Breaking Bad

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Flashbones
  Participant
  #6344

  Serial ten zacząłem oglądać około rok temu jak dla mnie jest kapitalny, opowiada o nauczycielu chemii który gdy dowiedział się ze ma raka, zaczął produkować narkotyki. Dwie główne postacie grają wyśmienicie, jak ktoś nie widział tego serialu gorąco polecam, bo jest to chyba najlepszy serial jaki teraz nadają.

  Cross
  Keymaster
  #99528

  No chwila, ale zdaje się że to nie jest SF...

  Właściwy temat tu: http://www.trek.pl/forum/index.php?showtop...t=0&start=0

  Flashbones
  Participant
  #99534

  Przecież to jest dział - "Inne sci-fi ...i pozostałe gatunki "

  Cross
  Keymaster
  #99536

  Hm. No to ok 🙂

  Diabeu
  Participant
  #99568

  Dokładnie, to najlepszy serial nie sci-fi jaki obecnie jest nadawany, oglądam od początku, z wypiekami na twarzy podczas każdego odcinka.

  Q__
  Participant
  #249702

  Czy nie SF, można się spierać, biorąc pod uwagę ciekawą fan-teorię (z okolic chemicznej SF), którą postawil Wojtek O. Lemem się, w dodatku, podpierając:

  "Nawiasem mówiąc, mam fanowską teorię, na czym polegał jego geniusz. Jak wiecie z Lema, podczas tworzenia istoty ludzkiej Bann i Pugg zamiątali w brei skrzywionym szpadlem, dlatego jesteśmy lewoskrętni (choć to tak naprawdę historyczne określenie). Związki organiczne zwykle mają dwie wersje, będące swoim lustrzanym odbiciem.

  Jeden działa, drugi nie. Ten drugi bywa czasem nawet trucizną. Ich mieszaninę fifty-fity nazywamy „racematem”. I taki racemat wyjdzie nam, gdy będziemy produkować metamfetaminę tak, jak to robi Walter White.

  Moja fanowska teoria – Walter wymyślił Genialny Sposób Na Ominięcie Tego Problemu. GSNOTP to podstawa biznesowa firmy Grey Matter (na moją skromną wiedzę – to niemożliwe, ale dlatego właśnie taki geniusz byłby wart milyjardów)."
  https://ekskursje.pl/2022/08/breaking-saul/

  Oczywiście byłoby to stężenie SF-owości podobne do dającego się znaleźć np. w "Lalce", ale jednak kluczowe fabularnie.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram