Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Drugi satelita BRITE - czy będzie się nazywał Heweliusz?

Drugi satelita BRITE - czy będzie się nazywał Heweliusz?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • Maquis
    Participant
    #5647

    Zatrzęsła się ziemia i z otwartych niebios wyłonił się On!

    Witajcie 😉

    Po tym nieco dramatycznym wejściu (stare wygi, jeśli jeszcze żyją to powinny mnie znać, a mieszkańcy Poznania to już na pewno ;))) przychodzę do Was z ważną sprawą. Chodzi o nazwę dla drugiego satelity BRITE, który ma być zbudowany w Polsce i wystrzelony aby mógł badań jasne gwiazdy. Kandydatów jest kilka, ale ja chciałbym skupić się na jednej propozycji, która wydaje mi się najbardziej trafna.

    Otóż nazwą tą jest Heweliusz od nazwiska Jana Heweliusza, którego to astronoma chyba nie muszę tutaj przedstawiać. Pomysł tej nazwy idealnie pasuje pod przypadającą na przyszły rok rocznicą jego urodzin. Co więcej, pomysł ten wyszedł od Centrum Badań Kosmicznych oraz cieszy się poparciem środowiska naukowego.

    Moja prośba w tej kwestii jest prosta - na naszym portalu umieściliśmy małą ankietę, której wyniki zostaną przesłane do wglądu CBK i osobom, które odpowiedzialne są za ostatecznie nadanie nazwy. Byłbym wdzięczny za oddawanie głosów i przekazanie tej informacji dalej.

    Ankieta jest dostępna tutaj: http://www.kosmonauta.net/index.php/Przysz...24-britepl.html

    Cheers!

    Galactica
    Participant
    #90966

    Głosowałem wczoraj oczywiście za tą nawzą.

    Romek 63
    Participant
    #91046

    Ja oczywiście w sobotę także głosowałem za tą nazwą :yes:

    Dołączona grafika

    Bartas
    Participant
    #91047

    Ja też, ja też 🙂

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram