Forum Fandom Opowiadania Bitwa

Bitwa

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Participant

Witam - chciałem zaznaczyć ,że jest to pierwszy post na tym forum i dopiero zaczynam przygode w świecie star trek więc wybaczcie mi ewentualne niedociągnięcia.

- Kapitanie wywo... - Ogromna eksplozja rozjaśniła skanery a od strony nawigatora Thierrego posypała się seria malowniczych przekleństw opartych głównie na Klingonach i szczegółach z życia

intymnego ich matek. Rzecz jasna "Eagle" nie strzelał do nas, tego statek nie wytrzymałby z pewnością. Ostrzelano platformy stacji orbitalnej ,której my mieliśmy bronić.

Mieliśmy bo okręty Klingonów przerwały linie i zniszczyły większość naszych statków zanim my zdołaliśmy jeszcze ustawic się na wybranych pozycjach.

- Wywołują nas.

- Kto?

- "Parsifal"

- Na ekran!

Po chwili ekran zmienił się w biało-szarą kaszkę ,z czego wywnioskowałem ,że "Parsifal" przestał istnieć.

Ze wszystkich statków Gwiezdnej Floty my byliśmy tym ,który oberwał najmniej, a to z tej prostej przyczyny ,ze byliśmy posiłkami przysłanymi przez dowództwo. Teraz posiłki nie istniały (poza nami) a z całej floty stacjonującej na orbicie Tarsusa zostało już tylko kilka statków. Za to klingoni mieli ich ,aż w nadmiarze.

Te rozmyślania przerwał mi kapitan.

- Komandorze raport!

Spojrzałem na ekran, sytuacja nie przedstawiała się najlepiej.

- Tarcze 40% mocy. Straciliśmy pokłady: 3 ,6 i 9. Silniki zachowały jeszcze 50% mocy a...

- Jaki stan broni pokładowej?

- Torpedy na wykończeniu wystarczy ich jeszcze tylko na 2 minuty walki. Ale fazery sie trzymają.

- Wykonać manewr defensywny "Kirk strike" przy zwrocie o 30 stopni.

- Tak jest.

Po chwili manewr był wykonany a Ja zauważyłem to co kapitan zauważył podczas wydania rozkazu - Jeden z klingońskich statków flagowych wypóścił sie za daleko przez co stracił osłone ognia zaporowego swojej floty.

- Strzelać na mój rozkaz - Zarekomendował kapitan - Teraz!!!

Flamery siknęły ogniem i juz chwile później mogliśmy zobaczyć śliczne fajerwerki.

-Przekaz ze stacjii orbitalnej.

- Na ekran!

Na ekranie pojawiła się czyjaś twarz. Nie znałem jej ale prawdopodobnie była dowódcą z czego wnioskowałem ,że komador Lemoine - dowóca stacji - już nie żył.

- Kapitanie, przełamali falangi dział stacji nie utrzymamy się dłużej.

- Jakieś rozkazy z dowództwa?

- Tak. Admirał de Coverley mówi...

- Co?

- ...Że czas ratować ,życie.

- Wydaj rozkaz ewakuacjii załogi na "Demoklesa"

- Tak jest!

Twarz znikła a kapitan zajął się wydawaniem rozkazów. W takich chwilach go podziwiałem. Zwykle bo teraz nie miałem czasu.

- Komadorze. Wydaj rozkaz do całej floty - niech wycofają się na pozycje 34- 46- 72 strefy północnej i stworzą w okół nas kordon. Do statków których nie mogą latać wydaj rozkazy natychmiastowego teleportowania zalogi na nasz statek. Potem przygotujDmoklesa do skoku w nadprzestrzeń i teleportuj załogi z pozostaych statków. Potem uciekamy.

Plan był śmiały ,może nawet zbyt śmiały więc wykonanie go graniczyło się z cudem. A cuda ,żadko się zdarzają.

W momencie gdy skończyłem wydawać rozkazy oberwalismy. Nie jedną torbedą czy promieniem lasera ale całym wachlarzem owych. Stracilismy tarcze co spowodowało dziure w kadłubie mostka co z kolei spowodowało ,ze zanim technicy zdołali przekierować energie do pola siłowego w prużnie wyleciało kilku ludzi.Nie przejąłem się tym zbytnio - miałem własne problemy. Tyle tylko ,ze wśród nich był kapitan.

Kapitan Conter był jednym z najlepszych kapitanó w całej tej cholernej flocie. Był.

Statki tworzące kordon zniknęły. Stacja orbitalna też a my byliśmy gotowi do skoku w nadprzestrzeń. Tyle tylko ,ze ze wsząd otoczyły na klingońskie okręty a z głośników nagle usłyszałem głos:

- Wróg wdarł się na statek. Nieprzyjacielskie siły na pokładach - 1 , 2 ,4 ,8...

Być moze komputer wymieniał by pokłady nadal ale nagle świelista wiązka lasera wyryła na miejscu głosnika dużądziure a ja zobaczyłem klingonów. Oczywiście- wszędzie bylo widać klingonów ale to były siły abordażowe.

Już nie dbalem o statek o ludzi czy o kapitana. Chciałem tylko przeżyć.

Wydałem rozkaz zatrzymania klingonów. Było ich dużo ale my barzo chcielismy przeżyć.

Ostatnich zabijaliśmy z bardo bliska bo podeszli dość blisko.

Podniosłem z ziemi karabin laserowy. Był naładowany i zaczęlismy się przebijać do hangaru mając nadzieje ,ze przynajmniej jeden z tamtejszychmstatków będzie zdolny do użycia.

Gdy w końcu dotarliśmy brocząc krwią ,potykając się i umierając zaatakowali nas jeszcze raz. Nie mielismy już sił dalej walczyć ale ja bardzo chciałem przeżyć. W ogniu ,krwi i ogólnym bałaganie doczołgałem się jakoś do trasoportera.

Wysłali za mną kilka wiązek ale jakoś udało mi się odlecieć z tamtąd. Cuda rzadko się zdarzają.Ale czasami...

Po kilku dniach dryfowania w przestrzeni znalazł mnie jeden z Romulańskich statkówhandlowych.

Tu właściwe opowieść dobiega końca. Jestem jedynym ocalałym z tamtego starcia.

Od Moderatora: Tutaj mozecie komentowac to opowiadanie ;>

Kahless
    Participant

Do Coena ci jeszcze daaaaleko, ale pomysł nie jest zły.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram