Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Uniwersum Gry, porady i taktyka Ciekawostki, Sekrety, Easter Eggs i inne

Ciekawostki, Sekrety, Easter Eggs i inne

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 54 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #6949

    Już jakiś czas temu nosiłem się z myślą założenia podobnego tematu. Wiele gier posiada rozmaite smaczki i sekrety, których znalezienie lub odkrycie stanowi przypadek, szczęście, czy też ciekawość. W tym temacie skupimy się na Star Trek Online i jego mniej lub bardziej interesujących dziwadłach.

    Jednym z bardziej znaczących "sekretów" jest możliwość pozyskania Borg Science Bridge Officer Candidate, czyli w pełni zasymilowanej drony. Jest to zupełnie inny oficer niż ten dostępny z C-Store, a zdobyć go można robiąc misję STF Khitomer Accord Ground. W tym celu należy wbiec do jednego z dwóch Isolinear Molecular Reconverter PRZED uruchomieniem sekwencji ich destrukcji i... zginąć. Gracz otrzyma wtedy Accolade "Assimilated", a w dzienniku misji znajdzie nowe zadanie, wymagające zgłoszenia się do Battle Group Omega i przyjęcie oficera.

    Więcej informacji o boffie znajdziecie tutaj

    Wielu graczy także świadoma jest istnienia rozmaitych gatunków Tribbli oraz metody ich rozmnażania. Oprócz futrzaków dostępnych tradycyjnymi metodami oraz z C-Store do gry trafiło także kilka unikatowych gatunków, które można otrzymać tylko i wyłącznie podając do zjedzenia jeden konkretny typ żywności. Pełną rozpiskę znajdziecie tutaj, a sam proponuję zwrócić szczególną uwagę na prawą stronę schematu.

    A propos Tribbli, jednym z rzadkich gatunków jest Winter Tribble, którego pogłaskanie w okresie świątecznym (grudzień) sprawia, że wokół postaci pada śnieg i rozlega się dźwięk dzwonków.

    Dostępny podczas wspomnianego okresu świątecznego Q's Winter Wonderland był szczególnie ciekawym miejscem. Można było poślizgać się m.in. na lodzie, ale jeśli gracz wbiegł na lodowisko mając założone Frosted Boots, to jego postać zaczynała jeździć po lodzie niczym na łyżwach.

    Każdy gracz posiada odmienną opinię na temat misji Night of the Comet, a przede wszystkim polecenia przygotowania Nerve Tonic dla jednej z NPC. Teoretycznie poprawnie przygotowana butelka znika po jej przekazaniu, ale można dowolną ich ilość wynieść z misji np. dając je na przetrzymanie swym oficerom. Po co? Otóż wypicie Nerve Tonic przez żeńskie postacie sprawia, że zaczynają one tańczyć... dosyć ponętnie... Zapewniam, że nie znajdziecie tej animacji nigdzie na liście emotikon. 😉

    Chcecie darmową broń? Nic szałowego, ale w misjach Doomsday Device oraz Boldly They Rode można znaleźć skrzynki zawierające losową broń typu Rare dostosowaną do poziomu postaci.

    Jeśli znaleźliście inne ciekawe, przydatne, lub po prostu zabawne sekrety w grze, podzielcie się nimi w tym temacie. Proponuję jednak odpuścić sobie wszelkie bugi - czy to graficzne, czy to niedopatrzenia ze strony twórców, które szybko zostaną usunięte/naprawione.

    Slawek
    Moderator
    #107005

    Świeża rzecz, której nie znalazłem nawet na STOwiki. W taki sam sposób jak z różnych misji można wynieść specyficzne itemy (gaśnica, latarka, nerve tonic itp.) tak samo można łatwo zdobyć bardzo fajną zabawkę przeciwko Borg. W tym celu udajecie się na Defera Ground Invasion i sprawdzacie misje dostępne u NPC o imieniu Jula. Jeśli dobrze trafiliście z czasem, to dostępne będzie u niej zadanie typu Zone Wide polegające na przetestowaniu Experimental Anti-Borg Device. Przedmiot o tyle ciekawy, że można go używać do woli, w przeciwieństwie do jego odpowiednika z craftingu, który jest consumable. Wystarczy, że przyjmiecie misję i upomnicie się o przedmiot. Zadania kończyć nie trzeba - nawet jeśli je porzucicie, to Device pozostanie w Waszym ekwipunku.Przedmiot działa na takiej zasadzie, że rzuca na wrogą dronę losowy buff lub debuff. Czasem będzie to stun, innym razem confuse, albo zmniejszenie, a w tych pechowych przypadkach np. przyspieszenie bądź heal. Niemniej jednak cooldown to raptem ~10 sekund, więc można się tym zabawić, np. w STFach.

    Slawek
    Moderator
    #107086

    Sam w tytule wątku napisałem "easter eggs", wspominałem parę razy o Q's Winter Wonderland, a nie wspomniałem o dość zabawnym nawiązaniu, które pojawiło się w grze z okazji premiery Star Wars: The Old Republic.

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    FAB
    Participant
    #107145

    Sądzę, że to pasuje do tego tematu...

    Za wykonanie krytyka w misji "Holodeck Performance of Hamlet" (opcja dla FED) otrzymujemy specjalnego DOFF o nazwie William Shakespeare, który jest hologramem, a jednocześnie fioletowym kwatermistrzem.

    Posiada następujące cechy:

    Cunning

    Eidetic Memory

    Emotional

    Photonic

    Resilient

    Dołączona grafika

    Helenth
    Participant
    #107212

    Podejrzewam, że to nadaje się tutaj 🙂

    Zastanawialiście się jak to jest popatrzeć na Ziemie z kosmosu (nie przez okno, czy z widoku statku)? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to jest to możliwe! Powstaje tylko pytanie "jak"?

    1. Udaj się na ESD (Earth Space Dock),

    2. Przejdź do pomieszczenia z bankiem,

    3. Stań naprzeciw szyby (na lewym spadku),

    4. Ustaw stopy, tak aby były równolegle do szyby,

    5. Wyloguj się i zaloguj ponownie,

    6. Baw się dobrze! Jeśli ci się nie udało, to próbuj dalej. 🙂

    Na potwierdzenie zamieszczam screeny i link do filmiku.

    screen 1 screen 2 filmik

    Belgron
    Participant
    #107221

    Za pierwsze wykonanie misji Facility 4028 dostaje się paczkę Duty Officer Requisition. Umieszczenie fioletowego DOFFa w Active Ground Duty spowoduje że można zrobić w replikatorze Ketracel White, który można dać BO Jem'Hadar.

    Misja Coliseum, etap na arenie: gdy zostaną uwolnieni wszyscy więźniowie warto odwiedzić drugie pomieszczenie więzienne. Znajdziemy tam Melee Weapon Uncommon lub Rare

    Sirius Block: gdy zmienisz kanał na inny to wylądujesz przy Sol System (bez względu na to jaką wcześniej zajmowałeś pozycję).

    Lafiel
    Participant
    #107229

    Podejrzewam, że to nadaje się tutaj 🙂

    Zastanawialiście się jak to jest popatrzeć na Ziemie z kosmosu (nie przez okno, czy z widoku statku)? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to jest to możliwe! Powstaje tylko pytanie "jak"?

    1. Udaj się na ESD (Earth Space Dock),

    2. Przejdź do pomieszczenia z bankiem,

    3. Stań naprzeciw szyby (na lewym spadku),

    4. Ustaw stopy, tak aby były równolegle do szyby,

    5. Wyloguj się i zaloguj ponownie,

    6. Baw się dobrze! Jeśli ci się nie udało, to próbuj dalej. 🙂

    Na potwierdzenie zamieszczam screeny i link do filmiku.

    screen 1 screen 2 filmik

    Nice. Muszę spróbować! 😀

    Helenth
    Participant
    #107397

    Jako taka drobna ciekawostka, która jest najzwyklejszym bugiem gry 🙂

    Po zmianie instancji na ESD kilku NPC zmienia swoją pozycje. Poniżej kilka screenów 😀

    Quinn na transporterze

    To co razem sobie posiedzimy i poplotkujemy?

    Ja jako nowy Admirał

    Ah, nie ma to jak zając stołek Admirała.

    Ochrona z jakże lekką bronią

    No spoko, ja rozumiem, że to praktycznie nic nie waży, ale nie musicie nimi tak wymachiwać.

    I Sulu zastanawiający się na środku korytarza

    Założę się, że główkuje nad sposobem, w który się tu dostał.

    PS - Nie gwarantuję, że to się uda, dzisiaj normalnie zmieniałam już instancje na ESD, dopiero za którymś razem zdarzył mi się ten bug, a co najdziwniejsze na dwóch postaciach.

    Uchi
    Participant
    #107774

    Coś podobnego dzieje sie u klingonów. Wbijam do First City a tam nie ma oficera od kontry, spieszyło mi się wiec go nie szukałem, skog do innej zony wrócił go na miejsce. 🙂

    Helenth
    Participant
    #107955

    Próbował ktoś bawić się w bazie floty? Sprawdzał ktoś wszystkie jej zakamarki? Ale na pewno nikt z was nie odkrył tego!!

    http://youtu.be/hsKFvL1I9hA

    Jeszcze nie tak dawno temu było wiele sposobów, żeby ominąć tekstury i dostać się do wnętrza bazy, ale obecnie jest tylko jeden i nie zawsze działający sposób.

    Właściwie udało mi się tam dostać dosłownie przez przypadek. Nie próbowałam tego, a przynajmniej w danym momencie. Po prostu stało się i trzeba było wykorzystać sytuacje 😀

    Co prawda powtórzyć mi się tego nie udało, ale pośredni efekt uzyskałam kilkukrotnie.

    1. Udałam się do bazy floty z inną osobą.

    2. Oboje przenieśliśmy się na przypadkowy pokład - np. Eng.

    3. I jako pierwsza kliknęłam przycisk przenoszenia do OPS, a osoba towarzysząca (w tym przypadku Invent) 1-2 sek później.

    4. Ponieważ chwilę się ładowałam, to Invent pojawił się jako pierwszy w miejscu, w które domyślnie ja miałam wylądować. Moja pozycja została zepchnięta i pojawiłam się nie w turbowindzie, a na zewnątrz niej.

    5. Gdy próbowałam powtórzyć wyczyn, miałam kilkukrotnie sytuacje, że utknęłam w ścianie lub jakimś przedmiocie. Ale już poza turbowindą nie wylądowałam. Przyznam, raz udało mi się nawet w suficie pojawić, ale cięgle nie mogłam się ruszyć. Niestety.

    MnICH
    Participant
    #107975

    Ja to tylko demo rekorderem ogladalem, ale oczywiscie na "zywo" jest duzo lepiej!Przypominaja mi sie czasy gdy w wow-ie podobnie sie bawilem, zanim blizz prawie calkowicie zablokowal mozliowosc wall jumping-u i wall walking-u...

    invent
    Participant
    #108475

    Jak by ktos szukal accolade na nowy romulus to jest mapka ktora ulatwia w znalezieniu miejsc.

    http://tinypic.com/view.php?pic=33wr2qa&s=6

    FAB
    Participant
    #109359

    Nie do końca to jest związane z tematem, ale nie chcę zakładać osobnego tylko z tego powodu. Otóż dzisiaj na Nowym Romulusie spotakałem poniższego jegomościa w randze ambasadora... Mam nadzieję, że to tylko przypadek, że mimo takiego stażu w grze ma takie obrażenia.

    Dołączona grafika

    invent
    Participant
    #109624

    Na krześle "Q"

    Dołączona grafika

    invent
    Participant
    #109911

    Czasem długo trzeba czekac:

    Dołączona grafika Dołączona grafika

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 54 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram