Forum Trek.pl Newsy Fantastyka "Dzieci Hurina" - "nowa" książka J. R. R. Tolkiena

"Dzieci Hurina" - "nowa" książka J. R. R. Tolkiena

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #3211

  Niedokończona przez J.R.R. Tolkiena książka "The Children of Hurin" zostanie wydana w kwietniu. Zakończenie napisał za ojca Christopher Tolkien.

  [more]

  Dołączona grafika

  Tolkien pisał książkę 30 lat - pracę nad nią rozpoczął w 1918 roku, po czym ją porzucił. Jej fragmenty były już wcześniej publikowane. Akcja powieści rozgrywa się przed wydarzeniami opisywanymi w trylogii "Władca Pierścieni", część rzeczy została opowiedziana w "Silmarillionie" i "Historii Śródziemia". "The Children Of Hurin" ukaże się 17 kwietnia w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Rodzina Tolkiena nie planuje jeszcze ekranizacji książki.

  Informację tę można znaleźć na Scifi.com.[/more]

  Barusz
  Participant
  #49216

  To o tyle dziwne, że do tej pory takie książki pisali ludzie związani z jakimiś dziełami pozapisarsko na cztery ręce z zawodowymi pisarzami (jak syn Franka Herberta prequele "Diuny" czy Richard Hatch książki ze świata BSG). No, ale w tym wypadku chyba bardziej chodzi o zebranie notatek Tolkiena i poskładanie ich do kupy 😉

  Dalek
  Participant
  #49218

  Chodzi o to drugie. To samo Christopher zrobil z Silmarillionem. Np. Zmienial starszą wersję imienia na nowszą. Wycinal zdanie, które totalnie nie pasowało do nowej wersji itd. itp.

  Gosiek
  Participant
  #49625

  Podobno polskie wydanie Dzieci Hurina ma się pojawić już w maju, książkę ma opublikować Amber.

  Przy okazji więcej o samej książce i biznesie okołotolkienowskim można przeczytać w artykule z Dziennika.

  Barusz
  Participant
  #50164

  A plakat reklamowy książki nawet jeździ warszawskim metrem 😉

  Gosiek
  Participant
  #50165

  Trzeba było sfotografować i się podzielić. 😉

  Amber zapowiedział premierę polskiego wydania na 8 maja, cena okładkowa to 39,80 zł. Szata graficzna na szczęście taka sama jak w wydaniu angielskim, z ilustracjami Alana Lee. Tłumaczenie Agnieszki Sylwanowicz, więc powinno być na dobrym poziomie. Więcej szczegółów tutaj.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram