Forum Fantastyka Star Trek Czemu nie powtarzają ST:Voyager i DS9

Czemu nie powtarzają ST:Voyager i DS9

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • Author
    Participant

Też jestem za. Już kilka razy pod koniec TNG na AXN Sci-Fi czy Enterprise'a na Sci-Fi Channel z nadzieją czekałam, że może jako kontynuację puszczą DS9 czy Voyagera, a tu albo po raz setny leciał 7 sezon TNG (na który już patrzeć nie mogę, bo ile razy można oglądać to samo), albo puszczali TOS-a, którego już nie trawię, albo jakieś inne seriale nie mające z tematyką sci-fi zbyt wiele wspólnego (bo dorzucenie do serialu obyczajowego jakiegoś mało prawdopodobnego lub nawet niemożliwego elementu to jak na mój gust jeszcze nie sci-fi). Dobrze by było, żeby w końcu puścili coś naprawdę dobrego.

Erixin
    Participant

Działamy???

Eviva
    Participant

Działamy???

Powiedz jeszcze, jak, a poprę Cię rękami i nogami.

Lo'Rel
    Participant

Jestem za.

Erixin
    Participant

Trudno było by się zebrać w odpowiednim miejscu, aby zademonstrować Naszą determinację :-). Bo nie wiemy, gdzie znajduję się pkt. decyzyjny ( ach ta nowo mowa ), ale mamy wspaniałe narzędzie Internet, posłużmy się tym. Odnajdźmy cel i do boju. Z tego co widzę mamy dobry kontakt z jednym z kanałów SF, może Nasz głos będzie lepiej słyszalny.Jedyna Naszą siła może być determinacja i natręctwo 🙂

r_ADM
    Participant

Jedyna Naszą siła może być determinacja i natręctwo 🙂

Haha, witamy w roku 2001 🙂

The D
    Participant

Jedyna Naszą siła może być determinacja i natręctwo 🙂

Mam wrażenie, że w okolicy pałęta się cała masa zdeterminowanych natrętów i zapewne spora część z nich nagabuje także stacje telewizyjne. Dlatego wydaje mi sie, że z samym natręctwem utoniemy w tłumie. IMHO lepiej byłoby to zrobić po trekowemu, czyli pomysłem.

Bartas
    Participant

The D jakieś sugestie?

Lo'Rel
    Participant

Czyli przejąć romulańskim podstępem stacje telewizyjne i propagandowo nadawać star treki przez 24h ? 😀

Manul
    Participant

Raczej napuścić Orionkę na prezesa stacji, a gdy ten otumaniony przez nią zostanie, wysłać tam hordę wściekłych Klingonów, aby pozbyli się ochrony i nikogo nie wpuszczali, następnie wysłać Vulcan, bo tylko oni potrafią obsługiwać tak zaawansowany sprzęt i... Dopiero nadawać Star Trek 24 na dobę:DTo jest plan!

Lo'Rel
    Participant

A może Borg...

Erixin
    Participant

Z opinii, które widzę wnioskuję że marnie widzicie szansę. Szkoda. Wydawało mi się zawsze, że kamień potrafi poruszyć lawinę. Cóż trudno.

Bartas
    Participant

Erixin a może coś zaproponujesz? Ja się na przykład na tym nie znam... ale chyba możnaby zrobić jakąś petycję albo cuś i zebrać trochę podpisów. Chodziłoby o to żeby pokazać ilu nas jest bo dla stacji telewizyjnych liczy się oglądalność. Albo wasze pomysły Manul i Lo'Rel 😉

Lo'Rel
    Participant

Nie, no ja jestem za. Można zrobić jakąś petycję, ale realnie, ile osób się podpisze pod nią? Dwieście, trzysta, pięćset? Choć i tak sądzę, że założyłem bardzo optymistyczny wariant. Nie wyemitują serialu dla paruset widzów. Ale każdą inicjatywę poprę.

Piotr
    Keymaster

O petycjach itp. już nie raz mówiłem, nie ja jeden zresztą z tych, którzy takie akcje i ich porażki widzieli na żywo. Ale... zrobię to jeszcze raz - bez złośliwostek i przewracania oczami, że "znowu to samo" - bo wiem. że niektórzy naprawdę wierzą w takie akcje, a walenie ich za to kijem po głowie niewiele zmieni, poza tym, że odechce im się robić czegokolwiek.

Pozwólcie, że Was uświadomię. Trwa właśnie TrekSonda, największa taka akcja od lat. Trwa ponad tydzień, została ogłoszona w największych trekowych serwisach w kraju. Aktualnie jest 290 zgłoszeń i ich przybywa - ale coraz mniej. Wyjątkowo dobrym wynikiem w naszych realiach będzie 400-500 (to limit ankiety), ale to potrwa. Nie można, logicznie rozumując, sądzić, że jakakolwiek petycja zbierze więcej ludzi. Nawet jeśli namówić do podpisu ciotkę, babcię czy chomika (i pomijając wtedy kwestię uczciwości w wysyłaniu takiej petycji), można byłoby liczyć na ile? 2-4 tys. podpisów? Dla telewizji, która ma setki tysięcy lub miliony widzów, taka liczba nic nie znaczy.

Same takie akcje są po prostu szkodliwe, bo nie odnosząc sukcesu, zniechęcają ludzi do jakiejkolwiek działalności w fandomie. Każda następna z tego powodu przyciąga mniej osób. Nasz fandom jest bierny, dlatego wydaje się mały. Nawet podczas zrywów takich jak wspomniana TrekSonda uaktywnia się jedynie kilka procent ludzi - a tylko ten serwis ma blisko 10 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, więc różnicę widać jak na dłoni. Tego nie zmienicie - żadnymi odezwami, żadnymi akcjami. To trzeba przyjąć za fakt i do niego dostosować działania w fandomie.

Polski fandom sci-fi (bo trekowego nie ma sensu oddzielnie traktować) to tylko grupa aktywnych osób. A dokładniej kilka grupek. I jedyne, co możecie zrobić, by wspomóc fandom, to albo wspomóc działalność tych, którzy już coś robią - a trochę tego jest - albo zapoczątkować coś samemu. W drugim wypadku trzeba tylko pamiętać, by pracować wspólnie z tymi, którzy już działają, a nie przeciwko nim, bo wtedy nic dobrego z tego nie wychodzi.

Dla ludzi aktywnych polski fandom to częściej żmudna praca niż dobra zabawa. Tu nie ma sposobu na szybki sukces. A że fandom to głównie internet, praca to newsy, artykuły, maile, posty i mnóstwo dłubania w kodzie stron www. To praca, która nieczęsto jest zauważana i bardzo wolno przyciąga ludzi. Ale, jeśli wykonywana dobrze, w końcu przyciąga też "poważniejszych graczy", którzy mogą przysłużyć się fandomowi dużo bardziej niż jakakolwiek petycja.

Nie organizujcie akcji, które mają bazować na nagłym zrywie czy impulsie i ich nie popierajcie. Jeśli macie zapał, a brak Wam innych pomysłów, pomóżcie tym, którzy zajmują się tym od lat i wiedzą, co robią.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 46 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram