Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Dwunaste wcielenie Doktora zagra...

Dwunaste wcielenie Doktora zagra...

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Participant

...Peter Capaldi. Informację podała dziś stacja BBC w specjalnym programie przygotowanym na tę okoliczność. Capaldi urodził się w Glasgow 14 kwietnia 1958 roku. W 1995 otrzymał Oskara za film krótkometrażowy Franz Kafka's It's a Wonderful Life.

Dołączona grafika

Obecnie oglądać go możemy w World War Z gdzie wciela się w... lekarza Światowej Organizacji Zdrowia (WHO doctor) 😉 Fani Doctora Who zapewne kojarzą jego twarz. Wystąpił w roli Johna Frobishera - podsekretarza stanu w Torchwood: Children of Earth.

Źródło: BBC

Dalek
    Participant

Jestem zdziwiony. Myślałem, że najnowszy doktor będzie jeszcze młodszy (z każdym wcieleniem był). Takie ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Ciekawe czy to rzeczywiście ostatnia regeneracja, czy też coś wymyślą i wyzerują licznik.

Barusz
    Participant

Wystąpił w roli Johna Frobishera - podsekretarza stanu w Torchwood: Children of Earth.

Źródło: BBC

"Podsekretarz stanu" w tym kontekście kojarzy się z zastępcą szefa jankeskiej dyplomacji, a tamten był mniej więcej wiceministrem spraw wewnętrznych 😉

Jamjumetley
    Participant

Z tłumaczeniem tytułów i stanowisk na polski zawsze mam problem. Zwłaszcza, że czasami nie ma idealnego odpowiednika. Posłużyłem się hasłem z Wikipedii, do którego zalinkowano przy opisie Frobishera:

The Permanent Secretary, in most departments officially titled the Permanent Under-secretary of State or PUS (although the full title is rarely used), is the most senior civil servant of a British Government ministry, charged with running the department on a day-to-day basis.

Permanent Secretaries (known by other names in some departments; see below) are the non-political civil service heads (and "accounting officers") or chief executives of government departments, who generally hold their position for a number of years (thus "permanent") at a ministry as distinct from the changing political Secretaries of State to whom they report and provide advice.

Jeżeli dobrze rozumiem, Permanent Secretary pozostaje na stanowisku nawet po zmianie rządu.

Minister w UK to raczej Cabinet Minister, albo po prostu minister.

Czuję, że Capaldi będzie dobrym Doktorem. Na bank lepszym od Smitha, którego po prostu nie znoszę. Czy lepszym od Tennanta albo Ecclestona? Trudno powiedzieć.

Barusz
    Participant

Tak, zostaje. Kto oglądał "Yes, minister" ten wie 😉

Diabeu
    Participant

Świetny wybór, ale przekreślili tym samym możliwość związku z Klarą 😉

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram