Forum Trek.pl Newsy Star Trek Bryan Fuller chce kręcić nowy serial spod znaku treka

Bryan Fuller chce kręcić nowy serial spod znaku treka

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    Participant

Producent takich seriali jak Pushing Daisies, Heroes czy Dead Like Me - Bryan Fuller - który ma teraz trochę wolnego czasu, wyznał, że próbuje zawalczyć w telewizji o nową wersję serialowego Star Treka. Fuller nie jest nowicjuszem w świecie Treka, był producentem ostatniego sezonu Voyagera i napisał scenariusze dwudziestu odcinków tego serialu, a także dwóch do Deep Space Nine.[more]

W wywiadzie dla magazynu IF mówi on:

"Powiedziałem mojemu agentowi i ludziom J.J. Abramsa, że chcę stworzyć nowy serial Star Trek i mam pomysł, który po prostu musi wypalić. Chciałbym wskrzesić ducha oryginalnej serii z jej kolorystyką i sposobem gry. Kochałem Voyagera i Deep Space Nine, ale utraciły one humor i lekkość lat sześćdziesiątych, a ja chciałbym to wskrzesić."

Wizja Fullera bazuje na "oldschoolowym" Treku, i być może będziemy mieli wielką bitwę między nim a innymi kandydatami do stworzenia nowego serialu, oczywiście jeśli film J.J. Abramsa Star Trek okaże się w maju takim hitem, jak chciałby Paramount. Jednym z tych kandydatów będzie zapewne sam Abrams, obecnie jeden z najciekawszych producentów telewizyjnych. Jasne jest, że nie chodzi tu o prosty remake TOS-a z nową obsadą, grającą role Kirka, Spocka, McCoya i innych, i działającą ręka w rękę z zespołem nowego fimu kinowego.

Ostatnim razem widzieliśmy Federację na małym ekranie podczas czterosezonowego Enterprise, którą to serię przerwano w 2005 roku. Przy ogólnej zgodzie Star Trek został na całe lata wycofany z TV... ale czy gromada znudzonych telewidzów jest już dostatecznie oczyszczona z tamtych wpływów, by dostać teraz zastrzyk nowych odcinków o dawnej wersji statku Enterprise?

Źródło: [url="http://"http://www.denofgeek.com/television/212480/pushing_daisies_creator_angling_for_new_star_trek_tv_show.html"]Den of Geek[/url][/more]

fluor
    Keymaster

Ta zgoda przy wycofywaniu Enterprise nie była znowu taka ogólna, o ile dobrze pamiętam...

Match
    Participant

Nie mam nic przeciwko TOSowi, uważam, że to szkoda, że ST: Phase II nie powstał, ale nowy TOSowy serial?Mogliby wymyslić coś oryginalnego... (choćby załogę Sulu na Excelsiorze :roll:), najlepiej coś post-Nemezisowego 🙂

Eviva
    Participant

Mnie się ten pomysł podoba i nie podoba jednocześnie. Tak kocham dawną załogę, że mi się nie podoba - i tak kocham cały TOS, ze mi się podoba. Jak widać, jeśli czymś w życiu grzeszę, to na pewno nie logiką.

Lo'Rel
    Participant

Jaki sens ma kręcenie serialu w latach po Nemesis? Za sprawą ST - Online wiemy co działo się po filmie. Trekowi w tv trzeba czegoś zupełnie innego. Wspomniana lekkość i humor oprawione w możliwości XXI wieku (nie tylko o efektach mowa), krótko mówiąc - remake. To jest to, co może podnieść i odświeżyć wizerunek Treka. Oczywiste było, że na fali entuzjazmu dla ST XI może powstać nowy serial. Nic, tylko się cieszyć, ja jestem za.

Infango
    Participant

Tos nigdy nie oglądałem w całości, filmy owszem i bardzo mnie w... to że nowy serial ma być cofnięty w czasie. Albo niech będzie trek w ramach czasowych po Nemezis albo wcale. Jak chcą zrobić trekową lekcję historii to mogą walnąć prę krótkich filmików do internetu i finito. Jest tyle ciekawych wątków w ENT VOY i DS9 na których można oprzeć nowe historie i całe serial a tu walą w kółka powtórkami. Jak tak to niech pójdą po bandzie i zrobią serial Star Trek Phoenix o przygodach Dr. Zeframa Cochrana.

fluor
    Keymaster

A moim zdaniem przesadzacie trochę z tym wybrzydzaniem... nowy Enterprise (czytaj: kręcony przez właściwych ludzi) może być bardzo fajny, era post-Nemesis wcale nie jest taka atrakcyjna jak się może wydawać.

Lo'Rel
    Participant

Otóż to, post-Nemesis jest naznaczony ciężkim klimatem po wydarzeniach z DS9, a Trekowi trzeba czegoś innego. Niezobowiązująca przygoda, lekka i z przesłaniem.

zdarom
    Participant

Jeśli naprawdę nakręcą jakiś serial to na pewno nie powinien on być po nemezis bo na to za wczesnie ponieważ jeśli ST online wypali to dopiero po około roku powinno się brać za serial z nastepstwami gry (jeśli dobrze rozumuję jej akcję) a tak powinni nakręcić coś co przemówi do ludzi. Według mnie nie powinno to być o załodze enterprise tylko o czymś całokowicie nowym. Inny statek i załoga i podróż w niezbadane rejony ale z możliwości odwiedzania kwadrantu Alfa (nie powtórka Voyagera).

Flashbones
    Participant

Zdarom masz racje serial powinien być o czymś innym, nie żadne remake i wskrzeszanie Tosa, ponieważ to jest bezsensowne. Serial powinien mieć nową załoge( +mogą dojść niektóre postacie z poprzednichj seriali, ale nie muszą) i nowe przygody( nieco odkrywania, ale także walki, trzymającej w napięciu akcji) Serial powinien być odmianą dla ST Online, niech gra idzie swoją drogą a serial niech ma swoją historie, powinne to być czasy po Nemesis, ale odmienne niż w grze. Jeden remake w postaci ST ENTERPRISE wystarczy, ja jestem zainteresowany nową historią i nowymi przygodami, nowej załogi.

fluor
    Keymaster

Dlaczego chcesz by historia fabularna gry była zupełnie inna niż w serialu? Fajnie jakby twórcy w końcu się umówili jak ma być i nie fundowali nam kolejnej wielkiej schizofrenii 😉

Flashbones
    Participant

Bo już prawie wszystko wiemy z opisów gry, więc serial powinien być nieco odmienny, ale może być tez podobny jak ST Online, ale żeby nie było remake, Tosa. Ja chciałbym, albo nową przygodę, lub to co w ST Online, ale pewnie zrobią remeka Tosa. Ja chce dalszych dziejów treka, fabuła ST Online jest fajna i także moze być.Tak po prawdzie to fabuła z ST Online byłaby chyba najlepsza, bo po Dominum zostało sporo nie porządku i dalsze losy byłby ciekawe

Lo'Rel
    Participant

Poza tym Star Trek - Enterprise to nie remake. Najwyższy czas tworzyć wspólne uniwersum, kręcenie czego popadnie to taka radosna twórczość. Nie mówię, żeby trzymać się sztywno kanonu, ale jednak musi to mieć ręce i nogi. Już mi się nie podoba wskrzeszanie Daty, android czy nie - zginął. Był jakiś cel w uśmierceniu jego, a serwują nam jego powrót.

fluor
    Keymaster

Przecież ze ST Online znamy tylko bardzo ogólny zarys wydarzeń i to nie zawsze jasny. Nie wiem czy oglądałeś serial Rzym - tam też od razu wiadomo kto zginie, kto kogo zdradzi czy zasztyletuje, ale mimo wszystko ogląda się z przyjemnością.

Lo'Rel
    Participant

Mroczny i ciężki świat po wojnie nie przejdzie, za dużo tego było i może to tylko ostatecznie pogrążyć ST.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram