Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Drugi oficjalny trailer Prometheusa

Drugi oficjalny trailer Prometheusa

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Participant

Wczoraj na konwencie WonderCon 2012 w Anaheim, w Kaliforni, zadebiutował drugi trailer długo zapowiadanego filmu Ridleya Scotta, Prometheus. Od wczoraj też można oglądać go w sieci. Oto on:

Źródło: ComingSoon.net

Lo'Rel
    Participant

Taki mam problem z tym trailerem. Wierzę, że film może być całkiem dobry, zamierzam wybrać się do kina. Jednak Trailer prezentuje zupełnie nic, w ogóle do mnie nie przemawia.

Eviva
    Participant

Rzeczywiście jest przesadnie oszczędny, ale film moze być niezły. Ja tam na niego idę. Moze uda sie większą gropą? Fluor, Asia, The D?

Jamjumetley
    Participant

Zwiastuny wielu innych filmów bywały dużo bardziej oszczędne. Ten uważam za całkiem niezły. Pamiętajcie, że nie do końca jeszcze wiadomo o czym tak naprawdę jest ten film. Jedyne co wiemy to, że jest to prequel Obcego i zaangażowana jest tu jakaś prastara rasa - prawdopodobnie twórców człowieka.

Nie chcemy chyba, żeby w zwiastunie podawali nam pół fabuły 🙂

Slawek
    Moderator

Zadaniem zwiastuna jest wzbudzenie zainteresowania widza i potencjalnego klienta do zapoznania się z konkretnym tytułem. Nie ma on zdradzać połowy fabuły, ale wypadałoby, aby przynajmniej przedstawił on konkretną otoczkę, tudzież ewentualny gatunek produkcji. Tymczasem faktycznie, muszę przyznać, że coś tu nie do końca zgrało. Bo załóżmy, że nie wiem, iż jest to prequel obcego (a nawet co do tego są wątpliwości), oglądam taki oto filmik, z którego ciężko mi ocenić tak właściwie co się dzieje i jakie wątki zostaną podjęte (oprócz klasycznego "grupka ludzi, z których przeżyją nieliczni), a który w dodatku powoduje mdłości nie tylko za sprawą oklepanego ostatnio w trailerach "mhhhrrocznego" dudnienia, ale także gwałtownymi błyskami. Szczególnie to ostatnie mnie bardziej odrzuciło, niż zachęciło, i mam szczere nadzieje, że w filmie o podobny zabieg się nie pokuszą.Tworzenie ciekawych zwiastunów jest nierzadko sztuką wcale nie mniejszą niż stworzenie całego filmu. W tym przypadku zgodzę się, że niestety im nie wyszło.

Jamjumetley
    Participant

Wersja międzynarodowa:

Lo'Rel
    Participant

Wbrew pozorom wcale nie chodziło mi o zarys fabularny, bo ta jak na ironię jest dla mnie dosyć czytelna. Grupa ludzi odkrywa, że ktoś tam stworzył człowieka, lecą odkryć o co chodzi, odkrywają mroczną tajemnicę, umierają. To takie moje domysły w wielkim uproszczeniu. Chodzi o to, że trailer to zlepek scen podlanych właśnie błyskami i dudnieniem, które mnie irytują.Nie wiem ile to będzie miało wspólnego z Obcym i czy w ogóle się pojawi w filmie. Chociaż w końcówce trailera widać kogoś kto mógłby być Obcym. Wprawdzie widzimy tylko postać od pasa w dół.

Jamjumetley
    Participant

Co do Obcego jest w tych zwiastunach masa nawiązań. Te jakby-cokoły od razu przywodzą na myśl jaja ksenomorfa chociażby z plakatu oryginału. Wystrój pokładu jest prawie, że identyczny z tym widzianym w pierwszym filmie. No i Space Jockey!

Jeżeli najpoważniejsze zastrzeżenia macie do efektów stroboskopowych i dudnienia, to podobne zarzuty można kierować pod adresem praktycznie każdego nowego trailera - przy czym się z wami zgadzam. Mi osobiście podoba się ten elektroniczny dźwięk przypominający wycie.

Breen
    Participant

Co by nie było ja na pewno pójdę na ten film do kina. Scott przyzwyczaił nas, że byle czego nie reżyseruje :). Trailer jak trailer, mam nadzieję, że film będzie ciekawy i efekty specjalne nie będą stanowiły głównej atrakcji.

Romek 63
    Participant

Mam takie samo zdanie w tej sprawie i też na pewno pójdę na ten film. Poza tym -

no proszę nawet na Onecie znalazł się na temat tego filmu i reżysera artykuł 🙄

Ridleya Scotta powrót do przyszłości

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kultura-i-...-wiadomosc.html

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram