Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Bryan Singer wyreżyseruje Galacticę?

Bryan Singer wyreżyseruje Galacticę?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • Jamjumetley
    Participant
    #4892

    Według portalu HitFix.com toczą się rozmowy między studiem Universal a reżyserem Bryanem Singerem. Czy oznacza to, że możemy spodziewać się filmu spod znaku Battlestar Galactica w najbliższej przyszłości?

    [more]Być może nie każdy o tym wie, ale zanim uraczeni zostaliśmy nową wersją Battlestar Galactica, kilka lat wcześniej trwały mocno zaawansowane prace nad remake'em pierwowzoru z lat 70-tych. O tym, że Universal był zaledwie o krok od realizacji świadczyć może fakt, że produkcje wstrzymano zaledwie 3 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć. Spowodowane to było atakami z 11. września 2001 roku. Studio uznało, że nie chce pokazać podstępnego ataku Cylonów w pilocie wartym 14 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że w powstawanie owego serialu zaangażowany był Bryan Singer.

    Dołączona grafika

    Cylon klasyczny (1978 r).

    Dołączona grafika

    Cylon nowy (2003 r).

    Dołączona grafika

    Praca koncepcyjna do porzuconego serialu (2001 r).

    Czy oznacza to, że Universal będzie chciał powrócić do porzuconego wcześniej projektu? Mało prawdopodobne wydaje się bowiem, aby miał powstać film ciągnący wątki z niedawnego remake'u. Pikanterii dodaje fakt, że w lutym tego roku ogłoszono chęć nakręcenia przez Glena Larsona filmu nieopartego na żadnej z powstałych wersji. Czy właśnie tego chce studio? Czy jest miejsce na jeszcze jedną wersję zmagań ludzi z Cylonami? Wygląda na to, że panowie rozważą, którą drogę obrać.

    Oryginalny artykuł: HitFix

    Źródło: Sci Fi Wire[/more]

    Cross
    Keymaster
    #76460

    produkcję wstrzymano zaledwie 3 miesiące przed rozpoczęciem zdjęć. Spowodowane to było atakami z 11. września 2001 roku. Studio uznało, że nie chce pokazać podstępnego ataku Cylonów w pilocie wartym 14 milionów dolarów.

    Takich beznadziejnych posunięć było więcej, m. in. planowanie zmiany tytułu drugiej części "Władcy pierścieni"...

    Jedi Nadiru Radena
    Participant
    #76501

    Słyszałem o pomysłach przeniesienia na film starego BSG i szczerze mówiąc zawrzała mi krew w żyłach. Jaki, za przeproszeniem, totalny debil chciałby wracać do tamtego dennego, kiczowatego serialu, gdy w świat poszedł 'remake' uznawany za jeden z najlepszych seriali w historii TV? I te pomysły kręcenia jeszcze jednej wersji... Po prostu brak słów.

    Jamjumetley
    Participant
    #76502

    Słyszałem o pomysłach przeniesienia na film starego BSG i szczerze mówiąc zawrzała mi krew w żyłach. Jaki, za przeproszeniem, totalny debil chciałby wracać do tamtego dennego, kiczowatego serialu, gdy w świat poszedł 'remake' uznawany za jeden z najlepszych seriali w historii TV?

    Ja 😉 Bardziej lubię oryginał.

    Jedi Nadiru Radena
    Participant
    #76514

    Rozumiem - lubić stary BSG z sentymentu. Ale lubić je za to, czym jest? To jest dla mnie niepojęte. Widziałem dużo seriali SF i nie-SF, wiele bardzo mi się nie podobało, ale mimo to w większości zawsze znajdowałem coś, za co ów serial można polubić. Stary BSG, który nawiasem mówiąc obejrzałem cały (jak ja to przetrzymałem - nie wiem) nie ma absolutnie nic. Co gorsza, to w 50% prymitywna kalka SW. W zasadzie jedyne, co w nim dobre to ogólny pomysł. I to, że dzięki temu pomysłowi mamy świetne BSG Moore'a. Nic więcej.

    Jamjumetley
    Participant
    #76515

    BSG to jest dokładna kalka SW. W 100 a nie w 50% 😀 Powstał na fali popularności Gwiezdnych Wojen. Wiem, że większości nie przekonam, ale uważam że klimat był lepszy. Start Viperów - uuuuuuuuuuuuu-Ptszszszszszszszsz przy dźwiękach tej klasycznej już melodii 🙂 Projekt Galactici - okrętu - też bardziej mi się podobał. Cyloni - może wyglądali jak tostery, ale byli jacyś tacy bardziej luddzcy (wiem, że to do robotów nie pasuje). Nie wiem, może jestem dziwny...

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram