Forum Fantastyka Gry Cedega

Cedega

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Participant

Ostatnio znalazłem cedegę dobry emulator do gier... jednak kiedy próbowałem włączyć grę z directX (który podobno dziadostwo ma emulować) kaput... wie ktoś co z tym fantem zrobić?

Spok
    Participant

Niestety, ja po paru próbach emulacji gier pod Linuksem po prostu się poddałem. Zainwestowałem w konsolę do gier (i siłą rzeczy pieniądze tak czy siak trafiły do kieszeni Billa). 😉

lszekg
    Participant

Wiesz... gdybym miał "kieszeń" pełną to też bym kupił 😉

Crane
    Participant

Ostatnio znalazłem cedegę dobry emulator do gier... jednak kiedy próbowałem włączyć grę z directX (który podobno dziadostwo ma emulować) kaput... wie ktoś co z tym fantem zrobić?

A może jakieś bliższe informacje ? Po pierwsze jaka to gra, być może akurat Cedega nie ma przygotowanego profilu pod ten konkretny tytuł. Mnie się udało odpalić kilka gier pod Linuxem i z doświadczenia wiem że nie jest to takie hop siup, bo na przykład ciągle nie mogę uruchomić EVE Online które odpala się właśnie na Cedega.

lszekg
    Participant

Call of Duty, PES 5 i ST: BC

Crane
    Participant

Że tak powiem, chyba nie bardzo pomogę. Call of Duty powinien chodzić nawet pod Wine. gry typu Star Trek BC też, natomiast PESa nie ma w spisie obsługiwanych gier. Tak jeszcze spytam masz kartę NVidia czy Ati bo z tego co pamiętam NVidia była lepiej obsługiwana pod Linuxem.

lszekg
    Participant

ATI. A może chodzi o RAM 512 może za mało

Crane
    Participant

RAM-u mało ale bez przesady, może się ciąć ale powinno pójść. Bardziej bym się obawiał o kartę graficzną, masz zainstalowane sterowniki do niej ? Z tego co wiem jest to bardzo "nieprzyjazny" proces (znaczy instalowanie sterowników do kart graficznych).

lszekg
    Participant

będe musiał popatrzeć a jaka jest z nimi strona?

Crane
    Participant

Znaczy chodzi Ci o stronę ze sterownikami? Jeśli tak to oczywiście ATI Driver. Trzeba oczywiście mieć jeszcze pliki źródłowe do kernela albo chociaż pliki nagłówkowe (jeśli cokolwiek Ci to mówi) i nie wiem jak przy ATI ale ale przy NVIDIA przydaje się umiejętność zmiany startu systemu z X-ami i bez X-ów.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram