie POLSKA to tak ze ZLOTOKA !!

PLN jest najlepsze

WALCZMY O NASZE Polish LatiNum !!

drupi
    Participant

I poza zlotowka byly jescze denary talary marka polska i kilka innych walut obowiazujacych w Polsce. Natychmiast wprowadzic marke polska!!!!!Precz ze zlotowka to wymysl jakiegos karierowicza z okresu miedzywojennego. Ludzie waluta nie czyni z kraju bogatego lub biednego.

fluor
    Keymaster

I poza zlotowka byly jescze denary talary marka polska i kilka innych walut obowiazujacych w Polsce. Natychmiast wprowadzic marke polska!!!!!

Były grosze polskie, ale fakt, że nigdy nie byliśmy zasobni w kruszec, więc preferowano grosze praskie i floreny węgierskie. A marka to to samo co grzywna (48 groszy).

Ale argument BSL jest nie do przebicia 😉

tolo
    Participant

A jak już wejdzie to EURO, to ciekawy jestem jaki wtedy będzie przelicznik. Jak była denominacja to złotówkom cięło się cztery zera. A jak będzie z EURO?

Corvus
    Participant

Ja tam jestem za zjednoczoną europą na wzór federacji.Więc jestem za euro.

tolo
    Participant

Ja tam jestem za zjednoczoną europą na wzór federacji.

Więc jestem za euro.

Coś w stylu, jedna planeta, jeden kraj?

Tazman
    Participant

Unii nawet w małym procencie nie da się przyrównać do FederacjiTo co się tu wyrabia to zakrawa na absurd ...przykładem jest Traktat w Nicei, ja przepraszam ale dla mnie, zachowanie Niemiec i Francji to totalne chamstwo.To mi nie wygląda na zjednoczoną Europę tylko na zniewoloną.Rozumiem, że traktat ten mógł być krzywdzący dla najsilniejszych, ale takie postawienie sprawy dało mi do zrozumienia jasno jak wygląda UE w oczach Francji i Niemiec

Thengel
    Participant

Więc jestem za euro.

Wreszcie bratnia dusza 🙂

Ixion
    Participant

Precz ze zlotowka to wymysl jakiegos karierowicza z okresu miedzywojennego. Ludzie waluta nie czyni z kraju bogatego lub biednego.

Ten karierowicz dokonał naprawy finansów polski bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz, w czasie ekonomicznego kryzysu. Wprowadził ekonomiczne rozwiązania, które teraz by nam się przydały (np. prywatny NBP który nie daje psuć pieniądza).

Tak przy okazji, to konkurencyjną nazwą dla ?Złotego? był ?Lech?, ale tą nazwę odrzucono, gdyż niektórym wydawała się zabawna 😉

Jeśli ktoś myśli, że UE ma wiele wspólnego z UFP i ma jakieś logiczne argumenty na potwierdzenie tej tezy, to chętnie je przeczytam.

Q
    Participant

Więc jestem za euro.

Wreszcie bratnia dusza 🙂

Ja teżbym tak chciał...

Ale

Ludzie nie są jeszcze gotowi na totalne zjednoczenie, szybko mogą popaść w skrajności i totalne zniewolenie ludzkości poprzez brak wyboru, musi istnieć w obecnych czasach różnorodność krajów, dopuki nie da się od razu wprowadzić tak samo nie da się zjednoczyć wszystkich krajów w tak krótkim czasie i przy takim stanie świadomości ludzkiej, to by była poprostu klęska.

Ktoś by się jeszcze ogłosił bogiem i kazał przestrzegać swoich ograniczających wolność praw na całej planecie.

tego by jeszcze brakowało...

Corvus
    Participant

Wiem że nie można tego zrobić ani zaraz, ani szybko. Jednak trzeba zacząć pracę już teraz, bo nie zrobimy tego nigdy.

rdo
    Participant

raczej za

1. Euro jest walutą stabilnijszą jest to pewne, ale ostatnie lata na to wskazują)

2. NBP(a właściwie RPP) na razie opiera się naciskom ze strony władzy, ale bez Balcerowicza może być marnie.... a EBC mysi być silne, bo przecierz nikt nie będzie próbował wymusić inflacji na czymś, co we Frrankfurcie nad Menem...

z tym drobnym szczegółem, że w związku z obecnymi tendencjami budżtowymi Niemcy wejdą na ścieżkę liberalizmu i będą się rozwijać, albo zbankrutują i nie będą nas obchodzić

zresztą... piszę o Niemcach a tak na prawdę monetarną tak jak Litwa czy Irlandia....

Romek 63
    Participant

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy przyjąć Euro, czy nie, to niech robi to, co Wielka Brytania. To państwo najszybciej się rozwijające wśród bogatej części UE.

I tu czas pokazał, że w chwilach kryzysu własna waluta sprawia Brytyjczykom kłopoty, a nie przysparza korzyści:

http://www.globtrex.com/Wiadomosci/show/16...ce+oswiadczenie

Uważam, że im mniej walut na Ziemi tym lepiej 🙄 Euro jest lepsze od walut narodowych ale to też rozwiązanie tylko na pewien czas. Najlepsza była by waluta światowa:

http://www.finanseosobiste.pl/artykuly/wsp...pic-dolara.html

http://finanse.wp.pl/kat,104034,title,Wspo...,wiadomosc.html

http://news.webwweb.pl/2,26270,0,Wspolna,s...pic,dolara.html

Dzikowy
    Participant

Za. 1. Ryzyko walutowe, a dokładniej wykopyrtka złotego rozwaliła mi pierwszy pomysł na firmę w dwa tygodnie po otrzymaniu dotacji. Dlatego na razie wstrzymuję się z wszelkimi pomysłami na handle między walutami.2. Bzdury wypisuje się o prawodawstwie unijnym. Durne przepisy rodzą się w polskim parlamencie na podstawie często rozsądnych dyrektyw. Drogą ewolucji biurokratycznej - oni nam wysyłają dwie strony, my w ustawach dokładamy 10. Potem można gardłować, że Unia wymaga, bo Unia się nie skarży i nie protestuje.3. W dwudziestopierwszowiekowym rozdaniu będą liczyć się trzej gracze - SZA, Azja i Europa, pod warunkiem, że będzie mówić jednym głosem. "Nie rzucim ziemi..." do garnka nie włożę.

Romek 63
    Participant

Tu także dzięki za poparcie 😀

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram