District 9

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 57 total)
  • Author
    Participant

Widział ktoś już może ten film? Zapowiada się naprawdę obiecująco. W Polsce premiera będzie chyba dopiero 9 października:( Jak zawsze jesteśmy daleko za murzynami (w USA 14 wrzesnia). Sporo stuffu o filmie jest na District 9.

Erixin
    Participant

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i jestem pod wrażeniem. Może pomysł nie jest nowy - kiedyś był podobny serial TV - ale niesztampowy montaż i sposób opowiadania zrobił na mnie wrażenie. Realność świata w którym umieszczono całą akcję też jest ciekawa. Jawne odniesienie do apartheidu czy stosunek ludzi do obcych, którzy w wyobrażeniu większości to albo dobrotliwi ET lub niebezpieczni Obcy ( Nostromo ). Irytacja ich obecnością i odmiennością fizyczną, kulturową jest świetnie oddana. Dla mnie ten film to jeden z ciekawszych filmów SF ostatnich lat. Mam nadzieję że będzie coraz więcej filmów mniej sztampowych. Przejadły mi się już filmy o superbohaterach, czy bezpłciowe "skłele" znanych serii. Mam wielką nadzieje na dalsze przygody Krewetek i ludzi, a nie obraził bym się gdyby pojawił się serial. Uniwersum zostało otwarte, pytanie czym je wypełnią.

cinus
    Participant

District 9 to produkcja całkiem ciekawa - a co najlepsze, reżyser wyraźnie w końcówce filmu pokazał, że sequel raczej nadejdzie. Kilka nieścisłości co prawda było, ale no cóż, żaden 'sztuczny świat' nie jest doskonały, czyż nie?Mam tylko skromną nadzieję, że część druga nie będzie traktować o inwazji i odwecie... obcy wydawali się raczej ugodowi...

Erixin
    Participant

Raczej przywloką za sobą tych przed którymi uciekali. Było by ciekawiej.

Infango
    Participant

Film super, tylko szkoda że premiera w naszym pięknym kraju zalicza taką obsuwę. Jeden z lepszych filmów SCIFI ostatnich lat, przy mały budżecie udała się zrobić coś ekstra. Ten film to chyba kontynuacja krótkiego filmiku tego reżysera można go na YouTube zobaczyć ( jak nie został ściągnięty )

Cross
    Keymaster

Totalny zawód, słaby film.

cinus
    Participant

Hm? Konstruktywna opinia to raczej nie była... co konkretnie Ci się nie podobało?

Jak dla mnie film był porównywalny do Cloverfielda, który zresztą był świetny.

The D
    Participant

Od jakiegoś czasu ostrzę sobie zęby na ten film, ale tym stwierdzeniem to mnie nie zachęciłeś. Cloverfield mnie zawiódł. Początek był super - klimat + tajemnica, ale przez cały film był ten sam klimat, ta sama tajemnica i nic więcej. Jak dla mnie to za mało żeby wyszedł dobry film.

Cross
    Keymaster

Hm? Konstruktywna opinia to raczej nie była... co konkretnie Ci się nie podobało?

Trailer naprawdę zachęcał, był świetny. Jednak sam film to średnio sensowna fabuła (obcy z taką technologią zachowujący się jak niedorozwinięci), motyw z kręceniem z ręki żadnym nowatorstwem nie jest i jakoś wcale nie posłużył - wg mnie - filmowi. Porażka i do tego nuda! Nie chcę żadnej dwójki 🙂

cinus
    Participant

No fakt, jak już wspomniałem, kilka niedociągnięć było... ot, choćby ten robot, który na dobrą sprawę rozwalił pół obozu - dlaczego niby nie był on wykorzystany przez samych obcych? No ale zauważ Cross, że nie wszystko zostało wytłumaczone - może ci obcy żyli w strachu a to był element psychologii? Coś w stylu 'nie warto stawiać oporu, i tak jest nam tutaj lepiej...'?

Erixin
    Participant

Trailer naprawdę zachęcał, był świetny. Jednak sam film to średnio sensowna fabuła (obcy z taką technologią zachowujący się jak niedorozwinięci), motyw z kręceniem z ręki żadnym nowatorstwem nie jest i jakoś wcale nie posłużył - wg mnie - filmowi. Porażka i do tego nuda! Nie chcę żadnej dwójki 🙂

Czar opowieści sf polega na tym że opowiada zwykłe historie "ubrane" w niesamowitość. W wypadku filmu który uważacie za nudny Cloverfielda, jest to opowieści o bezradności jednostki i całego systemu wobec żywiołu, który wyraża w tym filmie Potwór pustoszący miasto, inne wątki to klasyka.

Co do D9. Nie wiemy kim są obcy, czy technologia z której korzystają stworzyli czy dostosowali się do korzystania z niej co sugeruje przemiana głównego bohatera. Nie wiemy co przywiodło "krewetki" na Ziemię. Jak zbudowane jest społeczność obcych, jaka jest kultura. Mi osobiście skojarzyło się to z obrazem "Państwa" Platona gdzie ludzie podzieleni są na: plebs, wojowników i mędrców. Większość z obcych w tym filmie robi wrażenie "przewodów pokarmowych" jakich wielu kręci się po ulicach. Doskonale rozumie Nasz ludzki egocentryzm za pomocą którego mierzymy wszystko w koło, a największą skazę w tej dziedzinie mają europejczycy którzy dzięki temu wycieli nie jedną wspaniałą kulturę. I w tym filmie też mamy taki wątek. Można też się doszukać motywów ze Strugckich z ich "Piknikiem na skraju drogi" no i dla wszystkich widzących tylko w dwóch kolorach złe korporacje i biednego uciśnionego 🙄

Myślę że to film na takim poziomie jak "Gattaka", ale podany w bardziej strawnym sosie, za co chwała twórcom. Ten film to perełka, która się Nam trafiła pośród chały, która atakuje ze wszech stron. Cieszy mnie też fakt że film został nakręcony poza "fabryką snów" bo coraz więcej jest deja wu.

Ale jak ktoś woli gości w trykotach, albo odgrzewane kotlety z lat 80 to proszę bardzo....

Cross
    Keymaster

Każdy ma własne zdanie 🙂 Ja też preferuję filmy głębsze, nieszablonowe ale D9 mi się zwyczajnie nie podobał... Rozumiem skąd porównanie do "Pikniku...", ale jednak te rzeczy dzieli spora przepaść.

cinus
    Participant

Cóż, dziś większość ludzi woli zwykłe, proste filmy akcji, w których przesłania nie trzeba odnajdywać. Dodajmy do tego jeszcze, że to dzieło z garunku SF... i mamy klops. Trudne w odbiorze i jednocześnie jako SF raczej niszowe... a jednak D9 wyszedł z tych dwóch wymagań obronną ręką, co nieczęsto się zdarza...

Erixin
    Participant

Na 100% będzie District pytanie tylko jaki 9 czy 10. Sukces kasowy jaki osiągną gwarantuje kontynuację. Jestem ciekaw w jaką stronę podążą scenarzyści. Może macie jakieś propozycję?Moim zdaniem rasa "krewetek" jest, albo formą niewolniczą lub forma jakiegoś ula, tak jak było w "Grze Endera".Możliwy jest też scenariusz z uciekinierami z jakiegoś totalitarnego społeczeństwa manipulowanego genetycznie w sposób naturalny (ul) lub dostosowanie jednostki do potrzeb społecznych przez naukowców. Ten jeden "ynteligent: 🙄 to albo dysydent albo dostawca niewolników.

Krusty
    Participant

Miałem to już napisać dawno ale chciałem najpierw obejrzeć drugi raz. Absolutnie genialne, nowego treka rozkłada na łopatki już w pierwszej rundzie, co ja piszę, już samo porównywanie nowego treka do D9 jest naciągnę, najlepsze scifi od bardzo dawna i najlepszy film tego roku. BTW Microsoft popełnił wielki błąd że nie powierzył Neillowi Blomkamp nakręcenia ekranizacji HALO.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 57 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram