Ekologia

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 153 total)
  • Author
    Posts
  • Kaleh
    Participant
    #49524

    Ekhm.... zaraz mnie krew zaleje. Po pierwsze znów określenie ekologami "różnych grup". Po drugie Bruksela doskonale wie jakie mamy zasoby przyrodnicze i ich naukowcy trzymają rękę na pulsie ze względu na projekt "ograniczenia spadku bioróżnorodności w Europie do 2010 roku". W związku z tym na takie działąnia, sprzeczne z prawem unijnym zareagować musieli. Jeżeli nastąpi casus i odpuściliby Polsce, to zjawi się więcej krajó które stwierdzą "na cholerę nam przyroda". W związku z tym nie ma taryfy ulgowej. Ci tzw Ekolodzy spróbowali po prostu wymusić na państwie respektowanie prawa UE - w końcu wstępując do nie wiedzieliśmy że to nie tylko pieniązki, ale i konkretne zobowiązania.Nad Rospudą nie byłem, do drzew się nie przykuwam, ale współpracuję z szeregiem NGO zajmujących się ochroną przyrody oraz z Radą Ochrony Przyrody (tak, państwową) i walczę z takimi ?archetypami ekologów" oraz różnymi przejawami fałszowania ogólnego obrazu.Aktualnie zarzuca się nam to, że nie odpowiadamy na zaproszenia i nie zjawiamy się na spotkaniach z ministrem i mediami. Wytłumaczcie mi jak to zrobić gdy o terminie jesteśmy informowani 10 godzin przed (z zaznaczeniem że trzeba się dostać z Poznania do Augustowa) lub dzień po...Dzięki Cross i I.Thorne za wsparcie.... czujność przede wszystkim :>

    I. Thorne
    Participant
    #49544

    A tak na marginesie to ostatnio słyszałem, że po aferze z Rospudą w tamte rejony walą tłumami turyści i nie mozna dostac łóżka w hotelu.Nie ma to jak darmowa reklama :>

    General
    Participant
    #49599

    Przed tą całą aferą nikt nawet nie wiedział, że coś takiego jak rozpuda istnieje. Kto wie ile takich bagien w Polsce jest a drogi budować trzeba. Banda pseudoekologów chce z polski zrobić zadupie europy.

    I. Thorne
    Participant
    #49602

    Przed tą całą aferą nikt nawet nie wiedział, że coś takiego jak rozpuda istnieje.

    To, że nie wiedzieliśmy o niej nie znaczy, że z tego powodu nie powinniśmy jej chronić. Ja nie znam ilości parków narodowych w Polsce, ale z tego powodu nie postuluje wycięcia tych nieznanych.

    drogi budować trzeba

    A czy ktoś tutaj napisał, że trzeba tego zakazać???

    Banda pseudoekologów chce z polski zrobić zadupie europy.

    Znasz motoo "Nie robić tego co dawno zostało zrobione"? :>

    Drogi trzeba budować, ale nie na chybcika w stylu "byle szybciej, byle taniej".

    PS. Dzięki za nazwanie mnie pseudoekologiem. Ciekawe jak jeszcze zostanę nazwany? Czekam z niecierpliwością :>

    Kaleh
    Participant
    #49664

    Przed tą całą aferą nikt nawet nie wiedział, że coś takiego jak rozpuda istnieje. Kto wie ile takich bagien w Polsce jest a drogi budować trzeba. Banda pseudoekologów chce z polski zrobić zadupie europy.

    Wiedziała Unia Europejska która ma dane dotyczące siedlisk i gatunków dla całej Europy. Wynika to z wcześniejszych programów tj. CoRINE Euronet itp. Z resztą większość danych naukowych jest powszechnie dostępna i nie "że nikt nie wiedział". Ci co mieli, wiedzieli.

    Takich bagien (ps to nie bagno tylko mechowisko) jest sporo, ale są małopowierzchniowe i zdegradowane przez gospodarkę człowieka - dlatego to jest tak cenne.

    PS Nie jestem pseudoekologiem - pokazać dyplom? :->

    PS2 zaścianek robisz pisząc POLSKA z małej litery....

    Cross
    Keymaster
    #49726

    Dajcie spokój, tu nie ma już żadnej merytorycznej dyskusji.

    Kaleh
    Participant
    #49730

    Owszem, ale nie zaszkodzi spróbować przywrócić tej dyskusji takie cechy. Chociaż z reguły osoby reprezentujące stanowisko "szkodnicze" nie posługują się żadnymi merytorycznymi argumentami.

    General
    Participant
    #49806

    W całej dyskusji nie ma ani jednego nie opierającego się na emocjach a na logice argumentu ekologów. Dla mnie stwierdzenie, że rozpuda jest ładna i dlatego powinniśmy ją chronić do mnie nie przemawia. Cała sprawa jest winą polityków którzy zgłosili rozpude do natura 2000 wiedząc że tamtędy pujdzie nitka autostrady (plany mają już kilkanaście lat).

    Cross
    Keymaster
    #49808

    Czy Dolina rospudy jest "ładna" - to sprawa dyskusyjna, każdy ma inne preferencje estetyczne (jednemu podoba się torfowisko pełne komarów, innemu sielska polanka). Ważniejsze jest to, że jest na swój sposób unikalna. Dlatego też istotne jest utrzymanie jej w dotychczasowym stanie. Tak jak pewnie nie chciałbyś aby wyburzano zabytki, tak inni pragną zachować swoiste pomniki przyrody.

    General
    Participant
    #49840

    Jest tak samo unikalna jak polskie autostradyDla mnie jak coś nie spełnia żadnej funkcji to nie musi istnieć. Dlatego w starciu rozpuda autostrada wybieram autostrade.

    I. Thorne
    Participant
    #49844

    Wiem, że regulamin forum zabrania obrażania innych, ale...Generał, czy ty w ogóle czytasz to co piszesz? Bo mi się zdaje że nie. Przyroda nie spełnia żadnej funkcji? Podam tylko najprostszą - gdyby nie rośliny nie miałbyś czym oddychać, chciaż nie wiem czy w tym przypadku jest to pożyteczna funkcja...

    Kaleh
    Participant
    #49936

    Funkcje Rospudy:

    - środowisko życia dla wielu gatunków, nie tylko tępych ludzi

    - retencjonowanie wody z całkiem sporej zlewni

    - depozyt uwięzionego w zasobach torfu węgla, który uwolniony dołączy do CO2 w atmosferze

    To te najprostsze....

    Móiwsz Generale, że jeżeli coś nie spełnia żadnej funkcji to po co to trzymać. To zadam pytanie, po co nam Augustów? Uzdrowiskiem raczej jest takim jak przemysłowy Inowrocław i przedmieścia Wałbrzycha. Pod nim zasoby syderytów, a ludzie mogą zamieszkać gdzie indzie. Rozpirzamy więc miasto i robimy z Polski nową, szwedzką Kirunę.

    A ponowię pytanie. Jeżeli autostrada może iść gdzie indziej?

    Kolejna rzecz:

    Rospuda NIE ZOSTAŁA zgłoszona przez Polskę do sieci Natura 2000 więc w twoim początkowym rozumowaniu jest już błąd. Ministerstwo zablokowało zgłoszenie wielu obszarów gdzie planują coś "pociągnąć", ale wiedza o zasobach przyrodniczych znajduje się w szeregu baz danych - co za tym idzie - co już zaznaczałem - Unia WIE co mamy i gdzie lepiej niż nasz rząd....

    General
    Participant
    #49993

    Czyli to jednak nie wina rządu a pseudoekologów. W takim razie posyłam przeprosiny do rządu. Nie chodzi mi o przyrodę w ogóle a o 20ha lasu który trzeba wyciąć pod drogę. Mówię o użyteczności dla ludzi a nie dla robactwa itd. Proszę po raz kolejny o to byście nie robili z tego problemu globalnego. Myślcie w kategoriach po co to Polsce...Po pierwsze człowiek!Wątpię czy jak wytną 20ha lasu pod drogę to tlen na ziemi zniknie. Akurat lasy w naszej szerokości mają znikome znaczenie dla gospodarki tlenowej świata ale skąd wy to możecie wiedzieć...Przecież zamiast do szkoły chodziliście wieszać się na drzewach.

    Hemrod
    Participant
    #49998

    General po błędach ortograficznych jakie robisz, to wydaje mi się, że to ty nie chodziłeś do szkoły. Skończyły ci się argumenty i nie możesz przyznać, że nie masz racji?

    Piotr
    Keymaster
    #49999

    Robi sie goraco, wiec prosze dyskutantow o kilka glebszych oddechow przed napisaniem kolejnych postow - nie lubimy tu awantur. ;>

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 153 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram