Forum Fandom Opowiadania Komentarze Bitwa - komentarze

Bitwa - komentarze

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • GWYNBLEIDD
  Participant
  #2726

  W tym temacie mozecie komentowac opowiadanie Constantine ;>

  Constantine
  Participant
  #40275

  Ech jak to powiedział W. Łysiak "De gustibus. Ja swoich książek oceniał nie będe." Ale mam nadzieje ,że wam sie podobało.

  Coen
  Participant
  #40277

  Ogólnie nie było złe, choć wgryzło Ci się sporo błędów, jednak, jko, że pisałeś, iż dopiero zabierasz się za Treka to nie bede czepliwy.

  Podobała mi się natomiast narracja w pierwszej osobie, żadko jest spotykana i daltego jest dośc odświerzająca. Mam nadzieje, że będziesz pisał dalej i dowiemy się wiecej o konfilkcie który 'zaczołeś'

  I. Thorne
  Participant
  #40353

  No to jedziemy:1. Co to jest " falangi dział stacji"? Stacja posiada uzbrojenie typowe dla okrętów - wyrzutnie torped i fazery. I ma tego od cholery - radze zobaczyć DS9 5x26 Call to Arms co stacja robiła z dominiońską flotą (i to sama).2. Niestety nie podałeś jakie klasy jest Demokles (ale przyjmijmy, że Galaxy to przyjmie maksimum 15 000) i stacja (czy to posterunek graniczny, zwykła stacja czy stacja-dok, w tej ostatniej to pracuje nawet parę milionów), więc nie wiem czy wszyscy zmieściliby się na Demoklesie. Poza tym stacja i Demokles muszą miec opuszczone osłony, a to w bitwie jest raczej niewskazane.3. No i zasadniczy problem. Czemu Klingoni walczyli z Federacją? Przecież to sojusznicy w czasach TNG i DS9. Wcześniej też nie było otwartej wojny (były to raczej incydenty graniczne). Chyba, że to opis jednej z potyczek w okolicach Archais (4 sezon DS9, gdy Kanclerz Gawron wypowiedział traktat z Khitomer) - jedyna wojną tych państw jaka znam (a i tak nie była na pełną skalę). Ale jeśli tak to co tam robił romulański frachtowiec?

  Reyden
  Participant
  #40357

  @ ThorneW czasach TOS też chyba był otwarty konflikt pomiędzy UFP i KSO .

  I. Thorne
  Participant
  #40359

  Tak był, ale nie na pełną skalę. Były to pograniczne potyczki. A gdy już miała zacząć się to przybyli Organianie i zrobili porządek.Niestety problemem jest brak odniesienia czasowego. Nie wiadomo kiedy dzieje się akcja opowiadania. Przypuszczam, że w czasach TNG i DS9, a nie TOS-a bo większość trekfanów nie oglądała przygód Kirka (nawet ja). Tak więc pozostaje tylko Archais.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram