CZAS

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • Author
    Posts
  • mario es
    Participant
    #5837

    Wehikuł Czasu

    Choć podróż w czasie brzmi jak kolejna historia rodem z science-fiction, dr Michio Kaku i tym razem postara się dowieść, że nie jest to wyłącznie fantastyka. Prof. Jeffrey Hoffman pierwszy człowiek, który spędził ponad tysiąc godzin w przestrzeni kosmicznej wytłumaczyw jaki sposób, dzięki tzw. efektowi dylatacji czasu, stał się podróżnikiem w czasie.

    Fantastyka w Laboratorium - Wehikul Czasu 1/3

    Fantastyka w Laboratorium - Wehikul Czasu 2/3

    Fantastyka w Laboratorium - Wehikul Czasu 3/3

    Romek 63
    Participant
    #93414

    Na jednym z kanałów Discovery widziałem film o lepszym projekcie podróży w czasie niż doktora Kaku. Pewien naukowiec z USA pracuje nad zestawem wirujących laserów które ponoć teoretycznie mogłyby umożliwić podróże w czasie i to nawet z wyborem określonej daty docelowego przemieszczenia.

    mario es
    Participant
    #93428

    Romek63 Mimo różnych teorii i tak temat podróży a czasie jest wart poznania , każdy punkt widzenia buduje cegiełka po cegiełce, teoria po teori ten przysłowiowy wehikuł czasu.

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie

    Podróże w czasie od zawsze intrygowały ludzkość, niewielu z nas wie, że już potrafimy manipulować czasoprzestrzenią, nawet przenosimy już obiekty o kilka milisekund do przyszłości, zmieniając prędkość i grawitację możemy zaginać czasoprzestrzeń, wielu naukowców twierdzi, że kiedyś będziemy w stanie podróżować zarówno w przeszłość jak i przyszłość o ogromne skoki czasowe.

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie PL (1/5)

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie PL (2/5)

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie PL (3/5)

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie PL (4/5)

    Czysta Nauka - Podróż w Czasie PL (5/5)

    Romek 63
    Participant
    #93453

    Podróż w czasie - to brzmi pięknie 🙄 Tylko ciekaw jestem jak rozwiążemy problem różnych paradoksów czasowych 😀 W wyniku takich podróży albo przeszłość będzie nam się zmieniać co chwilę albo będziemy trafiać do nieskończonej ilości równoległych światów - jedno i drugie pachnie mi totalnym TEMPORALNYM chaosem ;D No chyba że przenosząc się w przeszłość i przyszłość i tak nie będziemy widoczni dla żyjących w danym czasie ani nasze działania nie będą miały żadnego wpływu na miejscowe wydarzenia ^_^

    mario es
    Participant
    #93950

    Poniżej taka mała ciekawostka związana bądź co bądź z podróżami w czasie 😎

    Podróżniczka w czasie w filmie Chaplina

    Od 2,43 minuty filmu widzimy na filmie kobietę, które wydaje się trzymać w dłoni telefon komórkowy.

    Tylko że to niemożliwe - film "Cyrk" Charliego Chaplina pochodzi z 1928 roku!

    Dobrze zbudowana matrona w kapeluszu wydaje się też z kimś rozmawiać.

    Jeśli nie wzięła się z wehikułu czasu, co widzimy na filmie? Kobieta zasłania twarz? Poprawia kapelusz?

    Trzyma się za bolący ząb? Przyznacie, że trudno powiedzieć.

    Artykuł pochodzi z : http://gizmodo.pl/gadgets/12254/podroznicz...e_chaplina.html

    Romek 63
    Participant
    #93951

    Jest jeszcze jedna możliwość - ta kobieta mogła być Wolkanką i trzymać komunikator 🙄 To mogła być ich pierwsza wizyta na Ziemi 😛

    mario es
    Participant
    #93966

    Romek Coś w tym jest hmm.... nie wierzę w przypadki 😎

    Elvenking
    Participant
    #93971

    Następne fragmenty programu też są na YT. Polecam.

    Romek 63
    Participant
    #93973

    Ciekawe rozważania. Gdzieś to już widziałem i to nawet w polskiej wersji językowej.

    Romek Coś w tym jest hmm.... nie wierzę w przypadki 😎

    A co do tej kobiety w kapeluszu to tak poważnie to myślę, że rzeczywiście trzyma się za bolący ząb lub bolące ucho. Ewentualnie jest jeszcze jedna opcja taka że mogła usłyszeć wewnątrz ucha jakieś dźwięki na progu słyszalności. To się zdarza niektórym osobom i nawet mi się kilka razy w życiu zdarzyło. Nie wiem co je generuje, może linie wysokiego napięcia, albo nietoperze albo coś innego.

    mario es
    Participant
    #93978

    Romek A może ta kobieta nie była statystką tylko była zwykłym przechodniem i po prostu zakrywała twarz ; przed wścibską wszędobylską kamerą , może najzwyklej w świecie się bała albo nie chciała żeby ją kamera uwieczniła,lub nie zapłacili jej jako statystce i zakryła twarz myśląc nie ma kasy, to nie dam uwiecznić mojej twarzy przed kamerą. Tak sobie gdybam ;)Elvenking Super dokument kurcze szkoda że nie jest po Polsku. 😐

    Romek 63
    Participant
    #94041

    To też całkiem prawdopodobne że po prostu zakrywała twarz przed kamerą 😀

    Diabeu
    Participant
    #94049

    No, ale ta baba ewidentnie mówi do tej ręki, czy co tam trzyma w niej.

    Elvenking
    Participant
    #94050

    Elvenking Super dokument kurcze szkoda że nie jest po Polsku. 😐

    Super to dopiero jest część "Story Of Everything" - chyba każdy powinien obejrzeć.

    IMO robi dużo większe wrażenie w oryginalnej wersji językowej. Polski lektor zawsze sporo obcina i upraszcza w programach Discovery.

    Nie jest to przecież aż tak trudny język ani skrajnie fachowe słownictwo w tym konkretnym przypadku 🙂

    Romek 63
    Participant
    #94051

    ...

    Pewnie baba mówi: nie życzę sobie żadnego filmowania, dajcie mi święty spokój z tą kamerą ! ;D

    Galactica
    Participant
    #94084

    HehePowiem wam tyle; nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę chyba, że dożyjemy podróży w czasie 😀 I jeszcze jedna rzecz na temat czasu; Czas to pieniądz 😀

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram