Forum Trek.pl Newsy Star Trek Budujemy Enterprise!

Budujemy Enterprise!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Keymaster

Czy to możliwe? Najwyraźniej tak. Projekt BuildTheEnterprise zakłada zbudowanie działającego okrętu przy użyciu obecnie istniejącej technologii za 20 lat. Rzecz jasna koszt tego przedsięwzięcia będzie ogromny, ale sądząc po opracowaniu, mogą znaleźć sie wizjonerzy (lub szaleńcy, jeśłi ktoś woli), którzy to zechcą finansować. W projekcie znalazł się nawet mechanizm wytwarzający sztuczną grawitację.

Czyżby wyprawa na Marsa miała się zacząć od "Engage"?

Więcej dowiecie się na stronie BuildTheEnterprise.org

Py'Rek
    Participant

literówka x2: nie BuidTheEnterprise tylko BuildTheEnterprise.

fluor
    Keymaster

poprawione

Romek 63
    Participant

Przedwczoraj pisałem dużo o tym tutaj ( przy końcu strony ) 🙄

Zamieściłem tu rysunki i artykuły na ten temat które znalazłem w necie.

http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=5914&st=150

Dołączona grafika

Pomysł byłby rzeczywiście nie tylko technologicznie ale i finansowo realny, gdyby zmniejszyć wielkość projektowanego statku i to nawet z zachowaniem wszystkich proponowanych elementów wyposażenia. Tyle tylko, że wystarczyłby jeden mały reaktor jądrowy nowego projektowanego już obecnie typu zamiast trzech jak proponuje projektant. Przecież i tak ten statek nie ma latać do gwiazd ale wyłącznie po Układzie Słonecznym 🙄 Autor projektu przesadził jedynie z rozmiarami 😀 Co nie zmienia faktu że oddałbym na ten projekt wszystkie swoje oszczędności jeśli byłaby realna szansa doprowadzenia go do końca i odniesienia sukcesu 🙄 Przecież to jest w gruncie rzeczy tylko rozwinięcie projektu NASA - Nautilus-X

Eviva
    Participant

Może zdążę go zobaczyć, zanim umrę

mario es
    Participant

Ups a ja chciałem się pochwalić tym newsem w dziale nauka i to za szybko; ,swoją droga bardzo ciekawie to się wszytko zapowiada,teraz czekamy na kolejne newsy jak dalej ten cały projekt się rozwinie....

perekel
    Participant

Może zdążę go zobaczyć, zanim umrę

Ja jestem optymistą - może zobaczę jak się sprawuje. 🙄 Jeszcze za mojej kadencjio na tym świecie. 😆

Diabeu
    Participant

Cieszę się ,że jeszcze 30stki nie mam 🙂

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram