Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Doctor Who, Torchwood, Sarah Jane and K9 Adventures

Doctor Who, Torchwood, Sarah Jane and K9 Adventures

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 122 total)
  • Author
    Posts
  • Cross
    Keymaster
    #119139

    Po obejrzeniu 7 odcinków stwierdzam, że ten sezon jest wyjątkowo słaby 😐

    Match
    Participant
    #119140

    Wręcz przeciwnie. Ten sezon jest wyjątkowo dobry. Doctor jest wyśmienity, a Clara dostała wreszcie własną osobowość.

    Cross
    Keymaster
    #119144

    Doctor jest ok, nie przeczę. Ale scenariusze odcinków, ech...

    Jamjumetley
    Participant
    #119146

    Na razie widziałem dwa odcinki nowego sezonu. Osoba Doktora wypada dobrze. Clara - najlepszy companion od czasów Rose (i bez dwóch zdań najładniejszy  :wub: ). Mam jednak podobne zdanie jak Cross na temat scenariuszy. Widziałem ostatnio zajawkę "Mummy on the Orient Express". Wyglądało ciekawie dopóki nie pokazali trasy tytułowego ekspresu. To samo było z Titaniciem za czasów Tennanta. Odcinek byłby dużo ciekawszy, gdyby akcja działa się na rzeczywistym liniowcu.

    Diabeu
    Participant
    #119519

    Jak dla mnie to sezon sporo lepszy od 7ego, tylko niestety sam finał bardzo smutny i trochę zawiódł.

    Capaldi rewelacyjny, dobrze że jest tak bardzo odmienny od Smitha.

    Taki hejter ;]

    Melnikor
    Participant
    #119762

    Zbliża się genderowa Doctora Who

    Cross
    Keymaster
    #122440

    Ktoś z was wiedział, że 12 marca w Krakowie odbył się konwent Whomanikon?

    Q__
    Participant
    #241873
    Antychroniczny
    Participant
    #242579

    Jak naprawić Doctora Who?
    Przywrócić Moffata albo Daviesa.

    A tak szczerze, to Jamie Mathienson na showrunnera.
    Jego odcinki były naprawdę ciekawe, (chociażby odcinek o dwuwymiarowych istotach które spłaszcają ludzi) a pisał, że miał kilkadziesiąt niezrealizowanych pomysłów.
    Niestety, obecny showrunner nie zaakceptował jego wizji, bo i on miał inną wizję.

    Niektórzy porównują obecny stan DW z nowymi SW. seria 11 to SW7, seria 12 to SW8 (bo bardzo podzieliła fanów) itd.

    Doctor Who Needs A Mandalorian Moment

    Uważam, że od 11 sezonu poziom DW spadł (mimo podwyższenia się poziomu produkcji), chociaż 12 sezon był lepszy.
    The Timeless Child to był ciekawy koncept, ale zrealizowany w sposób zbyt łamiacy fabułę. (nie uważam jednak, że należałoby to retconować, z tego coś może jeszcze dobrego wyrosnąć, poprowadzone w odpowiednim kierunku)
    Mimo rozczarowań czekam na kolejne sezony, aczkolwiek czytałem, że w 2022 mają być tylko dwa odcinki.
    W 2023 wypada 60 rocznica serialu.
    Chibnall mówił, że przedstawił BBC 5-letni plan, ale myślę, że chodziło mu o 5 sezonów.

    A tak poza tematem, ostatnio znalazłem ciekawostkę, według której w serialu pojawiło się już ostatnie wcielenie Doktora.
    https://screenrant.com/doctor-who-45th-doctor-silence-library-colin-salmon/

    Q__
    Participant
    #242618

    Przywrócić Moffata albo Daviesa.

    Z tym Moffatem, to jak z Bermanem i Bragą na naszym, Trekowym, poletku - z czasem się ich docenia, choćby tylko jako mniejsze zło 😉 .

    chociażby odcinek o dwuwymiarowych istotach które spłaszcają ludzi

    Poniekąd powrót do korzeni brytyjskiej SF, czyli do "Flatlandu" Abbotta 😉 .

    The Timeless Child to był ciekawy koncept, ale zrealizowany w sposób zbyt łamiacy fabułę.

    Ja miałem zastrzeżenia głównie do technicznej strony wprowadzonego tam retconu:
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1367&page=16#msg340988

    ostatnio znalazłem ciekawostkę, według której w serialu pojawiło się już ostatnie wcielenie Doktora.

    Interesujące, muszę przyznać.

    Dorzucę link-przypominajkę 😉 :
    https://tardis.fandom.com/wiki/Doctor_Moon
    (O, taką stronę technologiczną to ja rozumiem 😉 .)

    Antychroniczny
    Participant
    #242624

    Ja tam lubię Moffata, za czaso-maso (w końcu to serial o podróżach w czasie) i za szalone pomysły,
    Ale nie można być showrunnerem w nieskończoność. Steven Moffat napisał najwięcej odcinków spośród wszystkich prowadzących (uwzględniając również tych z czasów klasycznych, wtedy odcinki trwały połowę krócej), zrealizował 50tą rocznicę, poprowadził 3 (4) Doktorów i wiele innych.

    Ja osobiście liczyłem, że showrunnerem zostanie Toby Whithouse. Bardzo podobały mi się jego dwa odcinki z 9 serii, ("Under the Lake", "Before the Flood") bo użyto tam podróży w czasie, po to by zbadać sprawę. Potencjał spatialnotemporalny TARDIS używany jest zbyt rzadko wewnątrz odcinka.
    Jego inne odcinki też wdg mnie były dobre, jego odcinek z 10 serii ("The Lie of the Land") był naprawdę ciekawy, z bardzo ładnym wstępem, tylko, że zakończenie słabe (chyba Moffat maczał w tym palce) Odcinek z 7 i 6 serii też mi się podobał. ("The Town called Mercy" i "God Complex")
    Poza tym, Toby miał doświadczenie w prowadzeniu serialu ("Being Human" chyba się nazywało, nie oglądałem, nie wiem) i napisał więcej niż Chibnall.

    Co do technologii regeneracji, myślę że jest to coś znacznie bardziej magicznego niż nanotechnologia. Z drugiej strony, w 1 serii ("The Doctor Dances") pojawia się żółty proszek, przypominający energię regeneracyjną. https://tardis.fandom.com/wiki/Nanogene
    Expanded Universe DW twierdzi, że przed wszechświatem obecnym był wszechświat, w którym panowała magia. Może to właśnie z niego pochodzi Doktor? https://tardis.fandom.com/wiki/Pre-universe

    Q__
    Participant
    #242642

    Ja tam lubię Moffata, za czaso-maso (w końcu to serial o podróżach w czasie) i za szalone pomysły,
    /.../ Steven Moffat napisał najwięcej odcinków spośród wszystkich prowadzących (uwzględniając również tych z czasów klasycznych, wtedy odcinki trwały połowę krócej), zrealizował 50tą rocznicę, poprowadził 3 (4) Doktorów i wiele innych.

    Cóż, dlatego nawet jego najwięksi krytycy - jako showrunnera doceniali go jako scenarzystę.

    Co do technologii regeneracji, myślę że jest to coś znacznie bardziej magicznego niż nanotechnologia.

    Cokolwiek by nie było przerabianie tego na cudowne właściwości DNA wydaje się odzieraniem DW z - i tak nieprzesadnych (w końcu to serial znany z małego rygoryzmu naukowego) - resztek prawdopodobieństwa.

    Expanded Universe DW twierdzi, że przed wszechświatem obecnym był wszechświat, w którym panowała magia.

    Mówiąc o magii pamiętajmy o 3 Prawie Clarke'a 😉 .

    Antychroniczny
    Participant
    #242664

    Russel T. Davies to Św. Piotr a Steven Moffat to Paweł z Tarsu/Tarasu/Tarrasu

    Kto w takim razie jest Jezusem? Doktor.

    Zrobiliby kiedyś odcinek świąteczny w klimatach jerozolimskich.
    Zmartwychwstanie to regeneracja. (uczniowie Jezusa nie rozpoznali go z początku)
    Ale to chyba zbyt niepoprawne politycznie 😉

    Q__
    Participant
    #243244

    Spotkanie przeciwieństw, czyli co łączy Doctora z Dalekami:
    https://www.youtube.com/watch?v=dXSz6gluKQc

    Antychroniczny
    Participant
    #243341

    Chibnall został wywalony z serialu! (sam odszedł)

    Myślałem, że mając na myśli 5-letni plan miał na myśli 5 sezonów.
    A to chodzło o 3 sezony w przeciągu 5-lat (Stalin też robił 5-letnie plany!)

    Kolejny showrunner będzie miał na głowie 60-rocznicę serialu

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 122 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram