Forum Fantastyka Star Trek Czy mogę oglądać DS9 nie znając innych seriali star trekowych?

Czy mogę oglądać DS9 nie znając innych seriali star trekowych?

Viewing 2 posts - 16 through 17 (of 17 total)
  • Author
    Posts
  • r_ADM
    Participant
    #92716

    wysyłają Mesjasza (tylko po jaką cholerę to już nie wiem)

    Po to zeby znalazl Orb, ponownie otworzyl Wormhole i rozprawil sie z Pah Wraithami? I przy okazji uchronil Bajor od zaglady 😉

    Q__
    Participant
    #245942

    Można, jak najbardziej, jak już było powiedziane, ale wtedy nie wychwyci się zarówno podobieństw DS9 do innych Treków (i co najmniej części wspomnianych nawiązań), jak i cech charakterystycznych, którymi Deep Space Nine się od nich odróżnia. A porównania mogą być interesujące. Spójrzmy na pierwsze spotkanie b. znanych bohaterów TNG:

    Jak widać rozgrywa się w technologicznej otoczce, i na technologiczno-filozoficzne kwestie (z dodatkiem odrobiny poczucia humoru) idzie tam nacisk. A znów gdy spotykają się po raz pierwszy równie rozpoznawalni bohaterowie DS9 liczy się tylko smakowita (i również zabawna) interakcja między nimi:

    Jeden ST, dwa b. odmienne podejścia. I da się już z samego tego wyprowadzać pewne uogólniające wnioski.

Viewing 2 posts - 16 through 17 (of 17 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram