Dead Zone

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • golabwaw
    Participant
    #2649

    Serial na podstawie ksiązki Kinga (tylko główny pomysł reszta odbiega mocno od książki)Czy ktoś oglądał całość tego serialu?Zna ktoś może jakąś stronę z napisami polskimi do III i IV sezonu ??

    Piotr
    Keymaster
    #34933

    Znam The Dead Zone i widzialem calosc, ale ostatni sezon, czyli czwarty, nie byl tym, do czego przyzwyczaily mnie poprzednie, a zwlaszcza pierwsze dwa.

    Jesli chodzi o napisy, to mozna je znalezc na stronie grupy Hatak. Co prawda do 25.11 jest wylaczona, ale napisy sa tez dostepne na napisy.org. Widzialem, ze jest tam juz czesc czwartego sezonu.

    A dla tych, ktorzy serialu nie widzieli i jak ja, nie czytali powiesci Kinga, pare slow o fabule. Moze kogos zachece do ogladania. 😉

    Glownym bohaterem serialu jest John Smith. Johnny jest nauczycielem z malego miasteczka, ma narzeczona o imieniu Sarah, z ktora zna sie od dziecinstwa, prowadzi spokojne, dostatnie zycie i zupelnie niczego mu nie brakuje. Az pewnego dnia Johnny'emu przydarza sie wypadek samochodowy, na skutek ktorego niemal umiera. Zapada w spiaczke na szesc lat, a gdy sie budzi, dowiaduje sie, ze caly jego swiat sie zmienil. Zmarla jego matka, jego narzeczona wyszla za maz za szeryfa miasteczka i razem wychowuja syna, ktory okazuje sie dzieckiem Johnny'ego. Ale dla Johnny'ego po przebudzeniu zmienilo sie cos jeszcze. Odkrywa w sobie dziwna zdolnosc - gdy kogos dotyka, ma wizje... jego zycia. Widzi jego przeszlosc lub przyszlosc, to co go czeka, co mu grozi, czasem widzi jego rodzine, bliskich. Johnny, probujac na nowo ulozyc sobie zycie, uczy sie tez zyc ze swoim nowym darem, ktory choc pozwala pomagac innym ludziom, czesto daje o sobie znac w najmniej spodziewanym momencie.

    Serial przez kilka pierwszych pierwszych epizodow nie wydal mi sie wyjatkowo dobry, spodziewalem sie schematu 'jasnowidz pomaga ludziom', bo z poczatku tak to wygladalo - Johnny pomagal szeryfowi znalezc morderce, albo ratowal czyjes zycie. Ale po 4-5 odcinkach zrobilo sie ciekawiej. Dobre pomysly scenarzystow, wciagajace historie i interesujace watki, nie tylko te zwiazane ze zdolnosciami Johnny'ego, ale tez pokazujace jego relacje z ludzmi, dla ktorych przez szesc lat go nie bylo. A pod konec pierwszego sezonu rozpoczyna sie intrygujacy watek glowny jeszcze bardziej przyciagajacy do serialu.

    Jak pisalem na poczatku, ostatni sezon nie byl zbyt udany, ale zdarzylo sie kilka interesujacych epizodow. Moze w piatym sezonie, ktory startuje w styczniu, bedzie ciekawiej. Tym, ktorzy serialu nie ogladali, goraco go polecam, a ci, ktorzy juz go widzieli... Coz, podzielcie sie wrazeniami. 😉

    Gorlim
    Participant
    #38406

    Hm.. właśnie kończę 4 sezon, i to co najbardziej uderza to zapominanie o wątku głównym na całe epizody. W sumie mam wrażenie, że cały 3 i 4 sezon (jestem na 8 epizodzie) jest strasznie naciągany jeśli idzie o wątek głowny. Może po prostu kazali im coś takiego stworzyć i teraz sami nie wiedzą co z tym fantem zrobic 😉

    Krusty
    Participant
    #47476

    Po przeczytaniu waszych uwag zabieram się do trzeciego sezonu troche z obawą bo bardzo polubiłem Johnnego jak i całe serial. Mam jescze jedną mała uwagę odnośnie twórcy(ów) napisów z serwisu napisy.org do dvd-ripów w wersji niestandardowej pierwszego sezonu, owa osoba lub osoby wykazują się kompletnym brakiem znajomość ortografi, składni oraz brakiem znajomości angielskiego w kilku przypadkach nie wspominająć już o głupich komentarzach... więc na przyszłość ostrzegam.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram