Forum Fantastyka Star Trek Co dalej?...

Co dalej?...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #1823

    Jest już po premierze Elite Force'a 2. Teraz trza poczekac aż trochę więcej go będzie w necie i można ściągać (niektórzy już mogą). Jednak martwi mnie to, że to już na razie ostatnia planowana gra ST na PC... Na razie nic nie wiadomo o żadnej nowej.

    Co prawda powstaje jeszcze Star Trek Shattered Universe jednak tylko i wyłącznie na konsole nowej generacji (a ich emulatora na razie nie uświadczymy). Jednak do premiery SU też nie pozostało wiele czasu. A potem?? Koniec treka w grach?? Miejmy nadzieje, że powstanie druga część Bridge Commander lub trzecia część Armady (jednak dwójkę to oni ********** totalnie)

    mnemen
    Participant
    #11090

    Jest już po premierze Elite Force'a 2. Teraz trza poczekac aż trochę więcej go będzie w necie i można ściągać (niektórzy już mogą). [...]

    ... A niektórzy już mają 😉

    Anonymous
    Guest
    #11352

    Eee...Czarno widzę...

    Nieciekawy link

    Krusty
    Participant
    #11530

    Na pocieszenie powiem tylko że gorzej już być nie może. Ale nie martwcie się prawdziwą siła treka nie jest żadan tam Viacom tylko my fani, bo przecież to my uratowaliśmy TOS-a i my też napędzamy tą maszynke, zresztą przecież każdy ma swoje słabsze i lepsze okresy. I właśnie teraz jest ten słabszy okres treka ale w końcu na pewno zaświeci słoneczko(może już jesienią).

    Slawek
    Moderator
    #11537

    Co do Shattered Universe to ta gierka zapewne wyjdzie. Tworzona jest od kilku lat, miała wyjść jeszcze w/po wakajcach więc głupstwem by było teraz jej nie wydawać. Szkoda, że cieszyć się nią będą mogli jedynie posiadacze PS2 i Xbox'a :(. Emulatorów na razie nie ma...A może byśmy zrobili jakąś amatorską gre trekową :P. Ja się już przymierzałem do robienia RPG Trekowego w RPG Maker 2003 (mimo, iż to program do gier nie jest on prosty a można naprawdę świetne gry w nim zrobić.

    Coen
    Participant
    #11538

    Tyle ze grafa w RPG makerze jest tylko czysto mangowa, i to jego najwiekszy minus

    Reyden
    Participant
    #11541

    od kilku miesięcy kołacze mi sie w głowie pomysł sieciowego RTS ( bardzo rozbudowanego ❗ ❗ ) , tyle tylko nie potrafie jeszcze programowac, moze za pare lat zrobie/zrobimy taka grę

    Fixer
    Participant
    #11550

    Nie chce byc cyniczny ale programowanie gry siecowej to cala odyseja i to bardziej niz kosmiczna. Rayden szkoda ze nie miales kontaktu z programowaniem. Nie bede cie zniechecal ale zrobienie gry w dzisiejszych czasach zdecydowanie przekracza mozliwosci 5 genialnych osob - specjalistow w swoich dziedzinach programowanie grafika 🙁 a co mowic o jednej 🙁

    Reyden
    Participant
    #11551

    nie Rayden tylko Reyden ❗ ❗ ❗

    Thengel
    Participant
    #11556

    Polecam zajrzenie na tu

    Fixer
    Participant
    #11591

    Sorry Reyden moj blad 😀 Thengel to jest gra rpg opracowywana przez fanow to calkowicie inna sprawa. Poza tym jak zanam zycie zgranie pracy koderow grafikow muzykow jest prawie niemozliwe. Mam nadziej ze w ogole ja skoncza. Niestety zbyt dobrze wiem jak wyglada taka zabawka od srodka zeby sie ludzic co do mozliwosci jej zbudowania. Juz sama zabawa prostymi algorytmami jest wystarczajaco skomplikowana a zgranie tego ze wszystkimi skladowymi prawie niemozliwe jesli nie jest to twoja jedyna praca do wykonania. Niestety takie jest zycie. 🙁

    Slawek
    Moderator
    #11627

    Tyle ze grafa w RPG makerze jest tylko czysto mangowa, i to jego najwiekszy minus

    Nie doceniasz tego programu :). Co tam masz mangowego? Portrety? Wrzuciłoby się własne albo nie wrzucałoby się w ogóle. Ludziki? Da się przeżyć, ale je też można zrobić własnoręcznie. Tekstury? To samo, wszystko można zrobić od nowa.

    Oto przykład trochę lepszej grafy choć nie takiej na jaką stać RPG Makera - http://icarustss.w.interia.pl/Screeny/graf1.GIF , http://icarustss.w.interia.pl/Screeny/graf2.GIF

    Domko
    Participant
    #19348

    Wiem jak to jest z tworzeniem gier. Programuję już od 10 lat, znam Basic, C++, Pascal na bardzo dobrym poziomie (nie, to nie CV 🙂 ), a i tak, gdy zebraliśmy się z dwoma kumplami - grafikami modelującymi w 3d studio MAX - to nie skończyliśmy gry RPG, bo mnie trochę przycięło, a poza tym po 2 miesiącach pisania nadal nie było zbyt ciekawego efektu. Do tego dochodziły ciągłe zmiany technologiczne - aby dopasować się do panujących trendów najpierw miała ta gra być 2D, potem częściowo 3D, a na koniec całkowicie w 3D, ale wtedy już zrezygnowaliśmy z projektu i pozostało mi tylko kilkaset linijek kodu w C++ (z wykorzystaniem DirectX... ech, teraz bym to robił w OpenGL) , kilka grafik i pomysł, którego nie zrealizowałem.Dlatego jeśli ktoś mówi, że w kilka lat nauczy się programować, zbierze grupkę i napiszą grę to mówię: marne szanse.

    izbkp
    Participant
    #19351

    Dlatego jeśli ktoś mówi, że w kilka lat nauczy się programować, zbierze grupkę i napiszą grę to mówię: marne szanse.

    Wczesniej czy pozniej pojawia sie aplikacje sluzace do projektowania gier 😉

    Polegac to bedzie na tym ze poklika sie mysza, ustawi pare parametrow a program wygeneruje nam gotowy do skompilowania kod gry wg zadanych parametrow ;P

    Fixer
    Participant
    #19352

    Wczesniej czy pozniej pojawia sie aplikacje sluzace do projektowania gier 😉

    Polegac to bedzie na tym ze poklika sie mysza, ustawi pare parametrow a program wygeneruje nam gotowy do skompilowania kod gry wg zadanych parametrow ;P

    Pare a wlasciwie juz parenascie lat temu na rynku byl dostepny program Click&Game czy jakos tak. Pamietam ze byla to taka aplikacja - zabawka do robienia gier. Jednak efekty dzialania tego programu byly dosc mizerne.

    Jednak takiej "prawdziwej" i "profesjonalnej" aplikacji do robienia gier niogdy nie bedzie... Z roznych powodow. Zreszta nawet jesli sie pojawi sie cos udajacego takie cos na rynku... To generowanie gier bedzie przypominalo budowanie kodu HTML za pomoca Word'a. 😛

    acha jesli ktos naprawde chcialby zwiazac swoj zywot z branza to najpierw polecam ten FAQ

    http://www2.ravensoft.com/getajob.htm

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram