Forum Fantastyka Star Trek Co dalej po Nemesis...

Co dalej po Nemesis...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • Author
    Participant

Witam serdecznie..Zastanawiam sie bardzo co sie dzieje w tradycyjnej linii czasowej, czyli po Star Trek Nemesis ... ? Czy ktos napisal moze ksiazke o tym... Gdzie ewentualnie taka ksiazke moge pobrac lub kupic ???PS. Posiadam wszystkie odcinki i filmy Star Trek.. Jesli ktos potrzebuje udostepnie linka do pobrania (poprzez uslugue opery).Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Jamjumetley
    Participant

Nie jestem pewien, czy to wszystko co dzieje się po Nemesis, ale tylko to kojarzyłem. Jest seria książek o Rikerze, jako kapitanie U.S.S. Titan. Tu są owe książki wymienione: Wikipedia. W tym samym artykule figuruje jeszcze siedem innych pozycji. Głębiej nie szukałem. Komiks będący wstępem do nowego Star Trek, też dzieje się w oryginalnej linii czasowej i występuje w nim kilka postaci z The Next Generation. Jeżeli interesujesz się grami komputerowymi, a konkretniej MMORPG, to Star Trek Online ma miejsce właśnie w okresie post-Nemesis.

Mam nadzieję, że zostaniesz na naszym forum.

BTW. Również doceniam możliwości Opera Unite 🙂

Match
    Participant

Jak już napisał Jamjumetley, częściowo na to pytanie odpowiada też komiks ST: Countdown - spoiler linijkę niżejData żyje i jest kapitanem Enterprise, Picard jest ambasadorem UFP na Vulcanie, Worf jest generałem IKA, Spock jest ambasadorem u Romulan, Romulus zostaje zniszczony

Galactica
    Participant

A propos tego filmu; dziś był on w TVP1 (24.01.2010). Nawet ciekawy choć troszke go przegapiłem.

Match
    Participant

Domyślam się, że kolega/koleżanka (przepraszam, ale z końcówek nie sposób wywnioskować) właśnie w związku z dzisiejszą emisją napisał(a).

Jamjumetley
    Participant

A propos tego filmu; dziś był on w TVP1 (24.01.2010). Nawet ciekawy choć troszke go przegapiłem.

I w kręgach fanowskich dość kontrowersyjny. Jego jakość jest dyskusyjna. Sam mam problem z jednoznaczną oceną. Po wyjściu z kina, podobał mi się. Później, oglądając na komputerze nie byłem zachwycony. Jak już dostałem w swe łapska zestaw wszystkich filmów i znów się z Nemesis zapoznałem, opinia o tym filmie się poprawiła i od owego czasu wciąż się poprawia. Niemniej, poważne zaniedbania w nim są...

Toreth
    Participant

Jest już mnóstwo po-nemezisowych książek. Jak już wspomniano - cała seria (ciągle kontynuowana) USS Titana pod dowództwem Rikera, dalsze losy Enterprise-E z Picardem, plus inne załogi (np. Corps of Engineers - cała seria powieści).

Jako że najwyraźniej "stara" linia czasowa została porzucona, autorzy mają niezłe pole do popisu.

Wątpię, by były tłumaczenia na polski, więc jeśli nie znasz angielskiego, to nic Ci po nich, ale jeśli znasz, to polecam - niektóre są naprawdę dobre. Napisałam kilka recek, możesz rzucić okiem.

http://star-trek.com.pl/index.php?option=c...3&Itemid=37

Pitmistrz
    Participant

Mnie by zainteresowały te książki w wersji elektronicznej jak by ktoś miał.

Lo'Rel
    Participant

Niemniej, poważne zaniedbania w nim są...

Jamjumetley, ale jakie? Z ciekawości pytam, żeby zobaczyć czy pokrywają się z moimi, sam też nie potrafię jednoznacznie ocenić Nemesis.

fluor
    Keymaster

Pewnym zaniedbaniem jest to, że górnicy budują najnowszy okręt wojenny, przejmują władzę w państwie rządzonym przez tajne służby...

I do tego ich szefem zostaje ludzki klon...

pepan
    Participant

Dzieki za szybka odpowiedz. No i dyskusja na temat co po nemesisie sie rozkrecila ;)@Jamjumetlej czytam te forum juz od bardzoooo daaawna, ale dopiero ostatnio sie zapisale, wiec jestem starym czytelnikiem.Niestety nie znam na tyle dobrze jezyka angielskiego zeby czytac i wszystko zrozumiec... Dlatego tez nie chce tych ksiazek poki co kupowac... ale.. jesli gdzies znalazlbym je bardzo chetnie zobaczylbym... moze nie jest az tak zle z angielskim.A moze ktos wpadl na szalony pomysl przetlumaczenia tych ksiazek?Aha...Przypomnialem sobie jeszcze o czyms... Szukam aktualnie na sieci extrasow z oryginalnych plyt dvd z sezonami treka. Aktualnie posiadam extrasy z TNG, niestety nie ma do nich napisow, w chwili obecnej sciagam extrasy VOY, nigdzie natomiast nie moge znalezc do DS9. Przyznam sie szczerze ze do ENT nie szukalem, bo nigdy nie przemawial do mnie ten serial.. chociaz bimbałki T'Pol sa calkiem fajne 😉 Takze jesli ktos chce extrasy udostepnie przez Opere.Pozdrawiam

cinus
    Participant

z DS9 sa na YT chyba. Co do ebooków, to ja kiedyś z torrentów ściągnąłem mega-packa 😉

pepan
    Participant

@cinus czy mozesz tego megapacka jakos udostepnic ?

tutaj mozesz wrzucic

http://macbook.tele-mate.operaunite.com/

ps. okazuje sie ze brakuje mi TNG 4x26, 4x01, 1x06, czy ktos pomoze ??

Lo'Rel
    Participant

Pewnym zaniedbaniem jest to, że górnicy budują najnowszy okręt wojenny...

Nie no... to jest chyba oczywiste. Pytałem o jakieś inne zarzuty, takie ja wiem... może mniej rzucające się w oczy?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram