Forum Fandom Opowiadania Komentarze CIEKAWE CZASY - komentarze

CIEKAWE CZASY - komentarze

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • Author
    Posts
  • Zarathos
    Participant
    #2205

    No, mozecie sie wyzywac. Szczegolnie Coen jak mniemam

    Ixion
    Participant
    #21067

    Nie miałbym nic przeciwko temu opowiadaniu, gdyby nie fakt, że jest zupełnie nielogiczne. Federacja nie atakuje nikogo pierwsza, bo to nie jest jej styl działania, szczególnie nie wznawia dawno zapomnianych konfliktów. Sojusz Federacji z Romulanami przeciw Klingonom?!?! Klingoni uratowali Federację w walce z Dominium, a Romulan trzeba było podstępnie do tego zmusić. Oni nie są wiarygodnym sojusznikiem. Czy Sisko i Picard wypełniliby rozkazy ataku na Klingonów? Śmiem wątpić.Poza tym, to Federacja oficjalnie nie łamie podpisanych traktów.A może akcja dzieje się w jakimś innym wymiarze?

    Zarathos
    Participant
    #21069

    Dawno zapomniana wojna skonczyla sie 20 lat temu. I trwala przez 50 lat. Federacja wysadzila Praxis co bylo jej przyczyna. Od tamtej pory klingonie i fedracja nie lubia sie za bardzo i ich sojusz w czasie wojny z dominium byl na zasadzie 'wrog mojego wroga'. Po wojnie Fedki uznali, ze warto odzyskac stracone 20 lat temu terytoria. Pikus jest admiralem, sisko tez (nie polecial do korytarza), a Fedki przypominaja bardziej 'Imperium Terranski' niz Federacje Zjednoczonych Planet.Masz racje, to jest inna rzeczywistosc 😀

    Corvus
    Participant
    #21075

    PODOBA MI SIĘ, PODOBA MI SIĘ, PODOBA MI SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!! 😈 WIECEJ, WIECEJ, WIĘCEJ!!!!!!!!!!!!!!! 😈 A teraz na serio. Początek wciągający, niecierpliwie czekam na ciąg dalszy 😀

    Anonymous
    Guest
    #38579

    Fajne opowiadanie, podobało mi się nawet bardzo 😀 😀 Ale mam pare pytań:1. płk Corenach działał na własną ręke czy był agentem jakieś organizacji S31, SFI etc ??2. Czemu Romulanie nie wykorzystali okazji i nie zaatakowali jednej ze stron konfliktu przecież po 51 letniej wojnie obie strony powinny być tak osłabione by nie odeprzeć ataku....3. Dlaczego UFP zaufała Romkom wchodząc z nimi w sojusz ?? Bardzo niepewny koalicjant.4. Jak wygląda sprawa z technologią Federacji ?? Voy był w delcie ??Przecież bez problemu powinni sobie z nimi poradzić sami, technologia Federacji zawsze przewyższała całą resztę. Federacja budując okręty badawcze / eksploracyjne była w stanie przy ich pomocy walczyć i wygrywać z typowo wojennymi okrętami innych nacji : Klingonów , Romulan, zeby było smieszniej to zwykle 1 taki okręt wystarczał na 1 - 2 okrety typowo wojenne....5. Jak się ma sprawa z maskowaniem ???? Cześć okretów GF je ma a cześć nie ????6. Czemu nie ma Dominium, Borg ??? Nie spotkano ich jeszcze ??? Wojna z Dominium wogóle się odbyła ????7. UFP zawsze łamie traktaty, czy poprostu Romki się na ich obejscie, zniesienie zgodzili ?? A może maja maskowanie z Pegasusa ????8. Dodaj jakieś nowe klasy okretów skoro to są lata 90 XIV wieku polecam:USS Miranda database:Zwłaszcza klasy:- Prometheus- Damocles ( dobre na cuby , fregata !!!! ) { PS: będzie opo, tak przed wakacjami o S31 dziejące się na tym okręcie, na razie tworze NŚ - Hydranie 🙂 }- Kelvin- Achilles- Ares- Thunder- Achilles- Midway- Insignia- Excelsior III- Galaxy III- Valiant- odmiany Defa np Hornet- Falkirk- Zandura- Excalibur - DiligentWprowadź te klasy Zar, sam się dziwie , że jeszcze tego nie zrobiłeś po prostu byś wrogów UFP za ich pomocą rzucił na kolana ;D

    Zarathos
    Participant
    #38601

    Prawde mowiac - zapomnialem o tym opowiadaniu 🙂 I raczej nie bede go kontynuowal. Mam w planach cos innego - takie troche bardziej realistyczne nakopanie Klingonom :DAle to dopiero jak uda mi sie skonczyc artykul do Pathfindera z czym mam klopoty i jak napisze nowy rozdzial x-overa ST/SG

    Anonymous
    Guest
    #38604

    Prawde mowiac - zapomnialem o tym opowiadaniu

    Tak myślałem 🙁

    Mam w planach cos innego - takie troche bardziej realistyczne nakopanie Klingonom

    Zabawne bo ja też 😀 😀

    Już mam konspekty 2 fan ficów 🙂 , 1 z Romulakami przeciw Klingonom , 2 przeciw Dominium.

    Ale to dopiero jak uda mi sie skonczyc artykul do Pathfindera

    A o czym piszesz ????

    Jeśli można wiedzieć.

    nowy rozdzial x-overa ST/SG

    Tego co Asgard ci kolonie rozwalił ????


    A z innej beczki co do tego opowiadania o S31 to już cały cykl planuje 🙂

    USS Damocles ( okręt wokół którego bedzie sie kręciła akcja serii )

    Dobry na Scimitary 😀 , najnowsze dziecko S31

    Type: Frigate

    Commissioned: 2378

    Mass: 250,000 tons

    Crew: 80

    Propulsion: One cochrane warp core feeding two warp nacelles; two subatomic unified energy impulse engines

    Armament:

    8 Type XV Rapid Fire Pulse Phaser Cannons (6 Fore and 2 aft)

    2 x Type XII Phaser arrays (Dorsal and Ventral),

    6 x Pulse fire Quantum/ Photon torpedo tubes + 365 torpedoes, 200 Quantum, 150 Photon and 15 Transphasic ( z transfazówek zrezygnuje - Policja Czasowa )

    Antimatter spread emitter

    Defense Systems:

    Auto-modulated high capacity regenerative shield system,

    Heavy Duranium/Tritanium triple hull with a reinforced space frame and Transversal Bulkheads plus 48.0 cm High Density armor with a Reactive armor overlay.

    Ablative Armor matrix generators

    Advanced High level Structural Integrity Field

    5 Phalanx phaser counter missile batteries (2 Dorsal/ 2 Ventral and 1 Bridge)

    Warp Capabilities:

    Normal Cruise : Warp Factor 8

    Maximum Cruise : Warp Factor 9.995

    Maximum Rated : Not yet established

    Dimensions: Length : 275 m

    Beam : 125 m

    Height : 55 m

    Decks : 10

    Shuttle Compliment: Shuttlebays: 1

    3 type 9 shuttles, 1 Avalanche-Class Runabout

    🙄 🙄

    Fajna zabawka co ;D

    Zarathos
    Participant
    #38605

    badziew. Wyglada jak posladek zza krzaka 🙂

    http://www.ussmiranda.com/ships/ares.htm - moj ulubiony, z tym ze oryginal byl ZNACZNIE wiekszy (kolo 1500 metrow z tego co pamietam)

    Anonymous
    Guest
    #38608

    http://www.ussmiranda.com/ships/ares.htm - moj ulubiony

    To jest jak dla mnie badziew 😆

    Niedorobiony Promek 😉 , wygląda jak zdeptany naleśnik.

    Zresztą nierealny taka ilość uzbrojenia nie miesci się na okrecie o długości 120 m ....

    Damocles RULEZ 😀

    I. Thorne
    Participant
    #38611

    Dalej tak gadajcie i tak Norexany przetrzepią wam pupcie. 🙂

    Anonymous
    Guest
    #38613

    Norexan - Thorne nie rozsmieszaj mnie przecież ten okręt się rozpada po paru trafieniach z okrętu Shinzona 😉

    To jest chyba lekki krązownik, niszczyciel...., gdzie mu do Damoclesa czy Achillesa

    😀

    http://www.ussmiranda.com/ships/achilles.htm

    A Noxerany i Scimitary to w opo sobie zmasakruje 😎

    I. Thorne
    Participant
    #38617

    Spokojnie, zamontowano kilka nowych zabawek, maskowanie ze Scimitara i te wasze niedorajdy latające jak kaczki będą nimi.

    Corvus
    Participant
    #38641

    Zgadzam się z I.Thorne. Przewaga taktyczna (a nawet strategiczna) w postaci takiego maskowania jest więcej warta niż setka dział. Nawet o wiele słabszy okręt, odpowiednio zamaskowany, gdy podejdzie dostatecznie blisko i wypali ze wszystkiego, co ma uzyskuje zaskoczenie nad przeciwnikiem, a kolejne salwy pieczętują los pechowca. I nawet setka dział nie pomoże, jeśli nie ma celu, na jaki można je nacelować. Dobrym przykładem jest los japońskiego superpancernika "Yamato". Mimo że miał blisko 170 dział i działek przeciwlotniczych, to właśnie padł ofiarą właśnie paru bomb zrzuconych przez samoloty.Tak wiec nie liczba dział się Sieliccy a sposób ich wykorzystania.Poza tym to chyba Sun Tzu powiedział: „Że broń jest tylko dodatkiem do podstępu”.

    Anonymous
    Guest
    #38646

    Przewaga taktyczna (a nawet strategiczna) w postaci takiego maskowania jest więcej warta niż setka dział.

    Bezwątpienia chyba, że ma się sprzet aby taki okręt wykryć 😀

    A zresztą nie wiadomo czy sprawa z tym maskowaniem nie ma się tak jak z Changiem i jego okrętem 😆

    Poza tym zawsze S31 może je ukraść, jak wcześniej Kirk 🙂

    Nawet o wiele słabszy okręt, odpowiednio zamaskowany, gdy podejdzie dostatecznie blisko i wypali ze wszystkiego, co ma uzyskuje zaskoczenie nad przeciwnikiem, a kolejne salwy pieczętują los pechowca.

    Taki okręt można wykryc choćby wiązką protonową.

    Dobrym przykładem jest los japońskiego superpancernika "Yamato". Mimo że miał blisko 170 dział i działek przeciwlotniczych, to właśnie padł ofiarą właśnie paru bomb zrzuconych przez samoloty.

    Fakt, tylko w jakich okolicznościach, okręt płynął na mieliznę aby stoczyć ostatnią walkę bo Japońce nie miały już ropy dla swojej floty --> tam go bombowce US Navy zatopiły.

    Sun Tzu:

    "Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego."

    Zarathos
    Participant
    #38653

    Wszystko mozna wykryc - co prawda podejzewam ze Scimitar mial byc lekarstwem na nagle 'dopalerowanie' okretow GF - takie Sovek Mk III chyba w pojedynke wygralby walke z ta flota Dominium przy odbijaniu DS9. A ze znano juz sposoby na wykrywanie romulanskiego maskowania (klingonskiego tez) wiec i maskowanie Scimitara sie nie uchowa dlugo. Najprawdopodobniej Federacja wroci do oprogramowania z czasow Entka-B - automatycznie namierzajacego i ostrzeliwujacego pkt z ktorego wrog strzela. Potem to juz tylko rozp... takiego torpedami. Poza tym takie okrety nadaja sie do walki z okretami (pojedynczymi) - do atakow na floty czy bazy w czasie wojny juz nie wiec wbrew pozorom maskowanie tego typu specjalnie wiele nie daje. Jezeli romulanie zaatakuja Federacje bez wypowiedzenia wojny to zniszcza pare okretow - i nic wiecej, potem okrety GF beda lataly z polami w gorze na okraglo. Do baz czy planet nie podleca - czujniki grawitacyjne czy sieci tachionowe wykryja Scimitara bez problemow. Pomijam fakt, ze gdyby Pikus myslal, to ze Scimitara zostalby drzazgi po pierwszym przelocie Sovka, no ale czego sie nie robi dla scenariusza 😛

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram