Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Dzień Tryffidów od BBC

Dzień Tryffidów od BBC

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #5255

  Tuż po Świętach stacja BBC przedstawi nową ekranizację postapokaliptycznej powieści Johna Wyndhama - Dzień Tryffidów. Poniżej prezentujemy szczegóły fabuły i kadry z filmu.

  [more]

  Dołączona grafika

  W niedalekiej przyszłości, poszukując nowych źródeł energii, ludzie odkrywają Tryffida - roślinę wartościową ze względu na paliwo z niej produkowane. Kiedy ludzkość masowo traci wzrok na skutek burzy słonecznej, nieliczni zdolni do widzenia stają się świadkami pogrążającej się w chaosie cywilizacji. W międzyczasie Tryffidy wydostają się na wolność. Gustują w ludzkim mięsie, sieją spustoszenie i zaczynają się mnożyć. Czy nastanie koniec człowieka?

  Dołączona grafika

  W tej wersji sami zgotowaliśmy sobie inwazję roślin

  To nie pierwsza ekranizacja bestsellerowej powieści. Wcześniej została przeniesiona na ekrany w filmie z 1962. roku, oraz w sześcioodcinkowym serialu telewizyjnym nakręconym 19 lat później. W nowej wersji występują: Dougray Scott, Joely Richardson, Brian Cox, Vanessa Redgrave, Eddie Izzard i Jason Priestley.

  Emisja przewidziana jest na 28 i 29 grudnia bieżącego roku.

  Dołączona grafika

  Ogień to jeden z lepszych oręży w walce ze złowrogą florą...

  Dołączona grafika

  ...broń palna już taka dobra nie jest

  Dołączona grafika

  Gotowi jesteśmy się założyć, że gdzieś za plecami tego nieszczęśnika czai się mięsożerny Tryffid

  Więcej zdjęć w portalu Den of Geek.

  Źródło: BBC[/more]

  Cross
  Keymaster
  #82935

  Mam nadzieję, że klimat książki oddadzą w tym obrazie.

  Jamjumetley
  Participant
  #82938

  Książki właśnie nie znam - jeden fragment był kiedyś umieszczony w podręczniku do języka angielskiego. Dorwałem jednak tę powieść i przy najbliższej wolnej okazji się z nią zapoznam. Film widziałem za to, kilka razy - bardzo miło go wspominam 😉

  Manul
  Participant
  #82939

  Filmu nie widziałam, książki nie czytałam. Ale widzę na piątym zdjęciu Eddiego Izzarda, więc obejrzę na pewno. A jak film mi się spodoba to i książkę przeczytam.Mam tylko jedno ale... Czy te rośliny będą chodzić? Fascynujące...P.S. Patrząc na fotosy ogarnia mnie przeczucie, że zrobią z tego komedię.

  Cross
  Keymaster
  #82982

  A jak film mi się spodoba to i książkę przeczytam.

  Polecam zawsze czynić odwrotnie.

  Manul
  Participant
  #82983

  Tak tak, gdyby mnie film nie zachęcił w życiu nie przeczytałabym Tolkiena. Poza tym przeczytać książkę o zabójczych ludożernych roślinach... Jak to brzmi?Zacznę od streszczenia w postaci filmu.

  Warp_10
  Participant
  #83023

  yessss 😀

  Poza tym przeczytać książkę o zabójczych ludożernych roślinach...

  cos jak 28 dni pozniej tylko ambitniejsze i bez zombiakow

  Dzikowy
  Participant
  #83028

  Wstyd mi, ale nie czytałem, chociaż fantastykę "inwazyjną" lubię. Dzisiaj będę w księgarni. 🙂

  Cross
  Keymaster
  #83031

  Poza tym przeczytać książkę o zabójczych ludożernych roślinach... Jak to brzmi?

  I po tym osądzasz powieść? Brzmieniu powyższego?

  O wartości tego postapokaliptycznego thrillera nie świadczy oczywiście to kiczowate zestawienie katastroficznego zdarzenia z ekspansją morderczych roślin, rodem z kiepskich filmów s.f. z tego okresu. To tylko pretekst, być może kiepski, ale jednak punkt wyjścia do ukazania słabości całego gatunku ludzkiego. Obok wad wrodzonych, Wyndham pokazuje, że nie tylko fizyczność może zagrozić naszej egzystencji, ale i nieodpowiedzialne badania nad gatunkami (choć to akurat było wtedy raczej metaforą sowieckiego zagrożenia) czy naiwna wiara w ratunek ze strony kogoś bardziej zaawansowanego, potężniejszego (tu Amerykanie). Wreszcie to, co mi się spodobało, to próba dyskusji na temat roli płci w społeczeństwie, czy wręcz napiętnowanie naszych sztywnych norm obyczajowych i moralnych, i próba dyskusji nad możliwością ich ewolucji i adaptacji do zmieniających się warunków.

  Manul
  Participant
  #83034

  Po powyższym nie osądzam. Tylko sam przyznaj, że jak słyszysz coś takiego to masz ochotę wybuchnąć śmiechem.Ale dziękuję za ten cytat - choć nadal jestem sceptyczna co do wzniosłości tego dzieła, bo w końcu gra tam Eddie. Jego dorobek komediowy nie pozwala mi brać tego na poważnie. Obejrzę i się przekonam.

  Cross
  Keymaster
  #83039

  Bardziej przeraża mnie w tym filmie Jason Priestley 🙂

  Jamjumetley
  Participant
  #83040

  ...Tylko sam przyznaj, że jak słyszysz coś takiego to masz ochotę wybuchnąć śmiechem...

  Pewnie, ale czytając opisy filmów nauczyłem się, że ludzie je przygotowujący w ogóle nie znają się na rzeczy i często piszą swoje teksty "na odwal". Później Sci Fi postrzegane jest przez czytających takie słowa, jako kicz rodem z lat 50-tych, choć najczęściej nim nie jest (z drugiej strony, powstało w owej dekadzie sporo dobrych filmów) 😛

  Barusz
  Participant
  #83041

  Chodzi o co innego, w ten sposób można zabić każde dzieło, nawet znając się na rzeczy, tj. dobrze znając to, co się opisuje:

  "Chłopak widzi ducha ojca, który każe mu zabić stryja z zemsty, następnie, chcąc się upewnić, czy to nie intryga Diabła organizuje pokaz teatralny, w końcu ginie zabity w pojedynku przez ex-kumpla".

  "Facet zakochuje się w lasce od pierwszego wejrzenia, więc postanawia zostać miliarderem, potem ją poznaje, okazuje się ona być nie taka fajna, jedzie do Paryża, wraca, zaręczają się, potem rozstają, w końcu ona idzie do klasztoru a on nie wiadomo gdzie."

  "Chłopak ćwiczy się pod okiem stworka, w tym czasie reszta wpada w łapy złych, on ich odbija i dowiaduje się, że tamten jest jego ojcem."

  Na końcu specjal bonus, Jamjumetley, oglądasz na własną odpowiedzialność, bo zdaje się wciąż nie wyszedłeś poza pierwszy sezon:

  http://www.youtube.com/watch?v=_UtpFDHDfcQ (ale warto, bo ja widziałem to ze 20 razy, a wciąż się śmieję z niektórych textów ;)).

  The D
  Participant
  #83042

  Taka prawda, że Lalka to była XIX-wieczna telenowela w odcinkach 😉 I nawet wątek główny z punktu oceny książki wcale taki główny nie jest.

  Manul
  Participant
  #83043

  Lalka nadal jest telenowelą, tylko teraz zamiast do celów rozrywkowych, używa się jej do torturowania dzieci w szkole.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram