Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Bombardowanie Księżyca

Bombardowanie Księżyca

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Participant

Hej

Fachową - na żywo aktualizowaną - relacje z uderzenia sondy LCROSS w biegun południowy księżyca znajdziecie na serwisie kosmonauta.net

http://kosmonauta.net/index.php?option=com...n&Itemid=62

Zapraszamy do lektury

Może ktoś z środowiska wokół trek.pl chciałby się do nas do portalu przyłączyć? W sumie moja znajomość z redaktorem Maquisem zaczęła się od legendarnych czasów Polskiego Oddziału Gwiezdnej Floty

Romek 63
    Participant

Zapraszamy do lektury

Może ktoś z środowiska wokół trek.pl chciałby się do nas do portalu przyłączyć? W sumie moja znajomość z redaktorem Maquisem zaczęła się od legendarnych czasów Polskiego Oddziału Gwiezdnej Floty

Portal kosmonauta.net śledzę na bieżąco, bo to mój ulubiony serwis astronautyczny :yes: Czasami nawet wpisuję jakiś komentarz 🙄

...Z tego co czytałem efekt uderzenia sondy jest dość zaskakujący, a wstępne wyniki na razie niejednoznaczne :glare:

Na konkrety musimy trochę poczekać.

Galactica
    Participant

Jak narazie wiadomo że było tam *hest( sporo lodu wody.

Dzikowy
    Participant

Chyba Lettermann skomentował ten eksperyment słowami - Jak zwykle, najpierw bombardujemy, a dopiero potem szukamy dowodów. 🙂

Galactica
    Participant

Ale w tym kraterze troche zimno było więc się inaczej nie dało. Poza tym tyle razy Księżyc oberwał że dla niego tam dwie małe kolizyjki to Pikuś tzn pan Pikuś 😀

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram