CZAS

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    Posts
  • Romek 63
    Participant
    #94220

    Tajemnica podróżniczki w czasie z filmu Chaplina rozwiązana ?

    http://gadzetomania.pl/2010/11/02/tajemnic...lina-rozwiazana

    🙄

    mario es
    Participant
    #94224

    No i sprawa wyjaśniona podróżniczki w czasie , ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,poprzez takie akcje ci co nigdy nie interesowali się tematyką histori rozwoju aparatów dla niesłyszących ,w ten sposób liznęli trochę histori w tym i ja 🙂 bo ja tez nie wiedziałem jak kiedyś ludzie sobie radzili z niedosłuchem,w sumie gdyby nie ten artykuł o tej rzekomej podróżniczce w czasie, mało by mnie obchodził jakiś tam,protoplasta aparatów słuchowych w postaci wygiętej tuby, ale dzięki temu filmowi sceptycy i ci bardziej nie przekonani , zaczęli się bardziej interesować i zwrócili bardziej uwagę na tematykę z gatunku sci-fi i między innymi podróży w czasie, ujętych w tym artykule, dzięki temu być może, się zainteresują i poczują tego bakcyla do tego typu gatunku . 😉

    Romek 63
    Participant
    #96975

    Wielki Zderzacz Hadronów to maszyna do podróży w czasie ?

    http://odkrywcy.pl/kat,1013295,title,Wielk...,wiadomosc.html

    Dołączona grafika

    Dzięki postępom nauki, podróże w czasie wydają się coraz bardziej realne. Wielki Zderzacz Hadronów (ang. Large Hadron Collider, LHC), prócz odpowiedzi na wiele innych pytań fizyków, najprawdopodobniej pozwoli im na kontakt z przeszłością i przyszłością...

    …tak przynajmniej twierdzą naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Vanderbilt – Tom Weiler i Chui Man Ho. Według nich - największy na świecie zerzacz cząstek, który regularnie funkcjonuje już od roku, może być pierwszą na świecie maszyną, która pozwoli na przenoszenie materii w czasie.

    Badacze zaznaczają, że ich hipoteza nie gwałci żadnych praw fizyki, choć na jej potwierdzenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

    Jednym z ważniejszych celów projektów realizowanych w ramach działania Wielkiego Zderzacza jest odnalezienie i przeanalizowanie tajemniczej cząstki o nazwie bozon Higgsa. Ta hipotetyczna cząstka elementarna miała istnieć kilka milisekund po wielkim wybuchu i dać początek wszelkiej istniejącej do dziś materii. Naukowcy liczą na to, że równolegle do pojawienia się w LHC bozonu, powstaną inne molekuły, tzw. singlety Higgsa. To właśnie w tych ostatnich pokłada się wielkie nadzieje jeśli chodzi o podróże w czasie.

    Badacze z Uniwersytetu Vanderbilt twierdzą, że singlety Higgsa, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, będą w stanie wskoczyć w inny, wyższy wymiar i tym samym przemieszczać się swobodnie względem osi czasu. Ominą one ograniczenie czterech wymiarów, w których żyjemy i będą mogły znaleźć się w przeszłości lub w przyszłości. „Podróż w czasie ograniczona będzie tylko i wyłącznie do tych małych cząstek, więc dla człowieka niestety nadal będzie to niemożliwe. Jeśli jednak naukowcy opracują metodę kontroli singletów Higgsa - będziemy w stanie przesyłać wiadomości do przeszłości i przyszłości”* – tłumaczy na łamach naukowego czasopisma Tom Weiler.

    Śmiałe sugestie naukowców opierają się na uniwersalnej teorii opracowanej w 1995 roku, tzw. M-teorii. Opisuje ona 11-wymiarową przestrzeń, w której „zanurzona” jest nasza „zaledwie” czterowymiarowa czasoprzestrzeń. By przenieść się w czasie, należy osiągnąć prędkość większą od prędkości światła. Możliwe jest to przy odnalezieniu odpowiedniego „skrótu”. Tym skrótem mogą być inne, nieznane nam wymiary. Weiler tłumaczy, że powstałe w wyniku zderzenia protonów w LHC singlety Higgsa będą mogły „wyskoczyć” z czterowymiarowej przestrzeni. Wyższy wymiar będzie niejako kanałem, w którym będą w stanie podróżować swobodnie w czasie. Być może kiedyś przeniosą wiadomości dla naszych przodków lub potomków...

    http://odkrywcy.pl/query,podr%F3%BF%20w%20czasie,szukaj.html

    Galactica
    Participant
    #96980

    E tam, po co komu podróże w czasie ❓ Wolałbym napęd hiperprzestrzenny.

    Pitmistrz
    Participant
    #96982

    Jak na mój gust może się przydać może nam plany napędu warp z przyszłości przyślą.

    Jamjumetley
    Participant
    #97062

    Jakimś cudem przegapiłem tego posta ze zderzaczem hadronów i właśnie sam chciałem o tym napisać. Tu jest artykuł z physorg.com: Large Hadron Collider could be world's first time machine.

    Zamiast "singlety Higgsa" zostawiliby już "tachiony". Bardziej się ze Star Trek kojarzą 😉

    Pitmistrz
    Participant
    #97073

    Raczej chronitony z tego co pamiętam to one spowodowały First Contact.

    Jamjumetley
    Participant
    #97076

    W Memory Alpha przy obu hasłach napisane jest, że cząstka produkowana jest m.in. podczas pracy romulańskiego systemu maskującego. Na tej podstawie śmiem sądzić, że to jedno i to samo. Tyle, że tachiony utkwiły mi w pamięci, a chronitonów nie kojarzyłem...

    Chroniton

    Tachyon

    Romek 63
    Participant
    #99561

    Chińscy fizycy dowiedli – podróże w czasie nie są możliwe ?

    http://gadzetomania.pl/2011/07/26/chinscy-...-nie-sa-mozliwe

    Nadzieje na podróż „kilka” lat wstecz i zobaczenie na żywo dinozaury czy uratowanie świata od Skynetu nigdy się nie uda. Chińscy fizycy właśnie udowodnili, że wehikuły czasu nigdy nie będą działać (przynajmniej w tym wszechświecie).

    No cóż by tu powiedzieć - Wolkanie także byli sceptyczni ;D

    Diabeu
    Participant
    #99562

    To obala tylko to co sami wiemy, a przecież wiemy tak niewiele.Poza tym sposobów na podróż w czasie jest więcej, co przedstawiał sam Pan Stephen Hawking.

    Romek 63
    Participant
    #111452

    Wynaleziono maszynę czasu?

    http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Wynale...,wiadomosc.html

    Nie wydaje mi się ta informacja wiarygodna ale skoro umieszczono ją na tym portalu ( podobno bardzo wiarygodnym ) to i ja ją tu umieszczę 🙄

    Romek 63
    Participant
    #113604

    Świetny wykład 😎

    tanas
    Participant
    #113816

    Mnie zastanawia czy oni myślą nad konsekwencjami podróży w czasie. Jak dobrze wiemy podróż w czasie może spowodować paradoksy i innego rodzaju anomalie. Ale zakładając że nasz podróżnik żyje w 24 wieku. Zbudował wehikuł czasu (delorian z powrotu do przyszłość na przykład) i się cofa do roku 2013. Jednak wystarczy że znajdzie się w naszym czasie zmieni przyszłość. Bo nawet jeżeli by wrócił, to i tak wrócił by do innego świata z którego wyruszył, nawet ten świat byłby co do atoma identyczny, to i tak byłby inny. Taki jest minus podróży w czasie, że można wszystko zepsuć.

    Romek 63
    Participant
    #114834

    Ano ten problem jest właśnie nierozwiązany i z tego powodu podróże w czasie powodowałyby dla nas chyba duży chaos 😀 No chyba że podróżując w czasie nie mielibyśmy kompletnie wpływu na zmianę wydarzeń - tylko jako bierni obserwatorzy być może.


    Czas skutkiem ubocznym splątania kwantowego?

    http://www.geekweek.pl/aktualnosci/17650/c...ania-kwantowego

    [...] Już w 1983 roku Don Page i William Wootters wskazali, że z pomocą splątania można mierzyć upływ czasu - jednak rezultat pomiaru zależy od obserwacji. Jedna metoda pomiaru wymagałaby istnienia zewnętrznego obserwatora (w żaden sposób nie związanego ze Wszechświatem) mierzącego ewolucję splątanych cząstek. Druga - która jest dużo ciekawszym pomysłem - wyjaśniać ma czas w ten sposób, że obserwator wewnątrz Wszechświata widzi ewolucję cząstek w kontekście reszty Wszechświata - zatem czas jest tylko wynikiem splątania kwantowego i istnieje tylko wyłącznie w danym Wszechświecie - zewnętrzny obserwator widzi go jako statyczny i niezmienny - tak jak przewiduje równanie Wheelera-DeWitta.

    Była to ciekawa teoria, lecz czekała ona na eksperymentalne potwierdzenie - czego udało się właśnie dokonać włoskim fizykom z Istituto Nazionale di Ricerca Metrologica (INRIM) w Turynie. Stworzyli oni w laboratorium miniaturowy wszechświat składający się z pary splątanych fotonów, których polaryzacja może ulegać zmianie gdy przekraczają one dwójłomną płytkę.[...]

    Romek 63
    Participant
    #122329

    Wiemy czemu czas płynie naprzód

    http://www.geekweek.pl/aktualnosci/25412/wiemy-czemu-czas-plynie-naprzod

     

    czas-589cx205.jpg

     

    "Jest to o tyle istotne, gdyż lepsze zrozumienie czasu - jednego z wymiarów naszego wszechświata - może pomóc lepiej zrozumieć jego naturę, a być może teraz uda się wyjaśnić definitywnie także takie koncepty jak podróże w czasie."

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram