Forum Trek.pl Newsy Star Trek Dalsze zmiany w TOS

Dalsze zmiany w TOS

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #3016

  David La Fountaine producent wykonawczy remasterowanego The Orginal Series stwierdził, że nowa wersja tego serialu jest tylko jedną z wielu przygotowywanych przez jego zespół.

  Wpierw powstaje wersja bez żadnych zmian, jedynie cyfrowo remasterowana. Następny etap to dodawanie nowych efektów specjalnych. Po skróceniu odcinków (niektóre odcinki TOS na potrzeby TV są skracane, na dvd mamy ich pełne wersje) uzyskujemy wersję wyświetlaną obecnie w CBS. Oznacza to, że nie wszystkie nowe efekty zobaczymy w TV. Trzecia wersja różni się tym, że niektóre sceny będą prezentowane w formacie 16:9 (nowe efekty, a także obrazy przedstawiające tła). Nie wiadomo jeszcze czy ta wersja ujrzy w ogóle światło dzienne gdyż obraz w pozostałych scenach istnieje tylko w formacie 4:3 i musiałby zostać przycięty metodą „pan and tilt’”. Natomiast pozostałe wersje, skrócone lub pełne, z nowymi efektami lub bez są do pełnej dyspozycji CBS. Mogą być emitowane zarówno w HD jak i w standardowej telewizji.

  Kwestia wydania na HD DVD/Blu Ray lub DVD ma być jeszcze rozstrzygnięta.

  Jak do tej pory CBS jest zadowolone z rankingów remasterowanego TOS.

  Porównanie nowych i starych efektów w odcinku “Catspaw”

  Źródło

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram