Forum Fantastyka Star Trek Ehh ci Wolkanie...

Ehh ci Wolkanie...

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • Author
    Posts
  • Lo'Rel
    Participant
    #75582

    Stopien w jakim DS9 przedstawil Kardasjan, Bajoran, Ferengi czy Dominium daleko wykracza poza 'tło' dla ludzi.

    Tak czy inaczej, Kardasjanie, Bajoranie i Ferengi są odzwierciedleniem ludzi i ich zachowań. Zależy kto czego szuka w sci-fi. Mniej wymagający prostych podziałów ludzie - obcy, nie szukających niczego więcej. Inny widz z łatwością dostrzeże odniesienia do naszej cywilizacji. To jeden z powodów dla którego powstało sci-fi.

    r_ADM
    Participant
    #75585

    Your point?

    Lo'Rel
    Participant
    #75586

    Nie piję do Ciebie, rzuciłem ogólną konkluzję.

    Lo'Rel
    Participant
    #75603

    Gdyby istnieli czarni Wolkanie, byłaby o tym mowa w TOS. Następny będzie Wolkan-Azjata, no bo czemu nie?

    Star Trek - w poszukiwaniu Spocka. Scena przelania katry w umyśle McCoya. Volkan który uderza w gong: Azjata pełną gębą. Więc jak widać już był. Eskimos kolejny.

    Eviva
    Participant
    #75605

    Star Trek - w poszukiwaniu Spocka. Scena przelania katry w umyśle McCoya. Volkan który uderza w gong: Azjata pełną gębą. Więc jak widać już był. Eskimos kolejny.

    O psiakość, gapiłam się na Kirka i nie zwracałam uwagi na tło. Zresztą, co mi tam. Z pamiętników Shatnera wynika, że w pierwotnej wersji scenariusza TOSu Spock miał byc jaskrawoczerwony. Zrezygnowano z malowania biedaka tylko dlatego, że większość ludzi miała wtedy czarnobiałe telewizory i jak by nie pomalowali nieszczęsnego, cierpliwego jak stół Nimoya, na ekranie wychodził... właśnie czarny. a nie o to Roddenberry'emu chodziło.

    madzika31
    Participant
    #81864

    Dobrze że go nie pomalowali , jak on by wyglądał haha:roll:. Napewno śmiesznie ale tak wygląda lepiej . Uwielbiam jego włosy i uszy. W ogóle jest genialny .

    Barusz
    Participant
    #81865

    Co do dyskusji o rasach, to wcześniej byli też Romulanie grani przez czarnoskórych aktorów, np. ten z odcinka Pegesus. A Wolkanie i Romulanie to przecież bliscy krewni 😉

    zdarom
    Participant
    #81891

    Ciekawe jest to jak Volkanie różnią się od Romulan. Przecież ich rozłam nie był tak dawno, powinni mieć więcej cech wspólnych. Nawet W TNG było że jakiś Romek był ranny i trzeba było chyba coś mu przeszczepić to Volkanie się nie nadawali, za to Klingoni jak najbardziej. Dziwne to :glare:

    Barusz
    Participant
    #81894

    Nie pamiętam tego odcinka, ale na początku siódmego sezonu DS9 jest cały większy wątek z romulańskim szpitalem, który nie chciał przyjąć wolkańskich rannych i podejrzeniami, że coś tam ukrywają, tam też Kira czy Odo mówią, że różnice fizjologiczne między oboma gatunkami są bardzo niewielkie.

    zdarom
    Participant
    #81900

    Dokładnie nie pamiętam, który to odcinek, wiem tylko że Worf i ten Romulanin się na to nie zgodzili. Romek w końcu przekręcił się ale z Honorem.

    Eviva
    Participant
    #81901

    Dobrze że go nie pomalowali , jak on by wyglądał haha:roll:. Napewno śmiesznie ale tak wygląda lepiej . Uwielbiam jego włosy i uszy. W ogóle jest genialny .

    Absolutnie genialny i cudowny. Uwielbiam go nawet gdy jest w charakterze mumii w ST XI.

    Dokładnie nie pamiętam, który to odcinek, wiem tylko że Worf i ten Romulanin się na to nie zgodzili. Romek w końcu przekręcił się ale z Honorem.

    Bo honor to grunt. Swoj ą drogą, medycznie to było nie do przyjęcia, ale niech im tam będzie.

    madzika31
    Participant
    #81908

    Bo tak właśnie ze Spockiem nie ważne w co byłby ubrany i tak wygląda bosko . Znam nawet chłopaka podobnego do Spocka ale nie ma spiczastych uszów . Szkoda 😀

    Kamil
    Participant
    #82574

    Ja to bym chciał poznać dziewczynę która by wyglądała jak T'Pol eh marzenia ... :wub:

    Piotr
    Keymaster
    #82575

    Ogłoszenia matrymonialne to bardziej w Mesie... ;>

    Posty przeniesione do Pogaduszek.

    Leila
    Participant
    #84259

    Wolkanie... Niesamowita rasa. Gdyby nie Spock, raczej nie byłabym fanką TOSu. Wystarczy, że spojrzę na te uszka... Nieeebo.A T'Pol? Co prawda, widziałam tylko ok. 13 odcinków ENTka, ale... Jest cudowna. Chociaż, T'Mir też. To chyba rodzinne.Po prostu kocham te wspaniałe, spiczastouche istoty! :wub:

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 82 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram