Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Cryptic rozdaje itemy z C-Store za darmo

Cryptic rozdaje itemy z C-Store za darmo

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • Author
    Moderator

Dołączona grafika

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł newsa. Nie, niczego nie piłem (jeszcze).

W związku z kończącym się powoli eventem letnim Cryptic postanowił wykazać się nietypową dla siebie hojnością. Przez cały kolejny tydzień gracze będą mogli pobrać określone itemy z C-Store całkowicie za darmo. Codziennie około godziny 19:00, od poniedziałku do piątku, do specjalnej promocji trafi inny przedmiot, a jedyne co gracz będzie musiał zrobić, to zalogować się do gry i pobrać go z poziomu C-Store klikając przycisk "Claim".

O dziwo, nie ma haczyków. Cryptic obiecuje przedmioty odblokowywane na całe konto, w tym mundury, a nawet okręty. Mało tego, niewykluczone, że danego dnia rozdawany będzie więcej niż jeden produkt - dla przykładu, okręt Federacji oraz okręt KDF. Wiadomo jednak, że na pewno do promocji nie trafi żaden item dla Romulan.

Podobnie jednak jak w przypadku normalnych zakupów, gracz musi spełniać określone wymagania aby móc pobrać przedmiot. Tj. na przykład aby pobrać okręt Tier 3 musi mieć postać odpowiedniej frakcji powyżej 20 poziomu doświadczenia. Przypuszczalnie jeśli posiadacie przynajmniej po jednej postaci FED i KDF na 50 levelu, to załapiecie się na wszystko, o ile tylko będziecie w stanie się codziennie zalogować.

Źródło: Star Trek Online

Jamjumetley
    Participant

Będą to albo przedmioty, które większość ludzi posiada, albo te które w ogóle im nie schodzą 😛

Silver Phoenix
    Participant

Zapewne, ale mimo wszystko jest to miły gest ze strony Cryptic 😉

Smiecho
    Participant

Od siebie dodam, że Branflakes zapowiada, iż nagrody będą z każdym dniem bardziej cenne (np. poniedziałek: mundur, ... piątek: statek).

A przy okazji... Sławku? 😀 Skąd ty bierzesz takie grafiki? 😀

gordian76
    Participant

Ale każdy prezent jest dobry, takie sloty na oficerów albo większy bank/inventory, a może jaki klucz wpadnie, więc cieszmy się 🙂

Helenth
    Participant

Ale każdy prezent jest dobry, takie sloty na oficerów albo większy bank/inventory, a może jaki klucz wpadnie, więc cieszmy się 🙂

Ja bym na to nie liczyła:

http://sto-forum.perfectworld.com/showpost...mp;postcount=23

swgs1994
    Participant

Acha i chyba to będzie tylko dla graczy premium (nie jestem tego pewien ale niby czemu mieliby dawać graczom f2p coś za darmo?).

Slawek
    Moderator

Acha i chyba to będzie tylko dla graczy premium (nie jestem tego pewien ale niby czemu mieliby dawać graczom f2p coś za darmo?).

Promocja będzie dla wszystkich. Patrz poniższe:

Będą to albo przedmioty, które większość ludzi posiada, albo te które w ogóle im nie schodzą 😛

Biznes tego pokroju nie polega tylko na tym, że sprzedaje się wirtualne świecidełka, ale że motywujesz ludzi do logowania się, czasami być może nawet po tygodniach czy miesiącach przerwy, pokazujesz, że coś się dzieje i w mniejszym lub większym stopniu zachęcasz do pozostania i dalszego grania. Bo "dostałem coś za darmo, to równie dobrze mogę się tym pobawić". Z drugiej zaś strony weź pod uwagę, że jest okres wakacyjny, ludzie siedzą na urlopach, a żeby dorwać item ma się raptem 24h i trzeba mieć dostęp do kompa z grą. Koniec końców nie sądzę aby Cryptic więcej na tym stracił niż zyskał w ogólnym rozrachunku.

Poza tym szału też bym nie oczekiwał. Gdybym miał obstawiać jakie itemy trafią do promocji, to byłyby to wersje T3 Excelsiora i Nebuli (żadnych skórek i prawie bezużyteczne konsole), w przypadku KDF może Koro'T'inga (T3 z chyba mało użyteczną konsolą) albo Vandal (chyba każdy KDF ma już Plasmonica, więc równie dobrze można go dać pozostałym ;P).

Co do mundurów, to Cryptic jakiś rok temu już rozdawał na różnych stronach klucze na wdzianka TOS oraz Enterprise. Nie zdziwię się jeśli właśnie one się powtórzą. A gdybym miał zgadywać, to bym jeszcze dodał Starfleet/Klingon Academy Uniform (aby dać też coś KDF) czy też Mercenary Outfit (który jest dostępny dla wszystkich frakcji, a w grze obecny od lat).

W sumie mamy też Bridge Packi. Nie sądzę aby były one popularne, więc może któryś z nich też trafi do oferty.

A przy okazji... Sławku? 😀 Skąd ty bierzesz takie grafiki? 😀

Google Grafika. 😉

iron1992
    Participant

wszystko to co w tej grze jak i ona sama to tylko linijki kodu więc jeśli dadzą wszystkim po największym skurczybyku(statek) w grze to im nic się nie straci ale wręcz zyskają u gracza że dają raz na jakiś czas jakieś fajne pierdoły.

gordian76
    Participant

Jednym słowem, chodzi o ilość logowań. Pewnie będą podgrzewać atmosferę sypiąc coraz lepszą nagrodą (lub robiąc na nią nadzieję). I na pewno ilość logowań wzrośnie, ja się dowiedziałem o tym przez fejsa. Dla osób, co już wiele kupiły za zeny szału pewnie nie będzie, ale dla innych to może się jakaś perełka trafi. Choć jak tak piszecie to szału nie będzie. Już raz dostaliśmy statki z okazji 3 roku gry, jeden to właśnie mój Romulanin dostał ze zwykłej misji. Ale może jakiś klucz wpadnie czy coś. Skoro ma to być przez 5 dni 🙂 Zobaczymy już za 2 dni.

Jamjumetley
    Participant

Klucz nie wpadnie, bo mógłbyś go w ciągu doby wielokrotnie pobrać. Będą to tylko rzeczy typu kostium, mostek, okręt, rasa - raz kupujesz i przypisany jest do twojego konta.

EDIT:

Just to ensure it's clear, "throughout the week" doesn't mean "each day" and I sincerely apologize if I caused any confusion or set different expectations. To give more info, Monday-Wednesday are around the same value*, Thursday is higher and Friday is even higher. If my calculations are correct, it's over 7500 ZEN worth of free items if you have eligible** characters to claim them all -- some days (3, Wed-Fri) there will be a Fed and KDF ship that can be claimed for a total of 8 items.

*I just realized that Wednesday's items are actually just slightly less in value ZEN wise than Monday/ Tuesday's, but you may find more value in it depending on what you're hoping for (small craft vs. costume, *hint hint*)

**Example: To be eligible to claim a T3 KDF ship, you'd need a Klingon that is at least at level 20 with an available ship slot.

Cheers,

Brandon =/=

Podsumowując: 8 pozycji wartych ponad 7500 Zen. W poniedziałek i wtorek tylko po jednym prezencie. W środę, czwartek i piątek po jednym dla Fed i KDF. Wychodzi, że w poniedziałek ubranko dla Fed. We wtorek Klingon Academy Uniform (jedyny dostępny dla KDF). W środę dają małe jednostki, więc dla KDF będzie to na pewno To'Duj (znowu - jedyna taka pozycja w katalogu dla KDF). W czwartek pewnie okręty z T2 (T3?), a w piątek T5. Chodzą pogłoski, że Fed dostaną D'Kyra; dla KDF najczęściej obstawiany jest Varanus.

Slawek
    Moderator

Jeśli wartość faktycznie około 7500 to te statki T3 by mi tam nie pasowały.Pn. Uniform (FED?) - 550 ZenWt. Uniform (KDF?) - 550 ZenŚr. Myśliwce (Peregrine i To'Duj?) - 1000 ZenCz. Okręty T2 lub T3 - 1500 do 2000 ZenPt. Okręty T5 - 4000 ZenOkręty T2 o tyle mało prawdopodobne w przypadku KDF, że jedyny dla nich dostępny na tym poziomie dopiero wyszedł, więc na pewno nie dadzą go za darmo. Gdyby zaś miały to być T3 i T5, to wartość skacze już powyżej 8000 Zen. No chyba, że zrobią jakąś mieszankę - T2 dla FED i T3 dla KDF. Wtedy by się mniej więcej zgadzało.W sumie coś tam na Tribblu ostatnio zmieniali w D'Kyrze, więc w sumie przypuszczenia mogą okazać się prawdziwe. A zabawne o tyle, że jest to 2 w 1, bo gratis dostajemy jeszcze prom.Gdyby się to potwierdziło, to fajna sprawa, gdyż wygląda na to, że najbardziej prawdopodobnych przedmiotów (poza uniformami) jeszcze nie mam. ;>PS. W sumie chętnie bym wrócił do D'Kyra nawet, ale bez wersji flotowej nijak ma to sens.

Jamjumetley
    Participant

Właśnie te okręty T3 też mi nie za bardzo pasują, ale BranFlakes chyba już ze dwa razy podawał przykład właśnie z okrętem T3.Mi też taki układ odpowiada, bo w najgorszym wypadku dadzą mundury + ewentualnie okręt KDF T3, który mam.Mało prawdopodobne, ale może nie rzucą jednak okrętów z T5, a z T4...Jeżeli jednak będą T5, ciekawe czy będą się kwalifikowały do zniżki wersji flotowej (Varanus). Jeżeli mechanizm promocji polega na obniżeniu ceny do 0 Zen, to chyba tak.

Slawek
    Moderator

Jeśli T5 i jeśli ma wersję flotową, to tak. Promocja będzie niczym innym jak zmniejszeniem ceny do 0 Zen, więc teoretycznie gracz dokonuje zwykłego "zakupu". Jeśli trafi się Varanus, to jak najbardziej kwalifikować się będzie do zniżki. Gorzej w przypadku D'Kyra, który flotowej wersji nie posiada. ;PW sumie, prędzej bym tam widział Maraudera dla KDF, który także nie posiada wersji flotowej (więc Cryptic nikomu przyszłych zniżek nie daje) i też jest dość mało popularny. No ale z drugiej strony odblokowuje on Marauding Force Hangar, więc to też może być za dużo jak na darmo. ;>

swgs1994
    Participant

Nieważne co dostaniemy będzie ok.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram