Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Artykuły Chronologia Star Trek Online

Chronologia Star Trek Online

Tagged: 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 140 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #4128

  [chapter]Wstęp i rok 2381[/chapter]Star Trek Online dzieje się w rzeczywistości znanej nam ze wszystkich seriali oraz dziesięciu filmów, ponieważ twórcy gry postanowili pozostać przy "oryginalnej" wersji wydarzeń i nie brali pod uwagę zmian, które dokonały się w filmie Star Trek z 2009 roku. Jedyne wydarzenia wspólne dla najnowszego filmu i tej gry były opisane w komiksie "Star Trek Countdown", oficjalnym prequelu filmu J. J. Abramsa, czyli zostało uwzględnione np. zniszczenie Romulusa. Dla gracza czas zaczyna się w 2409 roku, czyli około 30 lat po akcji filmu "Nemesis", jednak znamy wydarzenia, które doprowadziły do sytuacji znanej w grze. Oto co działo się po pokonaniu Shinzona przez Picarda.

  Ma71KkZ.jpg

  Rok 2381

  Gwiezdna Flota monitoruje napiętą sytuację w Imperium Romulańskim, które zdaje się zmierzać w kierunku otwartej wojny domowej. Ambasadorzy Federacji konsultują się z Klingonami i innymi potęgami z kwadrantów Alfa i Beta na temat owej sytuacji; rozważają oni możliwość przywrócenia stabilizacji u Romulan, lub też kurs działania w razie, gdyby konflikt wyszedł poza granicę Imperium.

  Siły imperialne dowodzone przez Tomalaka zaatakowały flotę Reman w przestrzeni pomiędzy obiema planetami; trwa blokada Remusa, zaś Remanie doświadczają braku zaopatrzenia i żywności. Federacja zaoferowała pomoc humanitarną obu stronom konfliktu.

  Od czasu, gdy ambasador Spock wrócił do przestrzeni Federacji, ruch zjednoczeniowy, który został przez niego zainicjowany, urósł znacząco w siłę na Romulusie. Xiomek z Remańskiego Batalionu Kepeszuk zjednoczył się z ruchem zjednoczeniowym, widząc kolejną podziemną organizację, której członkowie są wykorzystywani przez rząd Romulański. Xiomek proponuje rozwiązanie siłowe, podczas gdy sam ruch woli dyplomację.

  Data gwiezdna 59480.33 - Spock prezentuje formalną prośbę do Rady Federacji w sprawie pomocy dla ruchu zjednoczeniowego.
  Wobec trwającej blokady Remusa, Pretor Tal'aura nie posiada wystarczających sił, by powstrzymać komandor Donatrę, która zdołała zająć kilka systemów z planetami o gospodarce rolniczej. Niedługo później Donatra mianuje się pierwszą imperatorką państwa Romulańskiego i ustanawia stolicę na Archenar Prime. Tal'aura jest zdecydowana odzyskać te terytoria za wszelką cenę.

  Koalicja planet pod przywództwem Bajor domaga się, by członkowie rządu Kardasjańskiego i dowódcy wojskowi poddali się procesowi za zbrodnie poczynione podczas okupacji Bajor i wojny z Dominium. Karadasjanie odmawiają tym żądaniom, wobec czego koalicja zwraca się do Federacji i Klingonów w celu pomocy w wyegzekwowaniu sprawiedliwości.

  W dalszym ciągu obserwuje się zwiększoną aktywność Borga w kwadrancie Alfa, wobec czego Gwiezdna Flota wybiera kapitana Jean-Luca Picarda do prowadzenia obrony przeciw owemu zagrożeniu. Ten z kolei z pomocą Siedem z Dziewięciu zaczyna przystosowywać technologię przywiezioną z kwadrantu Delta i przyszłości do bezpośredniej walki z Borgiem lub dania Federacji przewagi w nadchodzącym starciu.

  Nie cała jednak flota zostaje nastawiona na aspekty militarne. Daty gwiezdnej 58839.03, Gwiezdna Flota świętuje rozpoczęcie produkcji okrętu USS Stargazer-A w San Francisco Fleet Yards. Okręt ten i jego bliźniak będą pierwszymi z całej nowej serii okrętów nastawionych na eksplorację i badania naukowe.

  Źródło: Star Trek Online

  Erixin
  Participant
  #65061

  Mam nadzieje że nie będzie płatna gra.

  Slawek
  Moderator
  #65067

  Będzie, to raczej oczywiste.

  Khada'r Verys
  Participant
  #65192

  Fabuła gry jest świetnym materiałem na serial !!! Jeszcze trochę ją rozwinąć i byłoby super !!!

  Lo'Rel
  Participant
  #65201

  Fabułą rzeczywiście interesująca i spinająca trzy seriale ze sobą. Żałujmy, że przyjdzie nam płacić za aktywne uczestnictwo i tworzenie historii w świecie Star Trek Online.

  zdarom
  Participant
  #65253

  Może to nie Ferengi będą ustalać ceny tylko federacja, więc może będzie nas stać.

  cinus
  Participant
  #65903

  [chapter]Rok 2382[/chapter]Niestabilność Imperium Romulańskiego w dalszym ciągu jest głównym powodem zmartwień kwadrantów Alfa i Beta. Utrata planet rolniczych zajętych przez Imperium Donatry stawia państwo rządzone przez Tal'aurę wobec wizji głodu. Romulańskie fabryki i elektrownie nie mogą zwiększyć produkcji bez metali ciężkich i dilithium, które dawniej napływały z Remusa.

  By uniknąć kryzysu, Tal'aura zgodziła się przyjąć dostawy żywności z Federacji, jednakowoż wciąż odmawia podjęcia się przez nią negocjacji pomiędzy zwaśnionymi stronami twierdząc, iż jest to wewnętrzna sprawa Imperium.

  Zadanie odbicia zajętych planet powierzone zostaje dowódcy floty Tomalakowi, który z kolei mianuje Admirał Taris swoim zastępcą i nakazuje zreorganizowanie pozostałych sił wojskowych Imperium.

  W celu stabilizacji sytuacji na samym Romulusie, Tal'aura zgadza się na odtworzenie Senatu; jego skład zostaje ustalony bezpośrednio przez Pretora. Przywódcy ruchu zjednoczeniowego Vulcan i Romulan domagają się swojego przedstawicielstwa, lecz Tal'aura odmawia. Nowy Senat wzbudza także złość u wysoko postawionych rodzin romulańskich, jako że ich rola we władzy uległa znacznemu zmniejszeniu. Twierdzą oni, że przez stulecia organizacja, jaką jest Senat, była równorzędnym partnerem dla Pretora rządzącego państwem, zaś marionetka utworzona przez Tal'aurę tego zadania spełnić nie może. Ród Tellusa posuwa się nawet do wycofania swoich przedstawicieli z marionetkowego rządu.

  Imperium Klingońskie wykorzystując słabość Romulan zajmuje Khitomer i sektor do niego przylegający. Rada Federacji krytykuje to posunięcie, lecz ambasador K'mtok twierdzi, iż Imperium po prostu odebrało terytorium, które prawnie do Klingonów należy.

  Ruch zjednoczeniowy, którego plany znalezienia dla siebie miejsca w rządzie romulańskim zostały pokrzyżowane, rozpoczyna naciski na Radę Federacji. Wobec sprzeciwu Kanclerza T'Los z Vulcana, który twierdzi, że nie da się przewidzieć efektów takiego zjednoczenia, zaś efekty sytuacji przeciwnej można, jedyną logiczną opcją wydaje się być ochrona vulcańskiego trybu życia; Rada nie podejmuje żadnej decyzji i odkłada sprawę na później.

  Sprawą poważnego zainteresowania analityków Federacji stają się prawa sztucznych form życia. Daty gwiezdnej 60334.46 admirał Owen Paris z Starfleet Research and Development rozkazuje zabranie mobilnego holo-emitera przywiezionego przez USS Voyager na badania do Galor IV. AHM, zwany także jako Doktor stara się zablokować przeniesienie emitera, twierdząc, iż jest on czującą istotą która przez lata działała jako oficer Gwiezdnej Floty, zaś urządzenie jest mu potrzebne by normalnie żyć i wykonywać obowiązki. Sąd wstrzymuje przeniesienie emitera do czasu dokładniejszego zbadania sprawy.

  Bajoranie i ich sojusznicy kontynuują presję wobec Kardasjan, by ci ostatni wydali członków swojego rządu którzy popełnili zbrodnie wojenne. W przeciągu czterech miesięcy, 472 Kardasjan poszukiwanych przez Bajoran znika z Kardasji Prime. Rząd kardasjański deklaruje, iż próbuje określić położenie swoich obywateli. Bajoranie nie wierząc w to, wysuwają oskarżenia, iż to rząd pomaga zbrodniarzom się ukrywać.

  Ro Laren kończy odsiadywać wyrok w więzieniu Federacji i wraca na Bajor, gdzie też zostaje przydzielona jako szef ochrony na Deep Space Nine.

  Źródło: Star Trek Online

  Khada'r Verys
  Participant
  #65929

  Byłby świetny serial na podstawie tej fabuły !!!

  fluor
  Keymaster
  #65930

  Niewykluczone że jeszcze powstanie. Zobaczymy jak będzie z popularnością samej gry i czy będzie warta kasy.

  I. Thorne
  Participant
  #65931

  Fabuła jest do bani, gdyż przez tysiące lat istnienia Imperium Romulańskiego nie było wojny domowej. Mimo swe zdradliwej natury Romulanie nigdy nie spiskowali przeciw państwu. A tutaj idą najmniejsza linią oporu.Mam nadzieję, że nigdy nie powstanie serial z takimi realiami.

  fluor
  Keymaster
  #65932

  Przez tysiące lat nie było wewnętrznych spisków? Jak to się ma do zdrowego rozsądku, do historii jakiegokolwiek narodu, grupy czy zbiorowości?

  Khada'r Verys
  Participant
  #65938

  Fabuła jest do bani, gdyż przez tysiące lat istnienia Imperium Romulańskiego nie było wojny domowej. Mimo swe zdradliwej natury Romulanie nigdy nie spiskowali przeciw państwu. A tutaj idą najmniejsza linią oporu.

  Mam nadzieję, że nigdy nie powstanie serial z takimi realiami.

  jak nie spiskowali ?? federacja miała swoich szpiegow wśród romulan, a sekcja 31 i jej szpieg jakiś tam senator zapomnialem jak się nzaywał chyba Koval i jeszcze wiele innych przykladów

  fluor
  Keymaster
  #65939

  ST: Nemesis pokazała też swego rodzaju spisek i właśnie ryzyko wojny domowej (co się stało później - nie wiemy... a raczej wiemy z powyższego opisu 😉 ).

  Lo'Rel
  Participant
  #65940

  Romulanie są synonimem spisku, nie widzę powodu dla którego nie mieli by spiskować u siebie - ach, zapomniałem, KANON. Fabuła jest rewelacyjna, gdzie jest serial na tych motywach? Ja się pytam???

  Krusty
  Participant
  #65945

  Romulanie są synonimem spisku, nie widzę powodu dla którego nie mieli by spiskować u siebie - ach, zapomniałem, KANON.

  Fabuła jest rewelacyjna, gdzie jest serial na tych motywach? Ja się pytam???

  Akurat kanon jest najmniejszym problem bardziej chodzi o odpowiedni klimat rozgrywki.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 140 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram