Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Co by było gdyby doszło do wojny ...

Co by było gdyby doszło do wojny ...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    Participant

pomiędzy Cieniami z B5 a Asgardem z SG-1.Kto by wygrał tą wojnę??.Ja stawiam na Cienie, są dużo starsze od Asgardu ( wg. B5tech maja > 9 MLD lat, w B5 było gdzieś powiedziane, że Cienie byli starzy, kiedy jeszcze starożytność była młoda); nie mają żadnych hamulców moralnych.Jedyna ich słabość to wrażliwość na telepatów ( w SG-1 są takowi??)

r_ADM
    Participant

ja stawiam na asgaard 😐

Od Moderatora: r_ADM troche wiecej inwencji :> Taki stary wyjadacz a ma tylko jedno zdanie do powiedzenia w temacie. Wstyd 😉

Ixion
    Participant

Wielkim znawcą B5 to ja nie jestem, ale Asgard dysponują zabawkami, które pozwalają im się bawić czasem, a to jak wiemy z ST jest chyba najbardziej zaawansowaną technologia, której nie ma np. Federacja (w czasach TNG). A skoro wiemy, że Federacja rozjeżdża spokojnie wszystkie rasy z B5, to na mocy przechodniości tej relacji Asgard są lepsi od Cieni. Poza tym (o ile dobrze wiem), to osłony nie są zbyt powszechne u cywilizacji z B5, tymczasem Asgard mają je rozwinięte na znacznym poziomie. Dodatkowo, można powiedzieć, że Asgard byli w stanie toczyć wojnę z Replikatorami (czyli takim Borgiem z SG1), co raczej by się Cieniom nie udało.

Coen
    Participant

Dodatkowo prędkości. Azgardczycy są w stanie skakać do innej galaktyki równie łatwo jak my do baru obok na piwo. Cienie nawet o tym za bardzo marzyć nie mogą (z tego co wiem).Dodatkowo co do cieni to mamy sprzecznosc bo Lorien mówi z kolei, że Starożytni (pierwsi) odnaleźli cienie jeszcze w ich dzieciństwie cywilizacyjnym, czyli stawiałbym ze w okresie gdy zaiwaniali oni z włóczniami po lesie

Zarathos
    Participant

To zalezy. Jezeli brac pod uwage Cienie z serialu, no to baju baju - moga zbierac zabawki i isc do domu - Asgard bylby w stanie rozjechac 90% ras z ST, B5 by nawet nie zauwazyl.Jezeli brac caly kanon B5 (czyli np 'First Ones Wars' czy Technomage Trilogy', ze o B5Wars nie wspomne), to Cienie mialyby szanse. W FO Wars Cienie sa w stanie manipulowac rzeczywistoscia (czyli np sprawic ze cos przestanie istniec, jakas rasa rozwinie sie inaczej etc), a w B5Wars najwieksze okrety Cieni maja wystarczajaca moc zeby jednym strzalem rozmienic planete na drobne.A skakanie miedzy galaktykami - Cienie maja naped pozwalajacy przemierzyc galaktyke w pare dni. Wiec do sasiedniej galaktyki w dwa trzy tygodnie czy cos kolo tego przeleca. w B5 problem polega na tym, ze po wyleceniu poza obrzezem galaktyki nadprzestrzen dostaje j**la i nawigacja jest praktycznie niemozliwa, nawet dla pierwszych. Wiec po prostu trudno jest trafic gdzie sie chce 🙂

Coen
    Participant

No to nawet w pare dni. Azgard z ich rodzimej galaktyki do naszej przelatuje w kilka minut:)

Zarathos
    Participant

Zgadza sie. nie mowilem ze Cienie czy Vorlonowie sa lepsi, tylko ze tez to potrafia zrobic w rozsadnym czasie.

r_ADM
    Participant

Do Moderatora: moj jednozdaniowy post mial byc ironiczny, ale poniewaz nie ma juz ladnej graficznie emoty "rolleyes" uzylem ":|" i ironia nie wyszla ;Pogolnie dyskusje na temat wojen miedzyserialowych sa imnsho bezprzedmiotowe. zawsze mnie dziwi na jakiej podstawie ludzie mowia, ze oslony federacji wytrzymalyby, lub nie, w starciu z tym czy innym okretem [tu wstaw jakikolwiek okret z innego serialu czy filmu]. na poparcie tych tez nie ma zadnych dowodow, wiec liczy sie tylko osobiste zdanie danej osoby. jakiekolwiek uzasadnienia sa nic nie warte, bo nie ma jednolitego punktu odniesienia.dlatego tez zdanie "ja stawiam na asgaard" jest rownoznaczne z reszta obecnego tu belkotu 😛

Sai
    Participant

(...)dlatego tez zdanie "ja stawiam na asgaard" jest rownoznaczne z reszta obecnego tu belkotu 😛

[post="23080"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Ja również stawiam na Asgard, w końcu są „pierwszymi” i doświadczonymi istotami . Zgadzam się również, że porównania batalistyczne między serialami są dosyć niefortunne, ale r_ADM zmiłuj się 😉 . To nie jest wykład naukowy i tutaj każdy może sobie bełkotać, co myśli na temat konfrontacji jakichkolwiek ras itp. Tematem było wyrażenie opinii na temat porównania szans B5 i SG1 i tak się stało. Jego wynikiem są wyimaginowane subiektywne wyniki, które opierają się na odczuciach piszących i to się liczy, ponieważ świat B5 oraz SG1 to fikcja i tym pozostanie.

r_ADM
    Participant

To nie jest wykład naukowy i tutaj każdy może sobie bełkotać, co myśli na temat konfrontacji jakichkolwiek ras itp.

tak, tylko wypowiedzi w takich tematach czesto maja charakter kategoryczny. ktos uzna, ze 'x' wygraliby z 'y' i zaczyna pisac jakies bzdury, ktore maja poprzec jego zdanie 😛

no to przeciez sobie ludzie belkocza. ja im niczego nie zabraniam, wyrazam tylko swoje skromne zdanie ;P

The D
    Participant

Też jestem zdania, że takie międzyserialowe porównania są bardzo bardzo na oko. Szczególnie że nawet w obrębie jednego serialu widać niekonsekwencje w różnych odcinkach. Natomiast mogę się rzeczowo przyczepić do:

A skakanie miedzy galaktykami - Cienie maja naped pozwalajacy przemierzyc galaktyke w pare dni. Wiec do sasiedniej galaktyki w dwa trzy tygodnie czy cos kolo tego przeleca.

Odległość pomiędzy najbliższą galaktyką (chyba M31) a Drogą Mleczną jest 24 większa niż średnica DM, czyli jeżeli przelot naszej Galaktyki zajmuje cieniom kilka dni, to do najbliższej będą lecieć kilka miesięcy.

Zarathos
    Participant

Co do porownywania, to jak ktos ma czas i ochote to wcale nie jest takie glupie jak sie wydaje (a przy okazji mozna potrenowac fizyke :)) - predkosc napedu widac, moc broni mozna policzyc z tego co widac na ekranie, tak samo jak moc oslon. Inna sprawa ze te skacza z odcinka na odcinek 🙂

Co do przemiezania odleglosci miedzy galaktycznych - coz, faktycznie moj byk 🙂

r_ADM
    Participant

podziwiam twoj wzrok Zarathos 😛

Zarathos
    Participant

dziekuje. 😛 jezeli chcesz zobaczyc jak robione sa obliczenia mocy broni zapraszam na moja strone.

r_ADM
    Participant

az z ciekawosci zajrzalem 🙂

najbardziej podobalo mi sie pierwsze zdanie.

Wokół uzbrojenia okrętów Star Treka narosło wiele mitów. Ich moc, właściwości etc są w zasadzie nie znane, a dostępne liczby są w zasadzie wyłącznie spekulacjami autorów stron internetowych i opracowań i nie mają wiele wspólnego z kanonem.

a bardziej do rzeczy. kazda z twoich liczb moze sie zmieniac diametralnie. co chwila zakladasz to czy tamto; rozumiem, ze to na potrzeby uproszczenia dalszych obliczen, ale z takich rownan nie wyjda raczej dokladne i spojne dane.

nie rozumiem dlaczego zakladasz, ze wlasciwosci materialu, z ktorego tworzony jest okret borg jest chociazby w przyblizeniu podobna do wlasciwosci zelaza. juz teraz zelazo to nie najtrwalszy material, a wlasnie taki jest potrzebny do produkcji okretow kosmicznych.

biorac to pod uwage wszystkie pozniejsze obliczenia ida sie...

To oznacza iż tylko połowa floty atakowała planetę. Jest to mało prawdopodobne, dlatego przyjąłem, iż pozostała flota dokonywała ataku poza zasięgiem kamer. Z odcinka „The Search” wiemy, iż planeta Założycieli miała warunki na powierzchni niemal identyczne do Ziemi, można więc przyjąć i dzieliła z Ziemią także inne właściwości.

nie mozesz zakladac, ze cala flotylla miala tyle i tyle okretow bo akurat tyle bylo widocznych na ekranie. tak samo z ostrzalem.

nie do konca tez zgadzam sie z teoria, ze planeta zalozycieli, miala warunki podobne do ziemi. nie pamietam zeby w odcinku w ogole byla mowa o ziemi (cytacik poprosze) a nawet jesli, to planeta krazyla w przestrzeni bez innych planet. nie byla czescia ukladu gwiazdowego a wiec nie oddzialywala na nia zadna inna sila. porownania do ziemi sa zatem mocno chybione.

nadal uwazam, ze z obserwacji serialu zadnych spojnych danych uzyskac sie nie da. wszystkie dane moga ulegac diametralnym zmianom, dlatego tez pozostaje przy swoim 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram