Forum Fantastyka Battlestar Galactica Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 599 total)
  • Author
    Moderator

SF Debris zabrał się za analizę miniserii BSG - http://sfdebris.com/special/bsgs0e1.asp

r_ADM
    Participant

O co chodzi z tym sfdebris? To niby jakies popularne jest? Ktos sie liczy z tym co ten czlowiek ma do powiedzenia? Pytam bo po 5 minutach 'recenzji' znudzilo mi sie ogladanie klipow z odcinka, dalszych strreszczen fabuly i ocen autora pomiedzy. Jaki jest sens robienia recenzji, ktora trwa prawie pol godziny?

Dalek
    Participant

O co chodzi z tym sfdebris? To niby jakies popularne jest? Ktos sie liczy z tym co ten czlowiek ma do powiedzenia? Pytam bo po 5 minutach 'recenzji' znudzilo mi sie ogladanie klipow z odcinka, dalszych strreszczen fabuly i ocen autora pomiedzy. Jaki jest sens robienia recenzji, ktora trwa prawie pol godziny?

Przestań lubić czego ja nie lubię.

r_ADM
    Participant

Moze zacznijmy od tego dlaczego lubisz.

Krusty
    Participant

Moze zacznijmy od tego dlaczego lubisz.

Jest rzeczowy i ma dobre argumenty ale nie traktowałbym go jako wyroczni. W sumie też się dziwie czemu nagle stał się tutaj tak popularny.

r_ADM może powinieneś też coś sam nagrać. 😉

Dalek
    Participant

Bo ma trafne spostrzeżenia. Nie zawsze się z zgadzam z jego zdaniem (vide ostatnie filmiki o Insurrection), ale szanuje umiejętność dogłębnej analizy motywacji bohaterów (przykład: http://blip.tv/sf-debris-opinionated-revie...review-5288981). Streszczenia mogą być denerwujące, ale często, gęsto pozwalają mi przypomnieć sobie o co chodziło w odcinku, który widziałem lata temu, a nie koniecznie mam ochotę oglądać go ponownie (początki TNG, znaczna część VOY i ENT np.). Ponad to niektóre omówienia bywają zabawne. Chciałem też zauważyć, że pół godziny to trwają tylko recenzje filmów. Odcinki seriali zamykają się w okolicach 12 minut.

Poza tym nikt go przecież nie nakazuje oglądania tych filmików ;). Ja np. nie oglądam animowanych historyjek Evivy.

Diabeu
    Participant

Przez ostatni miesiąc zaliczyłem znowu całość.nBSG > Star TrekPomimo całej miłości jaką darzę Treka.Choć może to głupie porównanie no ale w końcu jesteśmy na forum Treka 😛

Piotr
    Keymaster

Porównanie nie będzie głupie, jeśli weźmiemy pod uwagę samo DS9. Reszty Treka się raczej postawić przy nBSG nie da. Zupełnie inne seriale.

Diabeu
    Participant

Choćbym i brał samo DS9 i tylko najlepsze sezony (3-6) to i tak niestety przegrywa sporo.

Takeda
    Participant

nBSG tak dobre jest ale tylko 1-3, sezon 4 zupełnie moim zdaniem był niepotrzebny, przynajmniej w tym kształcie. Mam nieodparte wrażenie, ze skończyły się pomysły i scenarzyści zaczęli się motac i robic wszystko na siłę. Porównywanie BSG i ST to tak trochę jakby porównywac siatkówkę z koszykówka, niby sport i podobny jednak troche różny.

CSky
    Participant

nBSG tak dobre jest ale tylko 1-3, sezon 4 zupełnie moim zdaniem był niepotrzebny, przynajmniej w tym kształcie. Mam nieodparte wrażenie, ze skończyły się pomysły i scenarzyści zaczęli się motac i robic wszystko na siłę.

Porównywanie BSG i ST to tak trochę jakby porównywac siatkówkę z koszykówka, niby sport i podobny jednak troche różny.

Widzisz jak dla mnie sezon 3 jest nagorszy w serii. Czwarty robi się ciekawszy i ma wyższy poziom nież sezon 3. Czwarty sezon nie zaskoczył mnie w kilku miejscach. Przy piwku z kumplami omawiałem czasem jak będzie wyglądał koniec. Nie myliłem się i zgadłem zakończenie. Oni dość mocno upierali się, że Ziema Cylonów to nasza Ziemia ;].

Porównanie DS 9, Treka do nBSG jest trochę nie na miejscu, pięknie porównałeś ;].

Smok Eustachy
    Participant

Gdzie jest wątek o starym filmie? Podobał mi się w sumie.

Q__
    Participant

Gdzie jest wątek o starym filmie?

Nie ma. Musisz założyć.

Q__
    Participant
    Smok Eustachy
    Participant

Hm. Chodzi o charakteryzację. Wypada taniej.
    Mamy efekt świecącego kręgosłupa, po którym można rozpoznać Cylona. Bez sensu. Orgie powinni urządzić. Ale o tym już chyba było.

Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 599 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram