Chaos w przestrzeni Romulan

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #7028

  Dołączona grafika

  Z Dev Bloga STO: "Źródła w przestrzeni romulańskiej potwierdzają, że zreformowany Senat Romulański praktycznie upadł, a w wielu byłych koloniach rozgorzały walki.

  "W zasadzie jest tak samo źle, jak było, zanim cesarzowa objęła tron" - stwierdza anonimowe źródło. "Bez Seli, która trzymała wszystko silną ręką, wszyscy starają się sięgnąć po władzę."

  Według Wywiadu Gwiezdnej Floty Selę widziano ostatnio na podkładzie jej okrętu flagowego - IRW Leahval, którego położenie nie jest znane od wielu tygodni. Raport mówiący o tym, że statek został "przejęty" przez jakiś rodzaj obcego urządzenia, nie znalazł potwierdzenia.

  [more]Czego udało się dowiedzieć Federacyjnej Sieci Informacyjnej to tego, że przynajmniej trzy frakcje senatorów rywalizują o kontrolę nad imperium. Walki przeniosły się na ulice stolicy Seli na Rator III, a uzbrojone bandy utrzymują kontrolę nad różnymi częściami miasta twierdząc, że są to ich "suwerenne terytoria".

  Nie jest jasne, która z frakcji otrzyma wsparcie militarne Tal Shiar, jednak garstka poszczególnych dowódców okrętów zadeklarowała poparcie dla grupy pod przewodnictwem senatora Harmien.

  "Żadna frakcja nie będzie w stanie zdobyć tytułu pretora bez wsparcia militarnego, a jakoś nie widać, by flota stała murem za senatorem" twierdzi Anthony Rise, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Alpha Centauri. "Jesteśmy świadkami ostatecznego upadku Romulańskiego Imperium w takiej formie, w jakiej istniało do tej pory."

  "Wydaje mi się, że Romulanie przetrwają jako rasa, ale nastąpią znaczące zmiany w ich strukturach politycznych" powiedział dla Federacyjnej Sieci Informacyjnej wysoki oficer wywiadu. "Jesteśmy ograniczeni Pierwszą Dyrektywą, więc nie możemy bezpośrednio interweniować w celu powstrzymania walk. Jednakże istnieje możliwość pomocy Romulanom bez podejmowania za nich decyzji. Jestem pewien, że Gwiezdna Flota będzie w ten sposób działać."

  Przynajmniej jedna grupa Romulan wzywa do zmian, które nie wiążą się z przemocą.

  "Jest nas zbyt niewielu, by walczyć pomiędzy sobą" twierdzi D'Tan, przywódca ruchu Zjednoczenie, które od dekad działa na rzecz pojednania Romulan i Vulkan. "To, co musimy teraz zrobić, to odrzucić kulturę opartą na tajemnicy i oszustwie, która zbyt długo była dla nas fundamentem. Musimy wyciągnąć dłoń do naszych wrogów i nazwać ich przyjaciółmi. Ale najważniejsze: musimy znaleźć nowy dom. Naszej planety już nie ma. Nie możemy ciągle trzymać się wspomnień. Musimy znaleźć miejsce, gdzie będziemy mogli żyć w pokoju."

  Źródło: Season 7 Dev Blog #6

  [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram