Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Czy BSG pójdzie w ślady Star Trek XI?

Czy BSG pójdzie w ślady Star Trek XI?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #6462

  Reżyser Bryan Singer już kilka lat temu rozpoczął realizację swojego projektu, jakim miała być nowa Galactica. Z czasem projekt zarzucono, a w telewizji pojawiła się wersja Rona Moore'a. Singer ma powrócić do świata Battlestar Galactica. Pytanie - w jakiej formie?[more]

  Dołączona grafika

  Projekt Cylona, autorstwa Toma DeSanto

  Teoretycznie, można obrać jedną z trzech potencjalnych ścieżek: 1) Kontynuujemy oryginalny serial. 2) Umieszczamy akcję w świecie remake'a. 3) Robimy kolejny remake. Nowa wypowiedź scenarzysty Johna Orloffa daje jednak sporo do myślenia:

  Jestem wielkim fanem zarówno oryginału, jak i drugiego serialu, ale zawsze uważałem, że ten pierwszy za bardzo opierał się na Gwiezdnych Wojnach. Remake był naprawdę świeży i fajny. Wpadłem na pomysł jak napisać ten film, aby nie s****ć żadnego. Nie za bardzo wiem jak wiele wolno mi powiedzieć. W każdym razie - nie będzie to coś, czego się spodziewacie. Będzie działać w tym co mamy. Nie będzie konfliktować z niczym, co zrobił Ron Moore. Chyba nie da się z tym konkurować.

  Dołączona grafika

  Projekt Vipera, autorstwa Toma DeSanto

  Czy reżyser próbuje wydeptać sobie czwartą ścieżkę zamiast iść ubitą drogą? Być może zaserwuje widzom rozwiązanie podobne do tego ukazanego w Star Trek XI: "resetujemy" franchise, ale go nie resetujemy. Jak sadzicie, czytelnicy?

  Źródło: Blastr[/more]

  Barusz
  Participant
  #101077

  Richard Hatch pewnie zgodziłby się na każdą z tych możliwości ;]Ale jednak podróże w czasie potwornie nie pasują do klimatu BSG.

  Galactica
  Participant
  #101079

  Zgadzam się z Baruszem; podróże w czasie nie pasują. Powiem nawet, że nie chcę żadnych podróży w czasie.B&C będzoe w lutym więc na razie czekam na ten serial.

  Pitmistrz
  Participant
  #101080

  Podroż w czasie to była by profanacja BSG.Ale poczekamy zobaczymy. 🙂

  Romek 63
  Participant
  #101081

  Projekt Cylona i Vipera podobają mi się 🙄 Jeśli ten nowy serial powstanie to mam tylko nadzieję, że uniknie takich technologicznych wpadek jak poprzednik, gdzie supernowoczesna technika jest przemieszana z urządzeniami i technologiami rodem z XX wieku ;D i nie będzie tak idiotycznego zakończenia w którym ludzie porzucają technikę i wygody cywilizacyjne z epoki lotów międzygwiezdnych by żyć gdzieś na poziomie epoki żelaza 😀 A co do podróży w czasie to podejrzewam, że raczej reżyser nie zastosuje tej opcji ale coś bardziej wymyślnego. Taką przynajmniej mam nadzieję 🙄

  m1ch4l
  Participant
  #101086

  Chciłbym jeszcze inną opcję: zostawiamy BSG w spokoju, koniec z wysysaniem kasy z franczyzy aż się ludziom znudzi. Niestety, nierealne...Nie oglądałem serialu z lat '70 tych, lecz z tego co wiem, to bardzo ciężko będzie ją pogodzić z remake'iem. I nie chodzi nawet o to, że Starbuck jest raz kobietą , raz mężczyzną, ale klimat tych seriali jest zupełnie rożny. Wątpię czy ktoś chciałby widzieć Galactikę w tamtym klimacie, czy nawet w czymś po środku.Jedyne co mi przychodzi na myśl to osadzenie akcji gdzieś z dala od głównych wątków serialu Moore'a. Może pierwsza wojna cylońska? To niby materiał Blood & Chrome, ale ciągle nie wiadomo, co będzie z tym projektem.Bo co innego? Przed pierwszą wojnie Galactiki nie było, po drugiej też. A pomiędzy nie było Cylonów (przynajmniej oficjalnie). Osobiście podejrzewam, że może chodzić o początkowe lata pierwszej wojny. Wtedy nie byłoby konfliktu z B&C (który ma być osadzony 10 lat od jej wybuchu). W filmie "Razor" byli starzy Cyloni, więc to mogłoby rozwiązać sprawę konfliktu między wersjami.

  Barusz
  Participant
  #101087

  Starzy i nowi Centurioni obok siebie wyglądaliby śmiesznie. Te kilka sekund w Razor'ze ja zresztą też odbierałem jako taką komediową wstawkę, w ogóle nie pasującą do klimatu całego filmu.Można pociągnąć wątek Cylonów z nowej BSG, którzy odlecieli gdzieś pod koniec finału, ale to też jakoś mało pociągający motyw.

  m1ch4l
  Participant
  #101089

  Nowi centurioni są o ile dobrze kojarzę wynalazkiem drugiej wojny dopiero. Więc w przypadku pierwszej by ich nie było.Co to historii uwolnionych Cylonów i Baseshipa, którego dostali w finale to chyba faktycznie nie aż tak pociągające. Bez ludzi to już nie to samo :).Ale są jeszcze 2 inne opcje: Kobol oraz "Ziemia" z odcinka 4x10 (ta zniszczona wojną atomową).

  Jamjumetley
  Participant
  #101141

  Już dawno się przekonałem, że jako fana oryginału, mój gatunek jest na wymarciu 😛

  Match
  Participant
  #101143

  Rozwiązanie jest bardzo proste - pokazać historię dziejącą się w kolejnym "cyklu historii" 😛

  m1ch4l
  Participant
  #101144

  O kolejnym cyklu już jest Terminator 😛

  Galactica
  Participant
  #101173

  O kolejnym cyklu już jest Terminator 😛

  Do Terminatora dodajemy nowych Centurionów w roku 20xx i kolejną wojenkę tym razem ludzi i Cylonów przeciw Skynet'owi 😀

  A swoją drogą zakończenie BSG pozwala na rozpoczęcie nowego serialu.

  Barusz
  Participant
  #101174

  ...o polowaniach na hipopotany 😉

  Diabeu
  Participant
  #101191

  No Olmos kiedyś mówił, że bardzo by chciało bezpośrednią kontynuację nBSG, ale to chyba nie byłoby zbyt ekscytujące patrzeć jak uprawiają rolę i budują chaty ze słomy :PA tak nawiasem mówiąc to on teraz gra dość ciekawą postać w 6tym sezonie Dextera 🙂

  Galactica
  Participant
  #101206

  ...o polowaniach na hipopotany 😉

  Czytała Krystyna Czubówna.

  Bezpośrednia kontynuacja to chyba po "150 tysięcy lat później".

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram