Forum Trek.pl Newsy Star Trek Czas na powrót Star Treka na mały ekran?

Czas na powrót Star Treka na mały ekran?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
    Guest
    #63377

    Wiedziałem, że to napiszesz Piotrze. Sprowokowałem Cie. Prawdę mówiąc to fakt, że DS9 widziałem dawno temu i to akurat nie te sezony gdzie była strzelanka w wojnie z dominium. 😉 ogladałem te pierwsze sezony gdzie akurat najwięcej było o religii bajorańskiej. Akurat w DS9 dobrym posunięciem było wprowadzenie Worfa. Ciekawą postacią i bardzo dwuznaczną był Odo. Niezły był Bashir, obowiązkową laseczką był a Kira (u niej eksponowano atrybuty inne niż umysł :P), bo Jadzia była raczej typem naukowca, chociaż urody jej można pozazdrościć. Fakt, trochę strzelaniny powinno być ale nie za wiele. Dlatego ENT jest raczej kojarzony z 2 i 3 sezonem niz z pierwszym i czwartym, które były bardziej trekowe. Szkoda, że potem tego nie pociągnięto, bo zaczynało być bardziej ciekawie. Tyle tylko, że serial miał się zakończyć utworzeniem Federecji. DS9 jednak był serialem umiejscowionym zbyt statycznie na treka. Nie mówię, że był zły, bo się fajnie go oglądało, ale jako sf a nie treka. Z tekiem łączyły go postacie z TNG czy ubiory. Wiem, że twórcy celowo zrobili ten manewr by zmienić oblicze treka jako samego latania po galaktyce, ale własnie to jest symbolem treka. Z drugiej strony zbyt mało jednak tych wartości edukacyjnych jest zarówno w ENT jak i w DS9. Niestety mimo wszystko najbliższy pierwowzorowi (TOS) jest jednak TNG. No, poza filmami, które były nader ciekawe i niosące wiele ze sobą. Jednym z ciekawszych był film V - Final Frontier. Ale zauważcie, że własciwie w klasycznych trekach jest troszkę strzelaniny i dużo moralizatorstwa. Czas by powtórzyć sukces TNG, gdzie jest mieszanka wszystkiego co najlepsze.W sumie to dyskutujemy na temat ile jest treka w treku 😉

    Eviva
    Participant
    #63382

    W sumie to dyskutujemy na temat ile jest treka w treku 😉

    Jeśli go będzie za mało, sprawa nie wypali i tyle. Wyrzucić z treka to, co czyniło trekiem TOS i TNG to to samo, co kręcić romantyczny melodramat bez pary zakochanych albo film sensacyjny bez przestępców, szpiegów i detektywów. Owszem, ciekawe jako eksperyment, ale raczej na pewno nie jako film.

    Lo'Rel
    Participant
    #63401

    Jednym z ciekawszych był film V - Final Frontier

    No proszę cię, to najgorszy film jaki mógł się Trekowi przytrafić...

    Piotr
    Keymaster
    #63425

    9 do 1, że idzie o Dear Doctor 😉

    Bingo, wlasnie o ten chodzilo. 😉

    Wiedziałem, że to napiszesz Piotrze. Sprowokowałem Cie. Prawdę mówiąc to fakt, że DS9 widziałem dawno temu i to akurat nie te sezony gdzie była strzelanka w wojnie z dominium.

    R'Cer, ja wlasnie ogladam DS9 po kilkuletniej przerwie i jestem przy klingonskich epizodach - prowokowanie mnie moze zaowocowac posmakowaniem ostrza bat'letha. ;>

    obowiązkową laseczką był a Kira (u niej eksponowano atrybuty inne niż umysł :P)

    Prorocy, trzymajcie mnie! Nie, ja z Toba nie gadam. ;P Obejrzyj DS9 od deski do deski drugi raz - juz wszystko pozapominales. Dopoki tego nie zrobisz, po kazdym wypowiedzianym zdaniu o DS9 radze robic odruchowy unik. 😉

    Lo'Rel
    Participant
    #63438

    9 do 1, że idzie o Dear Doctor

    Kurde, a o czym to było? Bo nie pamiętam po tytule.

    I przepraszam bardzo, ale jeżeli Kira nie błyskała intelektem tylko cyckami, to co powiedzieć o 7 of 9 czy innych T'Polach?

    Piotr
    Keymaster
    #63443

    Kurde, a o czym to było? Bo nie pamiętam po tytule.

    Link - use the google, Luke. 😉

    Anonymous
    Guest
    #63445

    R'Cer, ja wlasnie ogladam DS9 po kilkuletniej przerwie i jestem przy klingonskich epizodach - prowokowanie mnie moze zaowocowac posmakowaniem ostrza bat'letha. ;>

    Wolę bat'leth od frontu niż nóż w plecy 😉

    Prorocy, trzymajcie mnie! Nie, ja z Toba nie gadam. ;P Obejrzyj DS9 od deski do deski drugi raz - juz wszystko pozapominales. Dopoki tego nie zrobisz, po kazdym wypowiedzianym zdaniu o DS9 radze robic odruchowy unik. 😉

    A masz? Jak masz to mi przyslij, bo ja jak wiesz nie mam możliwości na ... Chętnie obejrzę, bo dawno nie widziałem. Z drugiej strony te 10 lat temu takie wrażenie na mnie sprawiła w przeciwieństwie do Jadzi. Może zmienię zdanie.

    I przepraszam bardzo, ale jeżeli Kira nie błyskała intelektem tylko cyckami, to co powiedzieć o 7 of 9 czy innych T'Polach?

    Na pewno bardziej od Jadzi, a to dwie pierwszoplanowe kobitki (Jadzia miała jednak mniejsze cycki :P), co nie przeszkadza, że 7 of 9 czy T'pol jeszcze bardziej epatują "dużymi niebieskimi oczami" ;). Niestety stroje w jakie ubrano Nanę Visitor raczej podkreślały jej figurę w podobny sposób jak Jolane czy Jerry. Tak to zapamiętałem 10 lat temu. Podobną rolę w TOS-ie pełniła pani bosman a w TNG Troy, przy czym Troy jeszcze jakiś intelekt posiadała, w przeciwieństwie do pani bosman czy T'Pol czemu zaprzeczyć się nie da. Akurat nie do końca pamiętam czy inteligencję Kira posiadała, ja jej nie pamiętam. Jednak co do TNG to uważam, że najbarwniejszą postacią była Loksana. Tak zwariowanych pomysłów jak ona to nikt nie miał. Chociażby kąpiel w błocie. Nawet Worfa do tego namówiła ;). Kolega niemiec mógł się w moim wieku nieco przyplątać ;P

    zdarom
    Participant
    #63471

    Kira to błyskała ale intelektem a nie cyckami. W DS9 nie było takich dodatków jak 7 of 9 czy T'Pol. Ale to nie znaczy że nie posiadała porządnej figury, chociaż Jadzia i Ezri są od niej dużo lepsze, a plamek to nie wspomnę.

    Lo'Rel
    Participant
    #63499

    Link - use the google, Luke. wink.gif

    No tak też myślałem, że to ten odcinek. Rzeczywiście, typowo trekowy.

    Khada'r Verys
    Participant
    #64293

    Kolejny serial star trek nie powstanie bo żaden producent czy tv nie wyda pieniędzy po porażce Star Trek Enterprise, chociaż serial nie był taki zły ostatnie dwa sezony były naprawdę bardzo dobre szkoda tylko ze skończyli po 4 sezonie. Niestety 🙁 juz chyba nigdy nie ujrzymy star trek na małym ekranie, bo star trek nie jest juz tak popularny w dzisiejszych czasach, co jest smutne bo uwielbiam treka !!! 🙄

    Lo'Rel
    Participant
    #64303

    Poprawka, jeżeli jedenasty Trek odniesie sukces, to na tej fali powstać może nowy Trek, nowy TOS.

    Eviva
    Participant
    #64305

    Poprawka, jeżeli jedenasty Trek odniesie sukces, to na tej fali powstać może nowy Trek, nowy TOS.

    Mam taką nadzieję, choć obawiam się, że jako wielbicielka TOSu mogę potem żałować i odczuć potężny niesmak.

    Khada'r Verys
    Participant
    #64311

    Mam nadzieje że może jednak jeszcze bedzie kolejny serial treka, bo jestem wielkim fanem treków( obecnie oglądam DS9 ) - seriale moim zdaniem są lepsze od pełnometrażowych filmów, zwłascza jak mają 7 sezonów a nie jak to bylo z Enterprise tylko niecałe 4

    Eviva
    Participant
    #64312

    Mam nadzieje że może jednak jeszcze bedzie kolejny serial treka, bo jestem wielkim fanem treków( obecnie oglądam DS9 ) - seriale moim zdaniem są lepsze od pełnometrażowych filmów, zwłascza jak mają 7 sezonów a nie jak to bylo z Enterprise tylko niecałe 4

    Albo jak z moim ukochanym TOSem - zakichane trzy. Niech nam zyje następny serial trekowy, choćby i 20 sezonów. Chyba Cię polubię.

    Khada'r Verys
    Participant
    #64313

    Moim ulubionym jest TNG, podoba mi się też DS9 ze wzgledu na klimat na stacji i Ferengi, których pokazano w innym świetle niż to było w TNG czy VOY

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram