Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Bravo Girdych

Bravo Girdych

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 67 total)
  • Author
    Posts
  • J.L.Picard
    Participant
    #50913

    wlasnie takie pojecie literatury wykrzywilo ten nowy spis lektur do granic absurdu

    Powiedz mi coś czego nie wiem. No cóż od początku było wiadomo ,że Giertych namiesza ale jak to ktoś we wczorajszych wiadomościach stwierdził "tu zaczyna się mieszanie polityki z kulturą"

    Zarathos
    Participant
    #50914

    A Mickiewicza nie skasowali? Podobno patriota, a pisze "Litwo, Ojczyzno moja". Już my znamy takich patriotów, co to niby Polskę kochają, a piszą, że Litwa ich ojczyzną... poproszę znajomego, to tego Mickiewicza bejzbolem pomaca 😀

    Cross
    Keymaster
    #50916

    Wymienią go na Sienkiewicza, bo ten to się na historii znał jak mało kto... 🙂

    Pitmistrz
    Participant
    #50921

    Bejzbolem to można Giertycha pomacać mnie przynajmniej już większość jego "reform" nie spodka.

    Cross
    Keymaster
    #51201

    Walka trwa! 😀

    Trójka nauczycieli organizuje w ostatni dzień roku szkolnego wyjątkowy koncert. Poświęcony - nie mogło być inaczej - ministrowi edukacji Romanowi Giertychowi.

    "Giertych Won!" Festiwal reklamuje się tak:

    W klubie Dudek w Nowym Targu wystąpią zespoły hard core punk z dwóch stron sztucznie stawianej "barykady" - w jednych grają belfrzy, a w innych - uczniowie! Tak jedni, jak i drudzy cieszą się z nadejścia wakacji, łączy ich też niechęć do tego, jak obecne władze polskiej oświaty traktują z jednej strony swych szeregowych pracowników, a z drugiej wychowanków. Za imprezą nie stoi "układ", nie stoi żadna "opcja polityczna".

    Jeden z organizatorów, matematyk-perkusista Michał Hałabura, mówi "GW":

    Wielu nauczycieli jest przeciwko pomysłom ministra Giertycha. Dlatego z dwójką moich przyjaciół belfrów postanowiliśmy uczcić koniec roku koncertem protestacyjnym.

    Na festiwalu wystąpią kapele o tak wdzięcznych nazwach jak Czosnek, Eye For An Eye czy ADHD. W ich repertuarach nie ma co prawda utworów poświęconych ministrowi edukacji, na koncercie mogą się jednak pojawić improwizacje na temat Giertycha - informuje gazeta.

    Urzędnicy są zszokowani pomysłem. Józef Rostworowski, kurator małopolski:

    Jestem zbulwersowany. To, co planują zrobić nauczyciele, jest niegodne powagi tego zawodu. Roman Giertych jest urzędującym ministrem edukacji i należy mu się szacunek z racji sprawowanego urzędu. Nauczyciele nie mogą ramię w ramię z uczniami okazywać lekceważącego stosunku do wicepremiera. To skrajnie niepedagogiczne.

    O konsekwencjach Rostworowski nie chce na razie mówić. Wszystko zależy od tego, jakie słowa i gesty padną na koncercie. Na pewno jednak będą mniej niepedagogiczne niż hitlerowskie "sieg heil", z którego parę razy zasłynęła młodzież hołubiąca Romana Giertycha.

    J.L.Picard
    Participant
    #53112

    No i stało się. Minister z Bożej łaski odwołany. Kto jeszcze się cieszy?

    szafa
    Participant
    #53115

    Co udało się jemu zepsuć to zepsuł. Dobrze że Transatlantyk to nie ucieczka żeglarza z Rzeszowa.

    Cross
    Keymaster
    #53126

    No własnie. Świetnie, że poszedł w pizdu, szkoda tylko że trudno bedzie naprawić to co schrzanił... :[

    I. Thorne
    Participant
    #53134

    Cross, nie przeklinaj :>

    Jako Giertych był każdy widzi. Najłagodniej mówiąc to był "wysoki jak brzoza, a głupi jak koza". To powiedzenie najpełniej obrazuje wszystkie jego pomysły (chcoć osobiście nie lubię tego powiedzenia, ten kto mnie zna to wie dlaczego).

    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm... (to było długie myślenie)

    Co nasz były minister zrobił dobrego? Myślę, myślę i pusto w głowie (ciągle przypominam sobie złe pomysły). Cholerka, musiał zrobić choć jedną dobrą rzecz. Może ktoś wie jaką?

    Hemrod
    Participant
    #53136

    Ja wiem .... odszedł.

    szafa
    Participant
    #53138

    Pokazał nam co jest złym pomysłem i wiemy czego już nie wprowadzać w życie. No i jeśli ktoś chciał napisać o żeglarzu z Rzeszowa to Transatlantyk nie jest lekturą odpowiednią.

    J.L.Picard
    Participant
    #53159

    Może ktoś wie jaką?

    Ja wiem! Ja wiem!!

    Wzbogacił TVN o niezwykle interesującego uczestnika "Tańca z Gwiazdami!"

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #53160

    Moim zdaniem jeden pomysl byl dobry - mundurki lub pewne ujednolicenie ubioru szkolnego. Pewnie wiekszosc bedzie zdania ze pomysl byl beznadziejny etc. ale ja i z perspektywy ukonczenia studiow pedagogicznych i z racji obserwowania uczniow szkol srednich i gimnazjow uwazam ze koncept byl dobry i powinien zostac wprowadzony w zycie.

    Tazman
    Participant
    #53163

    Moim zdaniem jeden pomysl byl dobry - mundurki lub pewne ujednolicenie ubioru szkolnego. Pewnie wiekszosc bedzie zdania ze pomysl byl beznadziejny etc. ale ja i z perspektywy ukonczenia studiow pedagogicznych i z racji obserwowania uczniow szkol srednich i gimnazjow uwazam ze koncept byl dobry i powinien zostac wprowadzony w zycie.

    Popieram, to chyba jedyny pomysł, który wart jest realizacji. O chociaż jeszcze zwiększenie troszkę dyscypliny w szkołach, także by się przydało. Nie jestem zwolennikiem wojskowej dyscypliny w szkołach, ale sami musicie przyznać, iż to co się ostatnio dzieje to chyba przesada. Trzynastolatki w mini krótszych od moich bokserek, 😮 przedszkolaki z papierosami ( raz mnie prosił smarkacz przez siatkę czy nie mam ognia ) itd. Tutaj trochę się powinno zmienić bo teraz uczniowie mają po prostu za dużo praw obywatelskich w stosunku do ich własnej odpowiedzialności, przynajmniej do 18 roku życia. A co wy sądzicie ❓

    J.L.Picard
    Participant
    #53164

    papierosami ( raz mnie prosił smarkacz przez siatkę czy nie mam ognia ) itd. Tutaj trochę się powinno zmienić bo teraz uczniowie mają po prostu za dużo praw obywatelskich w stosunku do ich własnej odpowiedzialności, przynajmniej do 18 roku życia. A co wy sądzicie

    Świata nie zmienisz. Kumpel mi raz opowiadał jak był na wolontariacie w domu dziecka i wyszedł grac z dzieciakami w piłke to od razu wszyscy fajki zapalali.

    A mundurki wcale nie są super. Po pierwsze dlatego ,że i tak nic nie dają bo przemocy, kradzieży ani niczego nie zmieniają. A po drugie co to komu da ,że jakaś 13 w szkole przestanie nosic mini. No co? A i to nie zawsze bo na przykład w mojej szkole to był zwykły T-shirt i nic poza tym. Można go było spokojnie nosic na 5paskowym dresie czy zakładac do niego mini.

    Nie jeśli już na serio mam szukac pozytywów u Frankensteina to może jego pomysł z przemienienia nauczyciela na urzędnika państwowego (czy jak to tam się nazywało). Ale to pomaga tylko w tych szkołach w których uczniowie zakładają belfrom śmietniki na głowe więc nie rozśmieszajcie mnie ludzie.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 67 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram