Forum Fantastyka Star Trek dylemat z Klingonami...

dylemat z Klingonami...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 43 total)
  • Author
    Posts
  • Q
    Participant
    #17114

    Ja bym to tłumaczył tym, że Świat entka jest wszechświatem równoległym świata tng. Więc i Klingoni np. zmutowali wtedy wcześniej niż w tng. (przyklad)

    John_Belushi
    Participant
    #17125

    czytając wszystkie wyjaśnienia to chyba jednak najbardziej przemawia do mnie chirurgiczna zmiana wyglądu Klingonów działających w pobliżu granicy Federacji. to chyba najlepiej tłumaczy dlaczego w TOS-ie są różnice w wyglądzie Klingonów w porównaniu z innymi seriami i filmami kinowymi.

    Reyden
    Participant
    #17563

    z ttmi to chyba jednak prawda

    przypomnijsice sobie jak wygladali Klingonii w ST:TMP czy pierwszych sezonach TNG , wg. mnie dziwnie wyglądali , szczególnie w TMP

    #111964

    Pozwole sobie odgrzebac ten stary temacik :)Ta kwestia zawsze mnei ciekawiła..Według mnie Klingonii zachorowali na jakas chorobe która była bardz ozarazliwa ale ujawniała sie po bardzo długim vzasie wiec polowa imperium mogła sie zarazić.. Później pewnie mineł a i wyleczyli ludzi.

    Match
    Participant
    #111965

    Przecież to zostało dokładnie wyjaśnione w Enterprise

    http://en.memory-alpha.org/wiki/Klingon_augment_virus

    #111967

    Nie przypominam sobie..Chodzi ci o rasowanych klingonów

    Match
    Participant
    #111969

    Dołączona grafika

    Toż dlatego podałem link.

    #111970

    Myslisz ze ucze sie angielskiego? Istnieje Polska momory alpha... Jezyki obce są dla lewaków

    Barusz
    Participant
    #111971

    Nie sądzę, by ktokolwiek na forum cię o coś takiego podejrzewał.

    Match
    Participant
    #111972

    Zachowałem tę wypowiedź, SRLSY, w życiu nie widziałem czegoś głupszego :cisza:

    The D
    Participant
    #111977

    Przecież to zostało dokładnie wyjaśnione w Enterprise

    http://en.memory-alpha.org/wiki/Klingon_augment_virus

    Tak czy inaczej wiele wątpliwości pozostaje. Choćby to że Kahles był czasem przedstawiany z płaskim czołem a czasem z pofałdowanym, albo że Federacja tak szybko zapomniała o całej sprawie.

    Match
    Participant
    #111979

    No tak, ale to już normalne niespójności trekowe, których jest masa.

    #111981

    Przecież to zostało dokładnie wyjaśnione w Enterprise

    http://en.memory-alpha.org/wiki/Klingon_augment_virus

    Tak czy inaczej wiele wątpliwości pozostaje. Choćby to że Kahles był czasem przedstawiany z płaskim czołem a czasem z pofałdowanym, albo że Federacja tak szybko zapomniała o całej sprawie.

    Kosmita który przywrocił Kahlesa pewnie pobierał DNA od innego klingona, tworzył informacje i zapisywł mu na móżgu.. Innej mozliwosci chyba nie ma wiec to nie jest wielki dylamet..

    Federacja mogła nie zapomniec - po prostuy poszczególne osoby nie uczyły sie o tym.. Myslisz ze w akademii ucza o tym jak wygladami klingoni?

    Match
    Participant
    #111983

    Kosmita który przywrocił Kahlesa pewnie pobierał DNA od innego klingona, tworzył informacje i zapisywł mu na móżgu.. Innej mozliwosci chyba nie ma wiec to nie jest wielki dylamet..

    A po polsku? Bo nie wiem jak się zapisuje (przepraszam, zapiswłje) informację kodu genetycznego w mózgu? Ale serio.

    Myslisz ze w akademii ucza o tym jak wygladami klingoni?

    Pewnie, że nie - w końcu potrzebne są trzy, góra cztery przedmioty 😀

    Barusz
    Participant
    #111986

    Poza wszystkim to Kathless z TOSa był podobny fizycznie do pseudo-Kathlessa z TNG, więc nie. Po prostu błąd w scenariuszu.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 43 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram