Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Artykuły Commodities - jak i gdzie?

Commodities - jak i gdzie?

Tagged: 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    Participant

Od pojawienia się systemu reputacji wraz z Sezonem 7 cześć graczy wykorzystuje swoją wiedzę na temat dostępności commodities po "atrakcyjnych" cenach u odpowiednich brokerów, by taniej wykonywać projekty.

Poniżej zamieszczam krótki poradnik gdzie można uzyskać interesujące nas commodities.

EARTH SPACEDOCK

pk2h0Jg.jpg

Broker dostępny w żółtej części Earth Spacedock

DEEP SPACE 9

lFvWKrD.jpg

Broker dostępny w "północnej" części DS9

STARBASE 39

VgIwqmv.jpg

Broker stoi w przedostatnim "pokoju"

DEEP SPACE K7

jftKnap.jpg

Broker znajduje się w centralnej części stacji

SIRIUS BLOCK

nb6mnTg.jpg

Transportowiec można znaleźć nieopodal Kai System

Oczywiście każdy z w/w itemów możemy uzyskać na szybko z replikatora. Jednak koszt ich zakupu jest wtedy wyższy, czasem nawet dwukrotnie.

Dodatkowo w części projektów reputacji potrzebne są LARGE HYPO, LARGE SHIELD CHARGE i MAJOR REGENERATOR.
    Można je kupić u sprzedawców "Requisition Personal Equipment"

WdlZRBF.jpg

Handlarze znajdują się w każdej z wymienionych wyżej lokacji.

Oczywiście wiedzę na temat kupienia tańszych commodities można wykorzystać by wystawiać je na exchange. 🙂

Mam nadzieje że tym tematem pomogę części z Was zaoszczędzić trochę EC lub nawet zarobić. Do zobaczenia w grze.

Piotr
    Keymaster

Fajny tekst. Podpinamy do artykułów. 😉

mad
    Participant

hehe a ja myślałem że z replikatora taniej będzie.. ehh tak federacyjna technologia

Melnikor
    Participant

Dodaj jeszcze do list transportowce latające po Sirius Sector Block, u nich jest chyba najtaniej i wszystkie rodzaje commodities naraz dostępne.

FAB
    Participant

Cargo Ships z Sirius i Regulus są zdecydowanie tańsze. Jeśli dobrze pamiętam, to ceny są o jakieś 25% tańsze jeśli chodzi o "commodities". "Consumeables" oczywiście u sprzedawców na stacjach.

Tom6ek
    Participant

znalazłem bardzo tanie provision ( po 75 za sztuke ) na andorii w jaskini blisko spawnu

Annitaill
    Participant

Witam.

Ze swojego doświadczenia:

BIAŁE commodities - najtaniej bedzie u Cargo Vessel w Sirius Block oraz Regulus Block - obsługują OBIE frakcje tak że KDF też może u nich kupować.

ZIELONE commmodities czyli Contraband (innych zielonych nie ma) - jedyne słuszne żródło pozyskania to postać KDF, ja dziennie wyciagam nawet do 30 sztuk kontrabandy na KDF z assignmentów.

NIEBIESKIE commodities inaczej zwane Gamma commodities - oczywiście tylko z assignmentów w "brązowych" (okolice DS9) sektorach.

Co do LARGE HYPO, LARGE SHIELD CHARGE i MAJOR REGENERATOR to są do kupienia najtaniej na DS9, ale LARGE HYPO oraz LARGE SHIELD CHARGE można także "krafcić" w Memory ALpha (FED) lub Forge (KDF) - wiem nikt sie w R&D nie bawi, ale w ten sposób można sobie nabić "skila" przy pomocy materiałów - może kiedyć dadzą coś ciekawego/dobrego do R&D to bedzie jak znalazł 🙂

Live long and prosper!

FAB
    Participant

Od momentu wejścia LoR zauważyłem parę razy, że na czacie w grze pojawia się pytanie czy można kupić Major Regenerators etc, które są potrzebne do rozwijania nowej reputacji. PRZYPOMINAM, że najtańszy i najlepszy sposób pozyskania "consumables" to wybrać się na zakupy do sprzedawców na stacjach kosmicznych. Kupimy tam wszystko w cenach liczonych w setkach EC. Na exchange też wszystko dostniemy, ale z przebitką rzędu kilku tysięcy EC. Wreszcie pozostaje łut szczęścia, że gdzieś z misji nam te przedmioty wypadną.Jeśli chodzi o "commodities" to powyżej jest instrukcja co i jak 😉

iron1992
    Participant

Ja mam takie pytanie gdzie mogę zdobyć Contraband bo szukam i nie mogę znaleść

Melnikor
    Participant

Kontrabanda pochodzi z misji Doff.

iron1992
    Participant

dzięki wszędzie szukałem ale nie mogłem znaleźć a pomyślałem żeby odkupić trochę od kogoś

FAB
    Participant

Na exchange też znajdziesz.

iron1992
    Participant

Jeśli ktoś ma 5 i jest zainteresowany sprzedażą proszę napisać na Alan@pzietek dam 2-2,5 tysiąca za sztukę jeśli ktoś chce

Helenth
    Participant

Jeśli ktoś ma 5 i jest zainteresowany sprzedażą proszę napisać na Alan@pzietek dam 2-2,5 tysiąca za sztukę jeśli ktoś chce

Żartujesz sobie? Trzeba było od razu poprosić o oddanie za darmo. Nikt ci nie sprzeda Kontrabandy za taką cenę. Chcesz kupić? Musisz się liczyć z wydanie ~60k EC na jedną.

iron1992
    Participant

dobra przesadziłem szukałem i nie było ceny to tak machnąłem ale masz chociaż jeden na sprzedanie po te 60 tyś

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram